Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с нова китара


Recommended Posts

Здравейте, 

Преди ден-два купих нова китара от магазин, която не огледах на добре на място и в последствие открий няколко дефекта.

1. Още на 2-ро прагче на първа струна се чува бъзз 

2. На 19-то и 20-то прагче, тона е До, което установих, че е от лошо набит праг

031408533.jpg?r=0

3. Адаптрите, особено бриджа са доста навън

031408526.jpg?r=0.

Не знам това нормално ли е при такъв вид бриджове.

031408525.jpg?r=0

Забелязах, че болтовете на плочката при грифа са въртени и може да е имало намеса от предишен собственик или ремонт в магазина.

031408528.jpg?r=0

031408531.jpg?r=0

Китарата е китайска, марката не я споменавам, не защото ме е срам :) , а просто не искам да развалям името на магазина, заради моята некомпетентност, но при нужда мога да го направя на ЛС.

 

Мисля че няма да успея да я поправя и сетъп-на сам, та въпроса ми е: Ориентировъчно, колко би ми струвало, за да засвири нормално и да преценя, колко мога да го отложа :)

 

Китарата се намира в София, за цената не е нужен отговор в темата, може и на ЛС.

Поздрави!

Редактирано от armaturata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в магазина, връщаш я и внимателно подбираш друга. Яснио е, че от такива инструменти не може да се очакват чудеса, но  в случая фабричните дефекти са малко повече отколкото могат да бъдат преглътнати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше последната бройка, дадоха ми я на добра цена(според мен) и затова реших , че искам да се поправи за моя сметка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мен си сбъркал, но твоя работа... Не знам за колко си я купил, но в зависимост от дефектите, отстраняването им може да струва колкото половината китара и повече. След това ще имаш поправена-нискокачествена китара на цената на по-добра, която можеше да си закупиш и да не се занимаваш. Ако пък избереш човек за ремонта по същата логика, по която си избрал инструмент (най-евтиното, скапано, дефектно... ама карай евтинко е), може и по-лошо да стане. След няколко месеца ще осъзнаеш колко гадно звучи и ще се хвърлиш да и сменяш електрониката (вероятно пак ще пуснеш тема по въпроса), малко след това ще започне да изпуска някой ключ или нещо друго ще се появи... В общи линии, след година ще си налял пари за още една такава и пак ще имаш главоболия.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ако питаш мен си сбъркал, но твоя работа... Не знам за колко си я купил, но в зависимост от дефектите, отстраняването им може да струва колкото половината китара и повече.

Затова питам за ориентировъчни цени :)

Наясно съм, че трябва трябва да попадне в ръцете на опитен музикант, за да прецени, как и какво може да се отстрани.

 

 

Ако пък избереш човек за ремонта по същата логика, по която си избрал инструмент (най-евтиното, скапано, дефектно... ама карай евтинко е)

Китарата съм я харесал отдавна, но нямах възможност да я взема :)

Не търся най-евтиното, просто искам мнение и съвети :)

 

 

 След няколко месеца ще осъзнаеш колко гадно звучи и ще се хвърлиш да и сменяш електрониката 

За мое съжаление съм твърде далеч от професионален музикант и надали ще стана скоро, тъй че не съм много придирчив. Важното е, че засега ми харесва :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че не сме писали 4863 пъти,но си фащаш некой,който различава китара от метла да дойде с теб в магазина (където имат интерес да пробутат дефектни бройки китайщини на балъците) и тогава купуваш..,

можеш да пробваш следното-отпусни струните максимално,вдигни леко бриджа от към първа струна ,отпусни тръсрода с половин оборот и я настрой в тоналност.

И както ти казаха ходи я върни в магазина,ама в повечето музикални магазини подбират продавачи по ефективност как мое да пробутат развалена стока,и опит ако са продавали зарзават на пазаро и гаранция за дървения няма.

е сам си се пре@бал,прагчето може да се оправи,ама бъза на второ звучи зле,че може да е посукан грифа..

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое по-точно и защо?

Защото снимките олицетворяват повечето от основните неща в една китара, които да гледаме, за да НЕ я вземем. Опитай да я върнеш да ти дадат парите или да доплатиш за по-малко-некачествена китара и ще ти е мирна душата. Това е моето мнение по темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уговорих се с лютиер да я погледне утре и да ми "разкаже" за проблемите й и тяхното отстраняване :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите при бъз на първите 5 прагчета се отстранява със повдигане на нъта.От 5то до 12то прагче -чрез настройка на тръс-рода.От 12то нагоре -настройва се височината на бриджа.От това което виждам на снимките ,височината на бриджа е много -2,4 инча(това е 5-6см. :slap: ) докато нормална височина е 1-1,5см.При което ще трябва да се свали и адаптера.След това да се отпусне тръс-рода и накрая ако все още има някъде бъзз да се пипне(смени) нъта.Лютиера като я погледне ще ти каже колко ще излезе и си преценяваш дали си струва.Въпреки ,че не мога да разбера как музикален магазин и то във София е възможно да продава музикални инструменти във подобно състояние.Според мен наистина е по-добре да се смени със друга сетната и добре интонирана китара.Плюс това поне за София съм абсолютно сигурен ,че има поне 1234 муз. магазини ,и е малко вероятно да Не намериш абсолютно същата китара.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що ни губиш времето като не слушаш и предварително си решил как да действаш?

Не видях Ваш пост колега и не смятам, че съм Ви загубил времето.

На всички, които отделиха 1,2 или 5 минутки, за да ме посъветват искрено Благодаря :)

 

 

Проблемите при бъз на първите 5 прагчета се отстранява със повдигане на нъта.От 5то до 12то прагче -чрез настройка на тръс-рода.От 12то нагоре -настройва се височината на бриджа.От това което виждам на снимките ,височината на бриджа е много -2,4 инча(това е 5-6см.  :slap: ) докато нормална височина е 1-1,5см.При което ще трябва да се свали и адаптера.След това да се отпусне тръс-рода и накрая ако все още има някъде бъзз да се пипне(смени) нъта.Лютиера като я погледне ще ти каже колко ще излезе и си преценяваш дали си струва.Въпреки ,че не мога да разбера как музикален магазин и то във София е възможно да продава музикални инструменти във подобно състояние.Според мен наистина е по-добре да се смени със друга сетната и добре интонирана китара.Плюс това поне за София съм абсолютно сигурен ,че има поне 1234 муз. магазини ,и е малко вероятно да Не намериш абсолютно същата китара.

Благодаря, за отговора :) 

Височината на бриджа е 2,4 см, като гледам обаче повече от 0,5 см не може да се свали

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.