Jump to content
Българският форум за музиканти

наследство


Recommended Posts

ей сега драснах малко от един дървен духов инструмент, който е още от пра-пра дядо ми. Опитах се да напасна малко китарката към него, но понеже не успях да изсвиря нищо добре се изискват малко нервички да го слушате. Не съм свирил никога на духов инструмент и 3-те часа сумарно дотук се уча да дишам още :rolleyes: Много ми харесва как звучи и ми се ще да се понауча, ако има някой идея как, нека сподели, ще съм благодарен :lol:

 

http://www.cmusicforum.com/pi/nasledstvo.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

звучи доста интересно този "дървен духов инструмент на пра дядо"... не знаеш ли как се казва инструмента де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eм добре е станало :D

И аз имам некъв дудук вкъщи дето му се гърча. Ама преди месец нейде един гайдар от Родопите ми показа разни 'фатки', които още не съм намерил кога да поупражня :D Иначе е култ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Висока свирка (дудуче, както и още около десет имена - във всяко село ги наричат по различен начин), характерна за Северна България, по-рядко се среща в Шоплука и Пиринско ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eм добре е станало ;)

И аз имам некъв дудук вкъщи дето му се гърча. Ама преди месец нейде един гайдар от Родопите ми показа разни 'фатки', които още не съм намерил кога да поупражня ;) Иначе е култ!

Би ли споделил тея "факти", че и аз имам едно от тея у нас ( по-точно 2 ) и ми е интересно да науча как става. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eм добре е станало :D

И аз имам некъв дудук вкъщи дето му се гърча. Ама преди месец нейде един гайдар от Родопите ми показа разни 'фатки', които още не съм намерил кога да поупражня :D Иначе е култ!

Би ли споделил тея "факти", че и аз имам едно от тея у нас ( по-точно 2 ) и ми е интересно да науча как става. :D

Дудука е от Габрово ...:-/

 

А иначе за гайдата няма как да ти ги обясня, защото най-добре се показва.

 

Силно ти препоръчвам все пак някой знаещ да го направи. Защото въпреки обясненията за 'фатките' все още много много трябва да се уча, докато докарам нещо, което на мен да ми харесва на дудука - за гайда да не говорим :D

 

Вж. линка дето Пешо го пусна. Ценен е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.