Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв микрофон за използвам за записване на глас ?


Kockata

Recommended Posts

Здравейте, не съм сигурен тук ли е мястото на темата, но ако не е извинявам се. Относно микрофон, трябва ми микрофон, с който да записвам звук за клипове. В моят случай правим фитнес клипове и докато един колега показва упражненията на заден фон е гласът му и тъй като сме нови в бранша не знаем изобщо какво да вземем, сигурно е нелеп въпрос за някой от вас. И да добавя : не искаме кой знае колко скъп даже може да е евтин въпроса е да върши работа защото той няма да се ползва често. Очаквам вашите предложения. Благодаря предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорът зависи в някаква степен от това, в какво ще го включвате. Обясни точно и подробно какъв е пътя на сигнала от микрофона до записващото устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ixymic.com - ето нещо за телефон. И все пак, зависи от целите, наличната апаратура, финансите. Аз бих предпочел lavalier микрофон - http://www.dpamicrophones.com/en/products.aspx?c=Catalog&category=128. Ако ще записвате в студио гласа - то тогава ви трябва студиен микрофон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от компютър или телефон, като цяло изобщо не съм наясно. 

 

Прочети отново въпроса и си прочети отговора. Да не си наясно е едно, а да пишеш неадекватно-съвсем друго. Хайде, след като не си наясно, да попрочетеш малко и като си изясниш  малко нещата, да зададеш адекватен въпрос.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.