Jump to content
Българският форум за музиканти

Yngwie Malmsteen


emil

Recommended Posts

Напълно съм съгласен само искам да добавя че има и страшно вибрато :(

...Самият И.М.,в едно интервю отпреди 20-на години посочва,че много държи на този техн.елемент(вибратото) и че работи доста по поддържането и развитието му,и че в стиловият му стереотип е включено използването на немалко видове вибрато.

 

 

BTW - Не са малко изпълнителите с великолепно вибрато.А този елемент може да бъде(и е) толкова специфичен,че може да играе роля и на "визитка".(R.Blackmore;G.Moore;J.Beck...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

като тип вибрато - може да се посочи Ерик Клептьн(плавно и широко) и Би Би Кинг(бьрзо и ситно)

 

в едно от китарните списания които имам - имаше класация - по китарни техники за най добро владеене в света

например - дабьл хенди ,,,,

и тн и тн

за вибрато - бяха посочени Инви и Би Би Кинг

ами мисля -че точно тия 2-вамата - точно за тая техника - най много заслужават

(естествено Клептьн - не е за пренебрегване, но не е толкова вманиячен като тия двамцината)

 

нали наскоро аз се оказах причината да бьда нападнат,твьрдейки че Ал Ди Меола - е по мое мнение втория латино китарист след Сантана

ама -не че е фатално,ама пьк сьвсем без вибрато - губи се чувство

това естествено е индивидуално и за цялостния образ на Меола - едва ли е от значение - но ми прави впечатление,че Ал не е много по вибротото.

от друга страна - Сантана - има само вибрато при хоризонтално свирене - -бендовете му са заковаващи -сьщо без грам вибрато

явно - кой както го кара от вьтре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оф

 

в един урок водещия пита ББ Кинг:

- А ве как го пра'иш т'ва вибрато?

- Ей така - вика дебелия. И разтръсква цялата ръка потресаващо опряна само на пръста който държи струната с ебаси амплитудата.

 

Умрях от смях.

Сиреч маниак на техника не е. Просто свири от 100 години. А на мен лично ми е абсолютния фаворит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ето моя опит за звук и свирня с Ревалвер МК2

http://www.cmusicforum.com/dimitar/rvmkii.mp3

 

Жалко адаптера е хъмбъкер...

:unsure:

Редактирано от Black Bird
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето моя опит за звук и свирня с Ревалвер МК2

http://www.cmusicforum.com/dimitar/rvmkii.mp3

 

Жалко адаптера е хъмбъкер...

:D

Звучиш ми като Димитър Налбантов. :virtuoz:

Шегата настрана - този етюд от записа ти по звучене на китарата не се доближава до саунда на Малмстийн. Яка свирня е, но звукът на китаратат ти е доста различен.

Оня послзва негов сигничър Страт и оттам, според мен, идва и особената мазня във звука му. Мри Малмстийн има много крънч и по-малко гейн.

Трудна работа да му изкара човек звука 1:1, но пък и на кого му трябва? Важното е всеки да намери звука, който му приляга най-мнго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен звукът на Ингвара във всеки албум е различен.Ако не е така значи аз оглушавам.Но даже и глух бих го разпознал дори на акустична Кремона да забие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко, според мен си издокарал звука на Ингви, само китарата не е точната китара :lol: Има ли възможност Ibanez-a в някоя от позициите на превключвателя да разделя някой от хъмбъкерите на сингъл койл?

 

Би ли споделил preset-a за този звук ? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yngwie нали е с хьмбькери - не си мислете, че при неговия гейн ще мине с фендерски сингли

да той може да не е ужасно много - но е достатьчен, хем китарата му да има сьстейн като на цигулка

и сьщевременно всяка нота да се чува - както му казват - артикулирано - според мен всяка нота - отчетливо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко, според мен си издокарал звука на Ингви, само китарата не е точната китара :lol: Има ли възможност Ibanez-a в някоя от позициите на превключвателя да разделя някой от хъмбъкерите на сингъл койл?

 

Би ли споделил preset-a за този звук ? :lol:

Здрасти! Абе и намен ми прилича малкинко...правих още презети...

Звука е Ревалвер МК 2 ако си регнат в форума на Ревалвер снощо качих цялата си банка наново

с ъпдейтнати презети и тези на YJM :lol:

 

Митко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Регнах се и си дръпнах новата банка с твоите пресети. Определено ме кефят двата пресета и като понамалих малко гейна тук таме ми звукна още по-малмстийнски :)

 

Пробвах с единични адаптери (Squier Strat) - звукът не става по-добър или по-малмстийнски, без да коментирам доста по-високото ниво на брум/шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.