Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall AS100D


Somebody

Recommended Posts

Прекрасно акустично комбо. Не е от най-висок клас, но много сериозна машина. Какво друго те интересува?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мехехе използваме едно токова от 2 години почти и е супер - можеш спокойно да включиш 2 китари и 1 или два вокални микрофона. Звука е супер, има си ефекти, абе изобщо много сме доволни. Използваме го за свирене в помещение около 100-150 кв метра и го озвучава перфектно за акустична музика. Препоръчвам го горещо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме както перфектност на звука.

Предполагам, това, че е с транзистори е добре за пренасянето, но не и за звука.

Също ме вълнува, като се набримчи до край дали издава специфичния за Маршал звук, дори от електроакустична китара.

Беше ми важно и какво помещение покрива, но колега вече е отговорил, че за 100-тина квадрата е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... като се набримчи до край дали издава специфичния за Маршал звук ...

 

Какъв е специфичният за Маршал звук, когато става дума за акустични комбота? :)

 

Питам, понеже не ми е известно, въпреки, че съм работил с този модел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще се получи това, което по принцип се очаква от усилвател за електрическа китара - целта на този усилвател е друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, това ме притеснява, че целта е друга и отбягват принципа.

А принципа при Маршал е доста ясен - жега в копчетата дава железен оттенък в звука.

Нетипично е да се ползва маршал за ел. китара за акустична  такава, но пък звука, който прозивежда комбинацията е... меко казано добър...

Та затова питам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... принципа при Маршал е доста ясен - жега в копчетата дава железен оттенък в звука ...

 

Този факт определено не ми беше известен. Благодаря ти, че сподели.

 

Единственото, което леко ме гложди е, че май моделът AS-100 (където "АS" идва от "Acoustic Soloist") си е направен точно за акустична китара, та може това да обяснява гореспоменатото "харесване" на ампа с акустична китара.

 

Все пак не мога да кажа със сигурност, понеже свиря от няколко месеца. Но ще приема мнението ти за чиста монета и ще си купя такъв амп и като свиря ще го насуквам докрай - за металджийски звук, понеже ме кефи много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо онемях!Не мога да разбера за какво иде реч!Имам такъв усилвател от около 8 години.Никой в Marshall не бяга от никакъв принцип.Усилватела е за акустични инструменти(китара) и глас и както беше отбелязано няма нищо общо с усилвателите за ел. китара!В съотношение цена-качество по предназначение е ненадминат от всички основни производители на акустични комбота до 100 вата.Има огромна разлика между 50 и 100 ватовият вариант.За ел.китара въобще не е предназначен и като технология няма нищо общо с известните лампови маршали.Последното изречение направо не знам дали имаше смисъл да пиша,ама както казах изказванията доста ме объркаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам да свиря с JCM800, но с електроакустична китара. Звука е много нетипичен и уникален, затова разпитвам за звука на AS100D.

Благодаря за последния пост, като цяло обяснява нещата доста ясно.

Разликата между 50 и 100 - очедивдно е голяма да, ефекти и т.н. Предполагам  и в звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, свири с JCM800.... :greenangel:

Шегата настрана - никога не съм пробвал този усилвател, но е неразумно да очакваш, че ще звучи като JCM800 - целта на този усилвател е коренно различна.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.