Jump to content
Българският форум за музиканти

Заден ринит!


Djinjifila

Recommended Posts

Хора, с този проблем съм от две години. Какво ли не опитах мамка му и не мога да се отърва. Пречи ми много при пееннето и ми е голям проблем. Моля ако имате идеи, споделете ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможна причина за проблема ти е ако дишаш през носа ппс, и когато си бил на по прашни места или такива с химически отпадаци може да е причинила възпалението хубаво е така съвсем профилактично да си правиш всеки месец преглед УНГ, и ако вече си ходил ето ти една рецепта: взимаш пресен чесън 2бр. и ги изтискваш в една купичка (малка), след което загряваш до кипване една четвърт чаена чаша което ще рече 50 мл или 2 пръста, и заливаш с тях сока от чесън след което го захлупваш с една чинйка да речем и го оставяш така за 2 часа. Всяка сутрин и вечер си капваш по 5 капки на носдра. А метода е следния по същия начин по който като ти се запуши ухо се опитваш да го отпушиш с запушване на носа и надуване, излишния въздух няма от къде да мине освен през ушите. По същия начин капваш 1 капка запушваш и така сутрин и вечер. Само да ти кажа, че готовия чеснов сос трае 2 дни след което няма ефективност.
Друга възможна причина е ако си прекарвал скоро някаква алергия може и ще е добре ако се консултираш с Алерголог!
Поздрави Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам, благодаря ти. Всякакви предложения приемам. Пробвах със солена вода, промивки, чайове, но този секрет продължава ли и продължава да ми се събира в гърлото и трябва постоянно да кашлям, за да си прочиствам гърлото, а това ми пречи като репетирам и като цяло на гласа. Благодаря предварително на всеки, който ми даде съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти хубаво с сол ама нали знаеш, че трябва да е морска иначе не става
и пак през евстахиевата тръба за да лекуваш вътрешното ухо а не отвън!
Може да пробваш с гаргара от чай лайка вариш си чай от стръкове лайка ако нямаш си купи от някоя билкова аптека запарваш вода и слагаш няколко пликчета чай след което изчакваш да заври държиш го 5 мин и махаш не го подслаждай а направо като стане хладък правиш процедурата, лайката е противовъзпълително средство има много полезни действия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то аз пробвах с тези спрейове стеримар от магазините, пробвах и още няколко спрея направо не е истина. Ще пробвам всичко, което си казал, защото просто искам да го излекувам това и да ми се маха от главата. Благодаря ти отново. Ако някой има други идеи, моля да ги сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам, благодаря ти. Всякакви предложения приемам. Пробвах със солена вода, промивки, чайове, но този секрет продължава ли и продължава да ми се събира в гърлото и трябва постоянно да кашлям, за да си прочиствам гърлото, а това ми пречи като репетирам и като цяло на гласа. Благодаря предварително на всеки, който ми даде съвет.

Не го възприемай като спам,приятелката ми и тя от година и нещо все кашля и и се събира секрет някакъв(не е певица) , все я карам да ходи на доктор и докторите и казват че нищо и няма ,то и аз съм така,но си го обяснявам с многото цигари,та какво всъщност значи заден ринит?

Пробвай със запарка от смрадлика за дезинфекция с гаргара,без да я пиеш,ма и това не помага май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай инхалации с етерично масло от мента и пийвай клеева тинктура, разредена във вода, най-добре домашно приготвена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще го пробвам, благодаря ти. Всякакви предложения приемам. Пробвах със солена вода, промивки, чайове, но този секрет продължава ли и продължава да ми се събира в гърлото и трябва постоянно да кашлям, за да си прочиствам гърлото, а това ми пречи като репетирам и като цяло на гласа. Благодаря предварително на всеки, който ми даде съвет.

Не го възприемай като спам,приятелката ми и тя от година и нещо все кашля и и се събира секрет някакъв(не е певица) , все я карам да ходи на доктор и докторите и казват че нищо и няма ,то и аз съм така,но си го обяснявам с многото цигари,та какво всъщност значи заден ринит?

Пробвай със запарка от смрадлика за дезинфекция с гаргара,без да я пиеш,ма и това не помага май.

 

 

Задният ринит е когато постоянно ти се събира секрет в гърлото и постоянно трябва да го кашляш, за да го изкараш/изплюеш. Отвратително дразнещо е и много пречи при пеене, защото когато репетираш или пък недай си боже по време на изпълнение като ти заседне на гърлошо, щеш не щеш трябва да го изкашляш.

 

Благодаря за предложенията досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задният ринит е една кофти диагноза, при която, грубо казано, в тежката и форма направо кашляш сополи :) Проблемът е, че секретът се стича по задната стена на гърлото право надолу и там се смесва с местното население, стават на кълбета и предизвикват постоянна кашлица, все едно имаш пневмония или туберкулоза. Преди 2 години ме лекуваха от едно такова нещо с антибиотици именно за пневмония, защото родните "специалисти", както винаги, не познаха от първия път. Пия антибиотици веднъж - не помага, пия втори път - пак не помага. И така до 5-6 различни вида, благодарение на което ми се прецака черният дроб, въпреки че съм пълен въздържател. Да ни е честито родното здравеопазване.

А ринитът си отшумя с времето, но иска много пазене - чист въздух, инхалации, включително и мерки за гърлото - да не се пие или яде много студено или горещо, за газирано съвсем забрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.