Jump to content
Българският форум за музиканти

12-ки на Страт


Pandemonium

Recommended Posts

Предварително се извинявам ако е задаван вече въпросът, но не успях да намеря нищо конкретно с търсачката в продължение на 4-5 часа( може и аз да съм си тъп де).

Та тия дни си взех Д'адарио 0.12 и като ги сложих и настроих ми повдигнаха много здраво тремолото на страта(изглежда си, все едно съм го натиснал зверски с ръчката). За първи път му слагам толкова дебели струни и се зачудих, понеже на 0.10 и 0.11 не ми дава никакви проблеми. Погледнах дали не мога да опъна пружините отзад, ама нъц, сложени са в най-стегнато положение.

Можете ли да ме посъветвате какво да направя и най-вече колко пагубно е това за тремолото ми?

Редактирано от Pandemonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе за тремолото незнам ама за грифа ако не си нагласил тръс рода може да не е много хубаво

тремолото щом неможе да се натяга повече му хакни още 1-2-3 пржини и ще се оправи, ако не го фиксирай с парче дърво, капачка от кола или квото намериш :P

или най-хубаво прочети кво ще ти кажат и другите суфорумци па тогава прави квот ще праиш ;)

 

П.С. с толкоз дебели струни на страт трябва да свириш поне в До, за в Ми нема да можеш да ги натиснеш бах 0.о

Редактирано от Alexi_Laiho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама въпроса ми е какво да правя с тремолото, не с Тръс род-а или флойда :P Тия работи ги прочетох, въпроса ми е дали е възможно да си оправя кривината, или просто да го фиксирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тремолото щом неможе да се натяга повече му хакни още 1-2-3 пржини и ще се оправи, ако не го фиксирай с парче дърво, капачка от кола или квото намериш ;)

Ето това трябва да направиш за тремолото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да по принцип би трябвало да имаш място за още 2 пружини сложи и тях. Ако не става и така тогава сложи както казаха колегите дървено трупче примерно. Един приятел свиреше така с една батерия от 9 волта цяла година.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая не става дума за Флойд, а за тремоло на Стратокастер, предполагам плаващо, което променя нещата. Аз си свиря с 0.11 със същата конфигурация и да ти кажа има защо, мисля че имаше тема за разликата в звука на дебелините струни ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, благодаря за съветите, темата може да се заключва.

ЕДИТ: И да, с плаващо тремоло и 12-ки китарата ми звучи много добре.

Редактирано от Pandemonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай да не я настроиш в МИ с толкова дебели струни, може да я повредиш(особено грифа). Виж и дали няма промяна в извивката на грифа от струните, ако има, регулирай тръсрода, така, че грифа да е почти изправен. И като махаш струните, не забравяй да отпускаш грифа, за да не го извие тръсрода назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уау,ко праиш бе човек...аз с 12ки в СИ свирех..

най-простата и лесна максима е

Дебели струни = ниска настройка...

Тънки струни = стандартна...

за Ми по-дебели от 10 неса ти нужни..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ти нужни ако????

 

Тук не става дума за модерна китара с тънък гриф а за Страт,с типичните им "лопати" а освен това тръс - роуда е направен затова, да се настройва при смяна на дебелината.

 

Освен това с дебели струни в Ми се свири. Ако кажеш че не е така автоматично каваш, че 2/3 от блуз и джаз свирещите не са съществували.

 

Да не говорим за Стиви Рей Воун, който си е свирил в Ми с 13ки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.