Jump to content
Българският форум за музиканти

Кл. китара помощ ...


Prospero

Recommended Posts

Та взех си класическа китара ... и имам голямото желание да се понауча да свиря на нея :godbless: , но имам проблем ... не мога да го настроя проклетото нещо!?!?

Ок, прегледах няколко теми и видях че има дадени строеве, но единственото което знам е че на бувите отговарят ноти (и в това не съм много сигурен :metalist: )

Ок, има ли начин да се настрои китарата от мен или да търся някой който знае какво прави :metalist:

Вижте знам че поста ми изглежда тъп и ламерски, но наистина съм новак (мамка му, дори новаците знаят повече от мен ...), но имам желанието да се науча. Ще съм благодарен на всякаква помощ :metalist:

Благодаря предварително. :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодарско ман :godbless: ще я поразгледам ама сега мач има ... :metalist:)

Аз поразгледах ама нещо не иска да ми свири Е нотата от сайта ... ще гледам да се оправя, благодаря за помоща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдам ето и линк

 

цък

 

Имаш букви които са наименованията на нотите. Понастоящем в англоговорящите държави си им викат джи-ноут и-ноут ала-бала (голям лимонатлък XD)Иначе помня че пред-последната ми даскалица по музика ни беше обяснявала че основния тон бил ла затова той е А и после продължава ли BCDEFG, като само фа-то си е запазило някво фонетично сходство. Б в момента всичко ми е леко мъгляво, но ако някой знае моля да драсне че ми стана интересно :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, прегледах няколко теми и видях че има дадени строеве, но единственото което знам е че на бувите отговарят ноти (и в това не съм много сигурен  )

 

Така е , да . Ако не ги знаеш кое на какво отговаря , ето ги набързо :

C- до

D- ре

E- ми

F- фа

G- сол

A- ла

B- си

H- пак си :)

 

 

Вижте знам че поста ми изглежда тъп и ламерски, но наистина съм новак (мамка му, дори новаците знаят повече от мен ...), но имам желанието да се науча. Ще съм благодарен на всякаква помощ 

Благодаря предварително.

 

Ако се здобиеш със Скайп или Айсикю ми пиши :

Skype : diliannedev

ICQ : 265752710

Редактирано от RockMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е сериозно

СПОРЕД МЕН -всеки начинаещ поне в началото се нуждае от учител!!!!!

 

стига сте се осакатявали с това самоучене

и аз го карам на самообразоване

но пьрво - 1 година ходих на уроци по класическа китара

 

после година и нещо - рок - при едни от най добрите

 

 

за да не се луташ - препорьчвам ти kitaratapeso - това му е ника в форума

 

човека си е дал обява че дава уроци

и е много в час -сьс сигурност ше ти даде добра основа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде бе ! Аз съм го карал без учител по китара . Единствения учител , който съм имал е бил по пиано . Вярно е , не съм напреднал кой знае колко , но поне не съм на най-ниското ниво . Човек може и сам , стига да иска .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще е да походиш поне на солфеж малко. Трябва да се научиш да си настрайваш китарата по слух. Тоест дават ти един тон (ла например), и по него трябва да можеш да я настроиш много добре. Солфежа няма да ти трябва само за настройване.

 

Иначе тоновете трябва да са от 1-ва(най-тънката) към 6-та(най-дебелата):

 

МИ, СИ, СОЛ, РЕ, ЛА, МИ

 

по - точно

 

ми от 1-ва октава(най-тънката)

си от малка октава

сол от малка октава

ре от малка октава

ла от голяма октава

ми от голяма октава(най-дебелата)

 

Прикачвам МИДИ файл с тоновете на свободните струни от най-тънката до най-дебелата.

 

http://media.putfile.com/guitartune

Опитай се да настроиш китарата на слух по тези тонове.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай се да настроиш китарата на слух по тези тонове.

Стига бе, хора! Ами представете си, че човека няма много добър музикален слух! Ще се научи да я настройва по слух, когато си види ушите без огледало! :godbless: За новак без отличен слух това е изключително трудно - жена ми е свирила 12 години на пиано и е била приета в музикална гимназия и първите пъти едвам я настрои!

 

Най-добре да ползва някаква програма за настройка. И може би наистина е хубаво да се ходи на уроци по китара и евентуално солфеж, но не всеки има финансовата възможност за това... Понякога се налага да се кара и на самообучение...

Редактирано от Metanoia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам, че трябва да се ходи на урици поне 1 година да разбереш за какво става въпрос и после да почнеш сам и само от време на време да ходиш да питаш нещо ако не ти е ясно. Иначе да се научиш сам изисква много повече време и усилия B) пък и ако не си слухар.... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да видим каква постановка имат тези, които трърдят, че може само сам да се научиш? то, че може може, но трябва сам да си реши по кой път да тръгне...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.