Jump to content
Българският форум за музиканти

Светлодиод на Footswitch


Recommended Posts

Здравейте. Имам преамп Rocktron Gainiac 2. Към него допълнително се взех footswitch Fender с един ключ. Проблема е че диода светка много слабичко когато ефекта резачката е пусната. Дайте ми акъл как мода реша този проблем.

Знам че не са създадени едно за друго ама ако мйе да побългарим малко нещо ...

 

А и да знаете че не съм много на ти с електрониката. Имам някакви основни понятия.

 

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако до светлодиода има резистор вързан можеш да сложиш друг вместо него с по-малка стойност (примерно 2 пъти по-малка)

Можеш и да си купиш по ярък светлодиод от магазините за електроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип когато суича е вързан кум къбе и си свети ОК. Явно тука му влиза малко ток.

А как да позная резистора?

Има един елемент на който пише CR1. Той ли е?

И ако го пусна пак в кубе няма ли да изгори ако сложа по-малък резистор?

Редактирано от ivo_minchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ти се побългарява...вариант е да си сложиш една щракалка, която да сменя стойността на въпросния резистор. Ще си имаш два "пресета" - за кубе и за преамп-а... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва не е като да сжиря на китара. Започна да ми говориш на чужд език вече.С електрониката съм скаран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ора, светЛодиод се пише беез "Л" :unsure: ни са излагъйте тка

мм да.. Колегата Момчеджиков от техническият ми направи няколко пъти забележка. Изглежда още не сме се научили :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Започна да ми говориш на чужд език вече. С електрониката съм скаран.

Тогава как смяташ да си го направиш? :green:

Абе нямаш ли някой познат да помогне... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой обясни с нормални термини и на български ще се справя. Просто не съм много в час. Не знам по какво да позная резистора от другите елемнти. Каква стойност е? Съответно да взема двойно по-малка. С каква схема да го вържа?

Ако някой седне и обясни ще се справя с останалото. Не съм чак толкова рус колкото се изкарах в предния пост :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Не съм чак толкова рус колкото се изкарах в предния пост :-)

АБСОЛЮТНО!

Аз точно за това се учудих... :(

 

Лошо, че и аз не съм някой гуру и особено чужди неща хич не обичам да пипам като не съм 101% сигурен, иначе бих помогнал. Но от друга страна сам си направих ФуутСуич за АМР-а и ако няма кой да помогне пък закъсаш...може да се пробвам да помогна. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.