Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко малки въпросчета...


Recommended Posts

Ето моите няколо малки въпроса :metalist:

1. Какво означава "coda"? Виждам, че при различни песни представлява малка извадка от няколко такта обикновено след всичко останало. На места над петолинието пише "to coda" или "al codа" - какво е това? Обозначението е нещо като малък кръг с голям разделен на четири от един голям +, така да се каже :P

2. Акордносто обозначение "°" какво означава всъшност? А когато имам акорд от типа на "Еb7(#11)"? Това #11 представлява уголемена 11-а степен от въпросната скала?

3. Как да изсвиря Bb aug7 на китара?

4. Къде в интернет мога да намеря информация как се построяват всички възможни акорди?

 

Мисля, че това са засега. Може да изникнат и още.. :P Ще бъда много благодарен ако получа ясни отговори от вас. Благодаря предварително!

Редактирано от SonneR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Порови в тоя сай,т току-пък си намерил нещо...

http://www.chordbook.com/guitarchords.php

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеше да разгледаш хубаво и този форум:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=10673

По въпроса за акордите - питай в горната тема ако имаш още въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти

по въпросите :

1. това е част от песен, която обикновенно се свири за край на парчето. така описаното от теб кръгче с кръст му викат на български музикален жаргох - "фенер". далсеню то кода значи да повториш темата, докато стигнеш фенера и от там автоматично продължаваш от другия фенер.

2. обозначението с 0 е за умален акорд. а вторият акорд е с увеличена 11 степен - в случая е ла бекар. ето ти пръстовка за си бемол увеличен септакорд по струни :

1. х

2. 7

3. 7

4. 6

5. х

6. 6

 

за интернет инфо - не мога да помогна, но имам аналогови книги с теория и пръстовки- ако ти трябва.надявам се, че съм бил Ясен :)

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря за всички отговори, информацията ми беше полезна :godbless: При следващи въпроси относно акордите ще питам в горепосочената тема, явно е че ще има още такива :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.