Jump to content
Българският форум за музиканти

Туне-о-матик или стрингс тру?


Overdrive

Recommended Posts

Здравейте. Тъй като скоро смятам да продължа с тунинга на моя Орфендер (сега съм до средата на началото :P ) и се сетих че ще трябва да му вземам нов мост - повечето сте виждали смешните ламарини, които бг "майсторите" са измислили.

 

Реших твърдо да е с фиксиран мост (т.е. няма да дълбая за трем.), но се чудя кое е по-добре - туне-о-матик (тип лес пол) или стрингс тру боди (тип хардтейл страт) - каква разлика в звука ще има, евентуално кое за каква музика ще е по-добре, имат ли някакви предимства и недостатъци????

Ако има значение - адаптерите ще са 2 хъмбъкера - около 13ком на бр. и по-слаб (горе-долу гибсънски) около 8-9к на нек.

Всякаква информация ще ми е полезна и ви благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимствата и недостатъците

 

Hardtail :

+ Различна височина на всяка струна

+ Няма да се налага да променяш китарата ти

- По-лесно къса струни

 

Tune-o-Matic

+ Кораво копеле е :P

+ Трудно къса струни , защото струната не се огъва

- До колкото знам има мааалко по-малък състейн в сравнение с Хардтейла .

- Ще трябва да дупчиш ако орфея , да запълваш старите дупки ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, не съм много съгласен за късането на струни.Според мен фендерският мост по трудно къса струни(ако е добре направен разбира се)При гибсънският пак имаш ъгъл ,но леглото е доста по ръбато.При Hardtailа струната се огъва, но не се пречупва.

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах, "хардтейл"-ът е като на мойта китара, демек струните минават отдолу и НЕ съм късал струна от години. И аз знам, че има повече състейн от другия вид, специално ми бяха обърнали внимание като я купувах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е то е ясно че ако е калпав всеки мост ще къса - един приятел с кремона къса струни през няколко дена при моста точно, сега свири с някви дебели въжета, че да не къса...

дупченето и запълването също не ме бърка - на фона на другото което ще правя това е нищо - ще правя китарата без пикгард и с капаче за контролите отзад..

при туне-о-матик само целия мост ли се вдига?? не е ли предвидено поне заради радиуса 3та и 4та струни да са по-високо от другите???

и разликата в звука само в малко състейн ли е??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.