Jump to content
Българският форум за музиканти

Акустика на помещението /звук/


Recommended Posts

намерете стар мокет или чаршафи нещо, може и пердета дебели :) с по един дюбел и готово :)

само че не знам дали няма да започнат да излизат прашинки - а те боцкат и са неприятни. доколкото знам и не са желателни

някой по-знаещ да даде съвет с какъв точно плат може да се покрие ватата? обикновенна дамаска би ли свършила работа? а изкуствена кожа?

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 46
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Кови или лепи смело върху стиропора - няма да пречи, даже ще подобри топлоизолацията. :)

Само гледай да стане здраво, да не заварите "нов килим" от вата някоя сутрин.. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

йааааа направих си 4 прекрасни пана за стените. станаха бонбон. обаче който ог мързи да не се хваща - то не беше мъкнене и рязане на дърки, вати, простотии....пирони, такери, скандали, сърбеж по цялото тяло от ватата......

наложи се да сложа 2 слоя дамаска отгоре за да не излизат прашинки от ватата.....

абе играчка е :D ама сега като плясна с ръце в стаята все едно съм в пустиня ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) @FRAGILE, bate

аз навремето подходих доста по-тънко с финансите и съм доволен от резултатът.

(1) кори от яйца директно за стените - дифузори(няма и 1 кв см гола стена),

(2) на баба китениците заковани през корите за яйца направо в стените - абсорбатори...

 

няма смисъл да коментирам какъв е ефекта -- мммммедец... :inlove:

е, разбира се коването беше сериозно щот съм наковал всички стени и тая камера я напълних с мека мебел за да "поема"...ПРЕдоволен съм...

 

иначе стереопорът изобщо не е звукоизолатор, той е ТОПЛОизолатор. корите стават за дифузори - разсейва звуковите вълни и омеква реверберацията. тогава вече грубия ROOMHALL effect става на WARMHALL който е доста по глух и гадното кънтене намалява драстично, НО НЕ ИЗЧЕЗВА. то просто се разсейва и се отразява с друга форма ;) . а китениците понеже са пухести и много дебели и меки и имат едни (от тошово време) реснички които стърчт от лицевата част - те пък поглъщат. сааамо че аз тая камера я праих за вокали. нямам идея каква манджа ще стане ако влезне един тупанджия и няколко китарчика с кубовете да разклатят гривите в помещението ;)

Редактирано от bate_pe60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско bate_pe60 ;)

хей супер много ми помогнахте всички ;) ... почти сме на финалната права с юнаците... сложихме вата 5 см... отгоре със сякакви одяла и килимчета, китеници и прочие наковахме, и изнамерих плат за най-отгоре...stratocaster/"да не излизат прашинки от ватата"/ ;)

едната стена ще я оставим, но тя изцяло е в едни тежки плюшени завеси които мисля че вършат работа, отдолу има прозорци които са обработени с вата и кори за яйца...

за тавана нямаме финанси /за вата/ но както казах има кори за яйца горе и си мисля да провесим един огромен плат...

за пода ще сложим повечко килимчета...

 

а звука наистина е много по-добър... :)

stratocaster"абе играчка е ама сега като плясна с ръце в стаята все едно съм в пустиня" :)

Редактирано от fragile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глемда тука продават и една стъклена вата - пише, че е за звукозащита - ползва се при преградни стени и окачени тавани - марката е изовер - акусто

дали е подходяща

Как стъклена бе хора, тя е канцерогенна от соц време вече не се използва никъде.има ли някой представа какво представлява стъклената вата и какво се получава от нея,преди години работех като водопроводчик и да не ви казвам какъв ужас беше когато поправяхме тръби облечени в стъклена вата.Имеше и преди години една репетиционна на Сточна гара и онзи мозък собственика беше наблъскал в тавана стъкленавата и като треснеш с касата и всичко ти се посипваше по главата,

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бравос.....така доста по-културно изглежда. ;)

 

П.П. Само не разбрах на 3-тата снимка онуй прасе за к'во е седнало върху панела...сигурно се кефи докато свириш... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stratocaster прочети си хубаво книжката към Алесисите и

прочети хубаво изискванията към поставянето им :metalist:

Зат тях повърхноста трябва да е звукоотражателна, а не поглъщаща :metalist:

или самите производители бъркат :metalist:

Все пак луфърните отвори са отзад ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз може ли да задам един въпрос по темата... :violin:

Ако облицовам целите стени с дунапрен на топове дебел ...10см

дали ще е добре за вокали :think: :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

f1_sound е прав, на всяко озвучително тяло дето е тип бас-рефлектор и дупката е отзад не е добре отзад нещо да гълта баса...може да има само тънък слой, който да обере нещо символично... :)

 

@Da_Fuse, ако нахакаш на всички стени 10 санта дунапрен рискуваш да отидеш в другата крайност и да получиш dull sound. По-добрият вариант е (ако разполагаш само с този 10 см. дунапрен в големи количества) да го сложиш на пана на най-големите паралелни плоскости (стените) и то не изцяло....не знам какво ти е помещението (понеже за всяко подходът е различен), но примерно ако имаш съвсем голи стени без мебели, библиотечки и др. подобни - към 60-70% от общата плоскост на стената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.