Jump to content
Българският форум за музиканти

MIDI саунд модул за солиране


Doctor Van Dark

Recommended Posts

Мога ли да ви помоля да ме насочите към саунд-модули, подходящи за солиране

 

Информацията във форума засяга модели, съдържащи хамънд-бленди.. но на мен ми трябва нещо с преобладаване на лийдове и синтове. Ако някой е запознат, моля да ми даде правилната насока.

 

Варианта за лаптоп отпадна. Просто това ми е последната надежда да не хваща прах иначе чисто новата ми MIDI - клавиатура.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Extreme Lead XL1 на EMU, върви до 100 евро в ebay.com. Audity 2000 също, пак на EMU.

Реално който и да е модул от Proteus 2000 сериите има възможност да му сложиш РОМ чип с синтове, но XL1 е специално за това. Аз имам и Proteus 2000 с чипове на XL1 и на MO-Phat (hip-hop), и още един свободен слот (по принцип са 4).

В самия чип на Proteus 2000 (composer rom), има също много разнообразни звуци, доста синтове, падове и перкусии, дори и да не е с XL1 чип ще ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Proteus 2000 харесах пианата стринговете и падовете. Nord Rack-a като че ли е по-скоро за електронна музика (поне спред ревютата). А къде мога да разгледам други подобни модули?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.waldorf-music.info/en/rocket-synthesizer.html

 

Въпрос: До колкото разбирам Waldorf Rocket е само филтър или има само една бленда от която могат да се синтезират различни звуци.. така ли е?

 

За Pulse 2 http://www.thomann.de/gb/waldorf_pulse_2.htm знам, че генерира собствени звуци, но не ми харесаха... а Rocket-a на едно видео демонстрира доста дебел саунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако си слушал протеуса с Composer ROM, имай предвид че това им е ROM картата за всякаква употреба, модула има още 3 слота за друг ROM, ако ти трябва lead, пробвай XL1, реално това е ROM от Extreme Lead. Иначе пълния списък за ROM за протеус 2000:

 

  • 9061: Siedlaczek Orchestra 32 MB ROM.
  • 9062: Pure Phatt 32 MB ROM - standard in Mo’Phatt, MP-7 and MK-6.
  • 9063: Beat Garden 32 MB ROM - standard in Orbit 3.
  • 9064: Ensoniq Project 32MB ROM - Containing sounds from EXP-1 Real World and EXP-3 Urban Dance expansion boards
  • 9065: Vintage Collection 32MB ROM - Standard in Vintage Pro
  • 9066: Protean Drums 32 MB ROM - Standard in PX-7
  • 9081: Holy Grail Piano 16MB ROM - From Q-Up Arts, utilizes a new sample processing and preset programming technology called VMS, for Virtual Modeling Synthesis, developed exclusively for E-mu products
  • 9082: Protozoa 16 MB ROM - Containing sounds from the Proteus 1, 2, 3 line.
  • 9083: Definitive B-3 32 MB ROM - standard in B-3.
  • 9084: Techno Synth Construction Yard 32 MB ROM - standard in Orbit 3.
  • 9085: Orchestral Session Vol. 1 32 MB ROM - standard in Virtuoso 2000.
  • 9086: Orchestral Session Vol. 2 32 MB ROM - standard in Virtuoso 2000.
  • 9087: World Expedition 32 MB ROM - standard in Planet Earth.
  • 9088: Sounds of the ZR featuring the Perfect Piano 32 MB ROM - standard in Ensoniq Halo.
  • 9089: X-Lead 32 MB ROM - standard in Xtreme Lead-1, XL-7 and XK-6.
  • 9140: Proteus Pop Collection - Standard in Proteus 2500, contains same 32 MEG sample set as the original E-Mu Composer ROM but has an all new set of 640 preset patches

Относно въпроса за waldorf: имаше ревю на SOS: http://www.soundonsound.com/sos/jul13/articles/waldorf-rocket.htm

 

За Pulse 2 не знам нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ихаа... Ако всички знаещи като теб бяха толкова подробни и екзактни щеше да е супер! :) Ами.. взех си Рокет-а и сега бръмча с него. Много съм доволен! :) Благодаря ти за цялото инфо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.