Jump to content
Българският форум за музиканти

китари с нежни имена


vovcho

Recommended Posts

Ми повечето ми китари ги наричам по марки, но имам едни бас който се казва левски. И не че съм от левски, даже напротив, но баса е червен и за да ме дразнят приятелите ми му викаха левски и от там тръгна всичко :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 124
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз не съм си кръщавал китарите, но дойде едно име преди няколко дена като пътувах за репетиция в трамвая, на китарата с която сега свиря - "Гула" на галено от "цигулка", защото става следния цирк в трамвая:

Качват се трима пияни на куче конктролковци, които почват нали да си вършат работата, стигат до мен и аз като примерен гражданин си давам билета, след мен приятелката ми дава нейния а барабаниста на бандата разбирасе като върл бунтовник няма билет и се почва цирка. В този момент най пияния от тримата конктролки ми вика - а бре пич ти цигулар ли си? :wow: :wow: :wow: :wow:

Ба.... толкова гоуема цигулка не съм виждал ама де да знам.... Та лично аз не съм я кръщавал, "контрола по транспорта" ми я кръстиха

Редактирано от Traxex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега :lol:

Когато кръщавате китарата си на някоя жена много внимавайте :lol:

Защото най-важното за една китара е да бъде вярна, не само хубава :lol:

Та внимавайте да не прихване някое от неприятните качества на кръщелницата си :beer:

Всеки да го разбира както иска това :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата ми китара беше yamaha erg-121 и се казваше Искра. Сегашната ми Jackson-ka се казва Елеонора :)) Имената нямат нищо общо с живи момичета (нито с мъртви ако се чудите:D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нежни не е точното опеделение за имената,с който ги наричам... :green:

Обикновено се обръщам с нещо от рода на мотика, талпа, дЪскЪ, летва, дърво... и други доста точно назоваващи ги имена :D От време на време ги наричам и с имена на други инструменти- банджото, гадулката и други такива на пръв поглед безсмислени(и след дълбоко вглеждане пак безсмислени :) ) Та тъй, не съм много мил към мойте хубавици :)

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега :D

Когато кръщавате китарата си на някоя жена много внимавайте ;)

Защото най-важното за една китара е да бъде вярна, не само хубава :P

Та внимавайте да не прихване някое от неприятните качества на кръщелницата си :D

Всеки да го разбира както иска това :D

:):D:)

Само една китара съм кръщавал на истинско момиче и познайте.. все е разстроена, няма значение кво правя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не са много съвместими имайки предвид геометрията и габаритите, но с подходящ лубрикат поне главата на грифа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми не са много съвместими имайки предвид геометрията и габаритите, но с подходящ лубрикат поне главата на грифа...

 

you unleashed the phockin fury :wow: :killyou: :)

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат'Сали и викам.. щото голема е чернилка :greenball:

абе незнам що съм го писал т'ва...

по принцип е Къдравата Сю....

 

така и така се е възродила темата да се поправя

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.