Jump to content
Българският форум за музиканти

Power Tab Vs. Guitar Pro


AXE

Коя от двете програми ви кефи повече?  

85 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Я да видим са аз ли съм кухия :headbang:

Еми да :green:

 

Виж сиа, тоя спор колко сме го нищили. Нали разбираш, че тая анкета няма да е никак обективна? Щото тия които използват едното не използват другото (нормално). Само ние с тебе си разменяме неща и на двете :unsure::lol::D

Така ще видиш просто повечето от тука кои използват.

 

 

Нека всеки който гласува да пише защо е гласувал така. Мнения които са от сорта на "ми щото не съм я виждал другата" не важат :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитваш се да се измъкнеш или така ми се струва :headbang:

 

От Брадвата измъкване нЕма :killyou:

 

:green:

 

П.П. Ебахти подходящата иконка за случая :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитваш се да се измъкнеш или така ми се струва :P

 

От Брадвата измъкване нЕма :killyou:

 

:green:

 

П.П. Ебахти подходящата иконка за случая :lol:

Хахаха. Ма ако видиш " :killyou: " така и брадвата не хваща нищо

 

Аз самия забраих да напиша защо повече ме кефи ПТаба

 

Начи в поур таба имаш много по-голям контрол над нещата. И най-вече има едни нещица наречени tie notes, които можеш да ги праиш кото искаш. Като например с бендове и дайв-ове. На ГП-то тряя да слагаш ghost notes (което е друго) Там не можеш да пипаш tie notes.

 

На ГП-то освен това нямаш контрол над отделните тракове. В смисъл, примерно ако искаш да махнеш един бар от единия трак, и да изтеглиш цялата песен с един бар в тоя трак а сички други да си останат както трябва. Не става. Разбира се, винаги можеш да копираш всички останали и да ги пейстнеш по-назад. Колко удобно :green: . Има разлики между двете програми, макар и малки. Едно от малкото предимства на ГП-то е възможностите ти с бендовете, които са наистина много по-широки, но всъщност кои прави бенд 1 и 1/2 и 1/8... :unsure: (е, макар че на мене точно 1/8 ми стига да си осера бендовете докато свиря :lol::D:D )

 

 

АХЕ ти не си казал защо те кефи повече ГП-то и какви са му предимствата. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал щото са прекалено много :lol:

Ще спомена само по важните (абе ще спомена квото ми е в тиквата в момента, ама карай :green: ):

 

- пауър таба има ужасна организация на отделните писти(тракове)

- при гитар про-то организацията наподобява тази в звукозаписния софтуер и е много по удобна

- в GP се просвирва и спира със шпация, с PT само с мишка :headbang:

- GP има минитрак вю

- GP има барабани :unsure: (тия на PT са толкова кухи че не ги броя)

- PT е с насоченост за създаване на sheet music (да не се бърка с shit music :green: ), докато GP е предимно за писане и прослушване.

- има и други работи, ма са вече гъзарийки. Но като цяло GP е с доста повече опции. Все пак я разработва комерсиална фирма, а не сам човек.

 

greenchainsaw.gif

 

Брадвата нищо не стигала, а? :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал щото са прекалено много :D

Ще спомена само по важните (абе ще спомена квото ми е в тиквата в момента, ама карай :green: ):

 

- пауър таба има ужасна организация на отделните писти(тракове)

- при гитар про-то организацията наподобява тази в звукозаписния софтуер и е много по удобна

- в GP се просвирва и спира със шпация, с PT само с мишка :unsure:

- GP има минитрак вю

- GP има барабани :lol: (тия на PT са толкова кухи че не ги броя)

- PT е с насоченост за създаване на sheet music (да не се бърка с shit music :green: ), докато GP е предимно за писане и прослушване.

- има и други работи, ма са вече гъзарийки. Но като цяло GP е с доста повече опции. Все пак я разработва комерсиална фирма, а не сам човек.

 

greenchainsaw.gif

 

Брадвата нищо не стигала, а? :green:

хех - "ужасна" и "по-удобна"- това според теб разбира се :lol:

Къв минитрак кви пет лева, аз ако виждам 4 такта на екрана е те това ме ужасява.

ПауърТаба е една забележителна програмка, като едно от огромните и предимства (освен, че е по-музикална от ГП - все пак не звукозаписваме - а пишем табулатури) е това че е фрии.

:headbang:

 

п.с. Спора разбира се е луеко безмислен. Нито аз ше проработя с ГП нито ти с ПТ. :D

:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам и двете. Обаче Guitar Pro ми е по-удобна. Другата ми е някак тежка и трудна за ползване. И аз нямаше да я ползвам ако не се оказа, че има песни, които ги няма за GP а ги има за PT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПТ има много пожецхе таблатури от колкото в ГП само вижте в архива на ПТ (В накоя тарсачка пишете Ppwer tab Archive и ще видите) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам PT най-вече заради големия им архив от ноти. GP дори не съм пробвал(Отче, съгреших...)

 

Та може ли да помоля едно линкче, от където да си дръпна Guitar Pro-to(и нека този, който го даде да е прокълнат, защото най-вероятно ще го сбъркам от въпроси как се работи с това животно) :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.