Jump to content
Българският форум за музиканти

...за електролитните кондензатори, за трансформатори и изправители


Recommended Posts

На твое място, бих поел по пътя с изправено и стабилизирано напрежение за отоплението(регулатор, "подкован" с транзистор).

Най-долната глава "A universal heater supply?" на статията, която посочваш, ми се вижда интересна също така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, няма :). Нито 12v за отопление, нито мощност за такива падове...

По скоро нещо такова, за американски ламби 
http://vikiwat.com/pl-zgasch-prevklyuchvatel-ss-SS-22D07-1p2t--50vdc-0.5a.html
0,5A, една лампа ще оправи (300мА)

Другата лампа е на 6v.

---

Вчера си roll - вах разни еф86, 6ж32п, в най-стария 'преамп', и забелязах едни неприятни звуци на определени тонове.

Звучи ми като модулация на основния тон с мрежовия шум. При всичките лампи.

Та ще пробвам варианти със захранването.

---
Една дърварска идея:

При вариант на повдигане на отоплението> http://www.valvewiza....uk/heater5.jpg

Да речем е фиксирано на 9v(5v) c ценер.

Би ли взел захранване от единия пин на отоплението (от кой точно... ще се пробва) спрямо маса,

за да захранваш транзисторен ключ като това:
http://teachmetomake.files.wordpress.com/2011/05/fetswitch.jpg

С идея евентуално да комутира (да байпасва определени елементи по схемата).
Т.е. не от средната точка на двата резистора по 100 ома, ами от единия извод дето ти дава 6v AC :D :D, че средната точка ще е далеко..
През въпросните елементи ще преминава аудио сигнал.
Mн. тънкажно решение, отгоре отгоре

---

Ако има предварително стабилизирано напрежение на отоплението, най-сигурния вариант, сигурно ще е по-добре и тр. да се пробва, ама общия брой части на цялата джиджавка не ми е безразличен.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми... пробвай. Аз бих пробвал DC, щом не ти върши работа, в твои ръце са решението и тестовете.

Аз няма как да ти помогна, тъй като на мен това ми се виждат компромисни решения.

 

Разработката на прототипи си има своите проблеми, особено при първи ревизии, затова аз предпочитам, да не пестя от неща, за които по принцип се знае, че изискват внимание.

Няма нищо по-хубаво от стабилното захранване. Като правя педалчета например, които имат ниска консумация (няколко mA), 3-4 последователни RC-групи правят много чисто захранване дори без стабилизатор(а в много схеми напрежението не е критично в рамките на +- няколко волта).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.