Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със свиренето


Коморин

Recommended Posts

Здравейте! Свиря на бас и ел. китара от около година и нещо. Ходя на уроци, уча песни, всичко ок. Имам само един проблем, който би попречил на излизането ми на сцена - не мога да свиря изправена! Опитвам се, но не мога да си нагодя китарата така, че да мога да свиря нормално. Някой да ми помогне, не знам как бих продължила да се занимавам с музика в това ми състояние. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е като свирите на един крак... С класическа постановка едва ли би имала проблеми при свиренето права.
Няма кво друго да ти кажа, освен да се упражняваш изправена. Просто си нагоди китарата така, че да ти е максимално удобна, а не да изглежда добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регулираш си дължината на колана и ъгъла, под който е инструмента спрямо тялото, както е когато си седнала и не би трябвало да имаш проблеми. А, за излизане на сцена, според мен ти е още рано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало пробвай да скъсиш колана, така че китарата да се вдигне към гърдите и дръж грифа да стърчи малко на горе. По този начин не се налага да пречупваш толкова китката.

 

Нещо такова:

 

Anikina_Kate_guitarist.png

 

След това с практиката ще започне да ти става по лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като малък учих класическа китара,и с течение на годините придобих навик да свиря само с класическа постановка,след това работих 10 години по Ресторанти и си вдигах китарата доста високо за да ми е удобно,изглежда смешно от страни но не ми пука.Дори и по концерти на които съм свирил Метъл пак изглеждах нелепо но ми беше супер удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.