Jump to content
Българският форум за музиканти

Pa + спийкъри или активни спийкъри


Baby Thomas

Recommended Posts

Здравейте. Хванал съм се да си пазарувам малко техника, която ще използвам в нас и евентуално (при повече късмет) в репетиционна. Съвсем скоро би трябвало да имам вече миксер, та на дневен ред е закупуването на озвучителни тела и евентуално усилвател, ако не са активни.

 

Първи въпрос - кое е по-добре/евтино/рентабилно/удобно от двата варианта: РА + спийкърс или активни спийкърс. Каква мощност е подходяща, за да надвикват барабани и 1-2 китарни комбо усилвателя. Ще се ползват в калпаво помещение с калпави музиканти, МАХ 4-5 човека. 1-2-3 китари, бас, вокал ако някой се престраши да пее... :)

 

Втори въпрос - какво да си купя в диапазона 300-400 лева. Не се търси феноменално качество, просто на първо време джангър да става. Ако имате конкретни предложения като марка модел. Макар, че в наше село няма да има почти нищо поне да се ориентирам, пък ще видим откъде ще се пазаруват...

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голям проблем е. аз също имам подобен и най-общо мога да ти кажа, че за малко пари не става определено :) има чисто ниви стъпала с прилична мощност на цена около 300 лв. на старо и за 150 може да попаднеш на нещо. а за колони....и БГ ще ти свършат работа. но за 300-400 лв не знам дали ще може да скалъпиш нещо :)

виж това евентуално... http://www.behringer.com/B1520/index.cfm?lang=ENG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потърси Обертон на старо. Колони + стъпала. Берингер колоните се прецакват твърде често, така че не рискувай с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста добри, мощни и изгодни усилватели по чужбина. Киловатови стъпала по 200-300$. Пък за колоните е въпрос на личен вкус и изисквания. Аз лично бих взел нещо по кадърно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stratocaster, аз останах с впечатлението, че търсиш монитори за смесване. Те двете неща не са ли различни? Че хич не съм в час... :)

 

Тоя Роланд...200$ за чифт ли са? И 60 вата ще имат ли достатъчно тяга срещу дръмс?

 

За РА съм склонен и да си направя нещо по схема в нета...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В никакъв случай, 60 вата до никъде няма да ти стигнат...

 

още повече че това е студиен референтен монитор, не стейдж монитор

а разликата е от небето до земята

 

414480.jpg

 

300$ в щатите, тоест около 300 евро в европа - по скоро нещо такова ти трябва, ако искаш без миксер ще спестиш още някой лев.

 

Гледам че много хвалят продуктите на гем, но не знам дали се продават тук или в европа, инъче цените им са невероятни. 160$ за усилвател 2х300 вата си е направо подарък.

 

http://www.musiciansfriend.com/product/Gem...-Amp?sku=481218

 

 

 

В никакъв случай обаче не бих ти препоръчал какви да е говорители за подобни неща, трябват ти здрави стейдж монитори (познават се предимно по формата си - трапецовидна)

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За говорители най-вероятния вариант е именно Фоник, защото ги продават и тук на село. А за РА ще видим цените изобщо какви ще са. Трябват ми евтини джаджи, без контроли дори да е усилвателя. Не знам дали ще намеря лесно подходящ траф, за да се направи нещо хендмейд...

 

Та каква мощност би била подходяща като за моите цели? 150-200 ми звучи ОК сякаш... :curse:

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.