Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се инасталира Dfh?!


mengel

Recommended Posts

ми как.. пускаш му сетъпа и даваш next.. next.. next и накрая finish

 

 

после му посочваш пътя към семплите ако случайно си решил че не искаш да го инсталираш с тях а да ги копираш отделно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

msi файла обикновенно може да се пуска, освен ако не е повреден при тегленето

 

а ДФХ трябва да е доста повече от 1 мси файл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А после? В Кубейса излизат като ВСТ инструменти, обаче къде и как да инсталирам останалите 8 диска? Ина и екзе-та за Реуайър ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо като се опитам да заредя демо кит ми дава - The plug-in dfh could not be found for VST synth 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо не мога да се оправя с това ДФХ. Досега не съм се занимавал МИДИ и ми е тъмна индия. От мулето дръпнах мануала. Инсталацията ми поне май е наред. Едно нещо не мога да разбера. Като отворя демо файл (напр. Сонор ъф Метъл) ми излиза един миди трак, а от долу още 9 празни аудио трака за каналите на тупаните. Когато плейна, въврви зука на миди-то със саунди на картата, а не на ДФХ. Явно принципно ми е необходима информация, как да плейна миди файл с саундите на ДФХ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи прочети Манюала 2-3 пъти. ВСИЧКО си пише. Как се инсталира, как се зареждат китове, как се прави нов кит, как се просвирват МИДИ събития с/без МИДИ млавиатура или е-дръмс - всичко каквото се сетиш. Има и един видео туториал. Не сещам откъде го свалих, затова ти го слагам ТУК. Приятен дръминг! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря за демото :) ! Остана обаче въпроса как да плейвам миди през ДФХ. Дръм кита и мапа ги зареждам, в падовете има звук... В мануала пише, че за да плейна файла трябва да го заредя първо през боунса, с рекорд бутона, но няма напр. браузър за достъп до миди файла. В първия диск на ДФХ има уж готови .cpr, но свири само с мидито от картата. Ако успея да плейна миди с ДФХ-то, другото ще е по-лесно... Благодаря ти пак :D.

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нее, Bounce е за съвсем друго! То е да си експортнеш готовия трак акто уейв файлове! За ти плейва МИДИ събитията през тоя плъгин в Инспектора задай изход ДФХ!!! По подразбиране ти го свири през саунд картата явно!

 

Edit: За да не съм голословен ето един ШОТ... Успех! :P

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много за всичко!!! :cheers: Най сетни се чу!... А ти с каква програма редиш барабани. Аз ползвам Рийзъна, обаче като импортнах мидито в ДФХ, саундите разбъркани. Е, то наистина няма как да не са де... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно в Гитар Про. Там съм свикнал, има си и предимства, има и доста куци неща. Но определно в Кюбейс е доста по-удобно, особено ако подпаля МИДИ клавиатурата и си ги изсвиря. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да възродя леко темата...

 

сва..ъъъъъ здобих се с DFH 2,инсталиран е 2,4 ГБ..но не мога да го разпея..

идеята ми е просто да чуя семплите , по точно да го изкормя и да си избера дет мен ме джофят....МИслех си че ще са на уейв ама нъйц...Всяка папка е от 600кб максимо а цялата папка ДФХ е 2,4 гб...някъде са ги заврели и не ги виждам.

 

Въпроса ми е имали програма с която мога да ги намеря и да си ги конвртирам на Уейв-ове..или ако може някой скрийн шот с който да се светна как да го вържа в Кюбейс-а че да запее..от там криво ляво ше рипна квото искам..щото съм голем бонак да редя мидита...

Шот=овете на Бейби ТОмас не са видими вече(или за мен)

Доколкото си спомням ДФХ 1 е с уейв=ове за семплите и си мислех че и тоя е така...ма незнам.

 

..надявам се тука... :think:

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С радост ще снимам пак, само не знам защо имаш толкова малко семпли? Моите са 40 ГВ в незнамколко фолдъра. Форматът им е .WAV. Прочети внимателно Манюала. Пише къде какви фолъри и файлове трябва да имаш и изобщо всичко! Ще го подкараме, спокс! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.