Jump to content
Българският форум за музиканти

Разхлабен болт на държача за колана


Recommended Posts

Китарата претърпя леко изпускане, от което се получи това, което виждате на снимката.

 

th_20130807_094014_zps3329174c.jpg

Цъкнете на снимката за по-голям размер!

Резбата се е разширила и винта изпада свободно. Какво може да бъде най-удачното решение?

Дайте някакви идеи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко варианта:

Набиваш клечки за зъби с лепило и завиваш.

Разширяваш дупката на 6,или 8мм.и след това набиваш съответния дюбел,малка дупка с бургия и навиваш винта.

Нов винт  с по голям диаметър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С дюбел ще стане най-добре.
Мажеш го с лепило, набиваш и после правиш дупка за винта с 0.5 или 1мм по-малкато от диаметъра на самия винт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да използвай "Хилти" на удар за 8-ца дюбел и после му сложи такъв за бетон за да е по здрво!  :greenball:

 

Сега по темата:

Вземи парче дърво издялкай го с подходящ диаметър за да се набие в дупката след което слагаш лепило за дърво и го набиваш вътре. След като изсъхне режеш "нежно" стърчащата част дупчиш с необходимия диаметър в центъра за да влезе винта и си в джаза. :)

С дюбел няма да стане.

С клечки също дупката е стабилна.

Поздрави и успех в начинанието това е правилния метод. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много често се бъркат дюбел и дибла. Две съвсем различни неща! Диблата понякога може да замени дюбела - с променлив успех. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен! Много леко разширяване на старата дупка в китарата, след което се намазва една дървена дибла с лепило за дърво и се набива навътре. Набитата дибла се пробива с по-тънка от винта бургия и след това се навива страп бутона с винта в пробитата дупка. Easy as that!

 

Може би има и не-чак-толкова "варварски" начин, но за мен лично беше най-удачно (а и евтино и бързо) отстраняване на тоя проблем.

И пак благодаря за мненията! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте. 

 

Скоро забелязах, че ми се е разхлабил болта на "нещото" (не знам как се казва) дето държи колана на китарата. Тъй като не ме бива в обясненията, ето нагледно:

 

Les-Paul-Goldtop.jpg

 

Та - мислех си че просто като го стегна с отвертка ще се оправи, но се оказа, че това е винт, и явно дървото и резбата вътре са се развалили и не може да се навие повече. Колкото и да го мъчих все се разхлабва.

 

Предполагам лютиер ще може да оправи проблема, но ако имате други идеи, казвайте. Ако не, моля кажете къде мога да намеря лютиер в София?

 

Също така - тези от вас които ползва Les Paul китари - кажете имали ли сте подобен проблем? Предполагам, че това се е случило, защото често оставям китарата изправена и се подпира именно на тази част. Сигурен съм, че не е само от слагане и махане на колана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клечка за зъби в дупката да уплътни, аз бих сложил и капка лепило за дърво. Навиваш и си готов ;)

 

И на моя Гибсън се беше преебала така резбата, оправих го по горепосочения начин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм направим манипулацията. Не ми иска да е с клечки за зъби и съм нямал време да търся лепило и дибли. Ще споделя като приключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря на всички за помощта. Накрая се примирих, купих си едно Super Glue и работата стана с 3 клечки за зъби. Сега не мърда, дано и занапред да е така.

 

Направих точно това което вие ми казахте. Ето в това видео човека го показва нагледно: http://www.youtube.com/watch?v=c7Bt_o46jyY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.