Jump to content
Българският форум за музиканти

Casio Px310 Vs Yamaha P70


brysnaria

Recommended Posts

Ами значи искам да си купя ел.пиано. Не ми трябва синтезатор, само клавиши които са като обикновено пиано, и връзка с PC.

Дълго време гледах и се спрях на следните 2 модела.

ПЛС ак онякой има опит или някакво меродавно мнение да каже сега :greenangel:

 

Yamaha P70

 

Casio PX310

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам как вървят цените на двете....но аз лично бих предпочел Ямахата. Имам П90 и мисля, че разликата с този модел не е никак голяма... Защо Ямахата - клавиатурата е страхотна...малко по-тежка от обикновена тежка клавиатура, което за мен специално е плюс, защото така свиренето може да бъде още по-изразително. Звуците са уникални...пианата, органи, гласове ясно...Те са супер...Но какъвто звук на клавесин има на Ямахата...не вярвам друга машина да има такъв!!!

Касиото от друга страна има доста повече функции от Ямахата - повече звуци...пък и има функция за автоакомпанимент. Има и ритми и ако ти трябва да си правиш one-man-show е далеч по-подходящо... За Касиото Cybergene може да сподели повече "за".

С Ямахата има малък проблем с пращането на миди стойности до 128...но това се оправя лесно:)

Според мен трябва да прецениш какво точно ти трябва и така да избираш между двете:curse:

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на Касиото във "Фактор" е 1500 лв. с ДДС. На модела 110 е с 300 лв. по-малко (не видях да предлагат Ямаха).

Тъй като и аз в момента търся нещо подобно, който вземе първи да споделя впечатления. :godbless:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на Касиото във "Фактор" е 1500 лв. с ДДС. На модела 110 е с 300 лв. по-малко (не видях да предлагат Ямаха).

Тъй като и аз в момента търся нещо подобно, който вземе първи да споделя впечатления. :headbang:

Аз в събота (утре) сигурно ще купя , тъй че ще кажа.

Препоръчаха ми Yamaha-та , тъй че не бързай за CASIO-то, най-вероятно няма да го взема :)

Редактирано от brysnaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на Касиото във "Фактор" е 1500 лв. с ДДС. На модела 110 е с 300 лв. по-малко (не видях да предлагат Ямаха).

Тъй като и аз в момента търся нещо подобно, който вземе първи да споделя впечатления. :happy:

Аз в събота (утре) сигурно ще купя , тъй че ще кажа.

Препоръчаха ми Yamaha-та , тъй че не бързай за CASIO-то, най-вероятно няма да го взема :happy:

Хубаво де...кажи повече кой те отказа за Касиото и с какви доводи (лоша клавиатура?, липса на сервиз?, т.н....). Понеже на хартия всичко си е ОК, саундите ги чух - за клавир на тази цена са си супер (има демота на сайта на Касио). Питам, защото ако е някой дето знае нещо дето не знаем, всякак ще е от полза да споделиш, но ако е някой от тези дето само си чешат езиците и се правят на знаещи във всяка област и доводът им е "Абе Касиото са боклук...не си взимай, Ямахата е супер"...мерси за "компетентния" им съвет... :happy:

 

П.П. ...че Касио от доста години правят само детски кийборди и зарязаха генерално професионалната си синтезаторна линия - това го знаем, но с пианата им положението е по-различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФФФФФФФФФФФ, натиснах без да искам някаква комбинация и ми се изтри цялото мнение... са наново :happy::happy: :

 

Значи 1-во да разясня че не мен ми трябва единствено и само пиано с 88 клавиша и добри звуци с МИДИ ин/аут, и че не съм ги чул още тия 2 уреда...

В общи линии доводите бяха че ЙАМАХАТА правят класически пиана отдавна и би следвало звуците им да са по добри.

Освен това, понеже цената им е абсолутно еднаква , а касио-то има доста повече функции, логично би било ЙАМАХАТА да е по добра като пиано, а касио-то някакво мулъти-функционално (има line-in, sequencer.... някакво по-кръчмарско), тъй като пазара е наситен и няма как две неща на една цена да се различават толкова много.

Другите неща не ги помня...

В началото аз бях твърдо решен да си взема касио-то, даже без да гледам други неща, но сега мисля че йамаха-та е по-добър избор.

Още нещо което ме носи към йамаха-та е че клавиатурата е по-тежка.. тоест свиренето ще е по-изразително.

Но пак казвам преди да пипна и чуя и двете не съм много меродавен :happy:

 

едит: а иначе преди това много се ровех по западни сайтове, и прочетох само добри думи от притежатели и за двете. Ама то човек каквото и да си купи най-често казва че е ударил джакпот тъй че не тряя много да се вярва и на тия.. :happy:

Редактирано от brysnaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имаше подобна тема и то точно сравнение между тези две пиана, писали сме вече достатъчно по темата, поразтърси се из форума. Моето мнение е, че ако става дума за П90 - да, по-добро е. Но специално П70 е голяма пръчка и дори звукът на пианото маий е по-зле от този на Касиото, защото е само по един семпъл на клавиш, а касиото - по три. Но наистина съм се изморил да отговарям на тази тема, пък и не искам да навивам когото и да е за каквото и да било, така че ползвайте функцията за търсене на форума!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя: не винаги по-тежката клавиатура дава "по-изразителното" свирене за което говориш. Свирил съм на десетки пиана и рояли - и акустични, и електронни. В момента освен 2 акустични пиана имам и Roland RD600 - клавиатурата му е доста тежка, но в съчетание с трите линейни динамични схеми - хич не ми харесва. Преди време свирих на един Techniks (от тези дето имитират реално пиано с всичките дървении). Клавиатурата му беше сравнително лека, но така беше пипната, че пианото само си свиреше - всяка мелодична линия която опитвах...бърза, бавна, форте, пианисимо, трилери, арпежи.....с какво ли не се опитах да го затрудня - всичко си излизаше перфектно с всички нюански както ми се щеше. Тъй, че тежката клавиатура не винаги е определяща. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.