Jump to content
Българският форум за музиканти

Db Guitars - Made In Denmark


Jordan_J

Recommended Posts

аз лично с удоволствие бих се сдобил с реплика на ПРС. цената я свързвам с качеството на изработка, усещането при свирене и не на последно място - звука. то е ясно, че ако искам ПРС с драконче ще трябва парите, които спестявам за кола да ги дам за китара :-)) ама колата ми е по-необходима, затова ще ми е интересно да пробвам по-евтината алтернатива и ако качеството ме задоволи - ставам клиент.

 

приемам basswood-а в китарите като много удачно решение - лек е, харесва ми как звучи в комбинация с maple нек. но и махагон е добро решение, всъщност самата талпа, която е използвана а много по-важна от името на растителния вид, защото както е казал народа "от всяко дърво свирка не става" :D:ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз поне ако исках скъпа китара тип ПРС щях да си купя ПРС... а не скъпа китара ДБ тип ПРС

 

Не съм се изразил ясно явно - имах пред вид, че предпочитам оригинала пред копието АКО мога да си го позволя...като не мога това е друг въпрос...и ми се ще да знам че има китари ДБ И с оригинален дизайн - това че има стандартни утвърдени форми е ясно за всички - няма производител дето да не ги прави. :happy: И всичко казано е въпрос на лично мнение и усещане не го налагам на никой. :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже стана дума за стомп боксовете... Прилагам писмото такова, каквото го получих в отговор на някои мои въпроси:

 

Hi Jordan

 

All effekts will be analog effects - even chorus and delay.

I just love the old echo sounds where you get the natural feeling of a sound moving away naturally. When an object in nature are moving away the reflections from the surroungs will decrease and by nature remove definition and linear frequency responce. This is EXACTLY what my new analogue delay does. My rack is filled with digital delays from TC-Electronic, but is has an analogue simulation that I always prefer - The pedal will be the real deal !!

 

The chorus is made of a 15 - 100 ms analogue delay - а delay with an analogue mоdulation. The two analogue circuits again provide a degeneration of the оriginal signal. The problem with the digital chorus is, that the diffusion often gets too distinct and will conflict with the original signal.

That is why so many pros use a "dry" amp and a "wet" amp in order to keep the original signal separated from the chorus / flanger / phaser signal. With a stomp box in stereo you often get one channel with the mix of original signal and chorus signal while the other channel is clean. The big deal is to have a mixed signal in BOTH channeлs, but they have to differ in order to create a "widescreen" soungstage.

 

There will be an overdrive with a classic mail tone making it perfect for pop, medium rock and blues

 

The distiotion will be a fuzz-like dist, but modelled after the early Svetlana AX7 tubes. I still have to do soмe adjustments on hat one to make it perfect.

 

I have been working on an analogue tremolo but I don't think it'll work..... at least not for now.

 

so.... prototypes will be here in january !!!

 

Best regards

 

Bruno

 

:unsure:

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да, това пропуснах да го питам ...

 

Ето и едно демо с ДБ китари:

 

DB GUITARS and MARLIQUE GUITARS - Audio Demo Track

 

:hello:

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Left hand правят ли?

Засега няма предвидени лефт-ханд модели. Най-рано ще има такива през лятото на 2007.

Дано съм бил полезен с инфото!

 

Наздраве! :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Малко нови снимки ...

 

DB The Wing

 

wingup.jpg

е тва специално мноу ми прилича на моя Stagg да не казвам 100% че е копие на ПРС....

за звученето не знам.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данчо,не че съм тръгнал да купувам китара,но можеш ли да го попиташ лютиера защо не ги прави тези модели с 22 прагчета?Според мене има огромна разлика в звученето на "нек" адаптера,просто при китари с 24 прагчета звука тотално отива по дяволите(отново според мен).

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Владо, аз си спомням, че ти наистина предпочита6 22 прага. Преди си спомням, че сме говорили затова.

Но тия модели ги е проектирал Бруно, и лютиера прави каквото му е казано и за каквото му се плаща.

Но ще попитам пак за какво става дума за да се знае конкретно...

 

Поздрави!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.