Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблеми с бриджа/тремолото.


Yo The Real

Recommended Posts

^^Човекът търси помощ, а пък ние се опитваме да помогнем или да го объркаме още повече. :greenball:

Сега си дадох сметка, че 10-52 по принцип е някакъв хибриден комплект, и по-скоро отива към 11-к, че и нагоре.

Доста са дебелички за трите пружини.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема в струните - на старата ми китара съм минавал от 9/46 на 11/62(?) и бриджа се е повдигал съвсем малко - тука на снимката си личи идеално как пружините са си опънати докрай... може да пробва да смени пружините като най-евтин вариант, и ако не се получи - на лютиер. Това с болтовете отпред на мен ми се вижда безсмислено, защото те са просто опорна точка - дали са по-отхлабени или по-затегнати няма особено значение- това, което трябва да държи легнал бриджа са пружините...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са опънати докрай,как да е,човека казва,че свири с такъв размер жици принципно,едно време дрънчах на ам.стандарт страт и от положение полутон надолу да го вдигнеш в стандартен строй му трябваше една пружина повече (тоест - 4) и естествено по-фина настройка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лютиера е възможност, но в бъдеще, понеже на китарата и предстои концерт в събота.

Ако има нужда от повече информация - тремолото е шест-точково, китарата е Fender Blacktop Mexico. Да отхлабя ли струните преди да набия винтовете на пружините още повече в китарата?

Иначе за износване на пружините - не разбирам как да проверя, но ще съм крайно разочарован ако има нещо подобно. Китарата е на 7 месеца все пак, а и си е китара за сравнително сериозни пари.

И в съвсем краен случай - ако се блокира тремолото, ще спадне ли поне екшъна до някакво по-нормално ниво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да опиташ с 4 пружини наредени така: ||:||

(Малка забележка: гледай всички пружини да са от един комплект и металната пластина да е горе-долу успоредна на блока на тремолото, за да не ти се налага да се бориш с гаден резонанс на различни тонове)

 

Иначе пружините деиствително могат да се скапят ако са от некачествена сплав или по-ефтино производство.

 

По принцип струни 10-52 в стандартна настройка могат да поизмятат лекичко грифа с течение на времето, особено на по-нисък клас китари ама това не винаги се случва(просто имай едно на ум). Тези струни според мен са по-подходящи за Ми бемол. Иначе 10-46(стандартните десетки) например са си достатъчно твърдички на усещане в стандартна настройка, но това си е моето лично мнение ;)

 

По едно време свирех на едно не лошо копие на страт, на което обаче махнах китайското тремоло и сложих едно от washburn, ползвах точно 10-52 обаче в Ми бемол и три пружини в комбинация |:|:| И си беше екстра, даже тремолото беше сравнително меко. Но смених пружините - китайските бяха скапани.

 

Иначе можеш и да пробваш да пренаредиш пружините си по този начин: .\'|'/. като събраната част е от страната на винтовете, а разделечената част - откъм тремолото. Така ще са по-натегнати. Но тогава може пък да имаш проблеми с резонанса на 2 тона и да е малко по-трудно да се изчистят, но не е задължително. От пробване не боли ;)

 

Успех! ;)

 

Edit: задължително отхлабвай струните много.

Редактирано от megaliubo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, чудо! Стана. Пружините ги сложих /.l.\, винтовете ги набих колкото можах (по едно време само единия винт почна да влиза) и сега тремолото е изскочило дори по-малко и от половината на това, което беше, което ме устройва перфектно, понеже не обичам да е плътно.

Когато имам време обаче ще я занеса за перфектен сетъп. Просто тези дни е невъзможно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си мисля че при самото настройване и слагането на струните се е получил този ефект.

 

Колега,

1. Разхлаби всички струни или ги махни

2. След това блокирай тремолото с някакво блокче/батерия/запалка увита в тиксо примерно за нужната дебелина, като да е блокирано движението надолу на тремолото - т.е. да не може да слиза надолу и съответно да се повдига така нагоре задницата му.

3. След което сложи струните отново и я настрой както искаш.

4. Накрая като повдигнеш тремолото и махнеш блокчето, то ще си остане в равна позиция, защото си настроил струните предварително и техния опън ще го върне правилно.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.