Jump to content
Българският форум за музиканти

Единичен или двоен адаптор


SHARO

Recommended Posts

Не знам кви са тия адаптери за 50-60 лв :D ама ако намериш ок. Sharo, ако си решил да си вземеш китара с хъмбъкар на бриджа и сингъл на нека, огледай се в xxxx за Squer Showmaster. http://81.169.170.65/beyers/catalog/produc...a77796b201d10c7 И аз мисля, че особено за начинаещ ел. китарист това е добра комбинация-позволява ти да свириш различни стилове докато се определиш накъде да вървиш. Пък и винаги можеш да сложиш на нека безшумен сингъл и да звучиш като с два хъмбъкари, разбира се ако решиш да вложиш още пари в китарата. Ама за начало мисля че става. Освен това имаше промоция точно за тия китари, не знам дали са останали още от тях, от 349 на 299, така че за тия пари не знам дали ще намериш по-добро решение :D Другия евтин вариант е Squer strat, обаче няма хъмбъкар, а и самата изработка е по-слаба- тялото е по тънко, има и 1 позиция по малко...

Редактирано от Tannen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе незнам защо всички говорите за тоя сингъл на нека, ама тва според мен е ненужно!! Взимай китара с два хъмбъкъра или китара с два хъмбъкъра и един сингъл в средата!! Тва е истината!! Просто гледай големите китаристи. Повечето от тях вече ползват китари с два хъмбъкъра (Сатриани, Петручи и Макълпайн), А други ползват хъмбъкър-сингъл-хъмбъкър (Вай)!! Прави си сам изводите трябва ли ти тоя сингъл койл!! Айде успех!!

Редактирано от EmchoDT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерик Джонсън и той като е наредил едни хъмбъкери не един, не два, а цели три.... :D:D:D Па, за Малмстийн да не говориме - по освем слага. :D

 

А, пардон, забравих, че те не са от големите! Ам сори! :D

 

От голямо значение е и какъв модел е адаптера. Например, не може да се сравни Димарцио Тон Зон със Стив Спешъл. Първият освен за резачка, за друго не става, нещо, което не важи за втория.

 

Конкретно по първия пост - най-добрият начин е да купуваш и да тестваш до откат. Това, разбира се, излиза солено. Затуй, виж си любимия китарист и почни от неговата комбинация!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Абе я да попитам аз 2 въпроса.

 

1. Планирам да си купя Strat sized humbucker за бридж-а. Някой може ли да ми каже ориентировъчни цени за нов и втора ръка?

2. За колко пари мога да продам комплект адаптери на Squier Srat.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия 2 въпроса и за мен са интересни

а и също тфа за поляритета.

четох някъде на сайта на фендер за сингъли примерно

мидъла е с обърнат поляритет и като е включен заедно със бриджа

действат двата като хъмбъкер.. стандартно на стратовете

така ли е разменен поляритета на мидъла и ако не ако о обърна ще ли звукне по-добре и как да сатне де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На новите е така-Американ Стандарт имам предвид.Пак така си звучи,както без обърнат п-тет,но не бръмчи,което е и смисъла на Хъмбъкера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ерик Джонсън и той като е наредил едни хъмбъкери не един, не два, а цели три.... ;););) Па, за Малмстийн да не говориме - по освем слага. ;)

и хендрикс забрави... и куп други ;)

ся моля не бъркайте човека - повечето скуиери макар и да се продават с 3 сингъла са издълбани така че и хъм-ове влизат - моя например е издълбан за Н-S-H и от вчера е HSS ;) а между обезшумени сингли (стакед хъмс) и сингъл сайз хъмбъкери - разлика много - каквато е разликата в звученето на малмстиин и металика примерно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия 2 въпроса и за мен са интересни

а и също тфа за поляритета.

четох някъде на сайта на фендер за сингъли примерно

мидъла е с обърнат поляритет и като е включен заедно със бриджа

действат двата като хъмбъкер.. стандартно на стратовете

така ли е разменен поляритета на мидъла и ако не ако о обърна ще ли звукне по-добре и как да сатне де :)

Значи трябва две неща да се разменят - 1-во ориентацията на магнитите (т.е ако единият адаптер е със север към струните, другият трябва да е с юг) и 2-ро - посоката на намотките (примерно ако от всеки адаптер излизат червена и зелена жица, трябва зелената жица от единия да е закачена към зелената от другия или червената от единия към червената от другия, т.е. посоката на намотаване на 2-я трябва да е обратна на 1-я).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз да ви питам ей за тая диаграма : Wiring

 

Гледам, че има за нек адаптера 2 положения - Сериал и Паралел, и се чудя каква е разликата, дали в единия случай не са в противофаза и трябва да звучи като сингъл може би...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

четох някъде на сайта на фендер за сингъли примерно

мидъла е с обърнат поляритет и като е включен заедно със бриджа

действат двата като хъмбъкер..

Пич, и на скуаиер страт е така, и тва въобще не е хб, ами просто подтиска шума, но си звучи като 2 сингъла свързани заедно и е много далеко от хъмбъкер като звучене. Не се ли се усетил досега когато ползваш дистер че на 2ра и 4та позиция нямаш почти шум???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
А аз да ви питам ей за тая диаграма : Wiring

 

Гледам, че има за нек адаптера 2 положения - Сериал и Паралел, и се чудя каква е разликата, дали в единия случай не са в противофаза и трябва да звучи като сингъл може би...

Серииното(последователно) свързване на намотките дава точно ефекта на humbucker-а, докато паралелно свързани, двата адаптера се държат по-скоро като single coil, обаче доста по-безшумен. Разликата е в силата и характера на звука- сериино свързан, адаптера е по-силен като сигнал, но по-мътен, няма изразени средни, динамиката е по-малка и плавна. При паралелното сигнала е по-слаб, динамиката е много голяма и рязка, а звука е по-изчистен, с изразени средни и високи и не толкова ниски честоти.

 

... нещо такоз ;)

 

А иначе самото сериино свързване е нещо такова:

 

+

\/

Намотка А

\/

Намотка Б

\/

GND

 

 

A паралелно:

/Намотка А\

|Намотка Б|

|--------------|

+----------- GND

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето в тази тема (към края)съм нарисувал диаграмки, където се обясняват някои неща. Както ще забележиш, съпротивлението при паралелно свързвне пада четворно(ако всяка от бобините е 4К, а вързан последователно като хъмбъкер, адаптера е 8К, то паралелно ще е 2К).

Ако улучиш правилното свързване, ще получиш ясен тон(но по-тихичък), с малко шум. Ако не го улучиш - ще получиш страшно дефазиран и тих звук, и двоен шум. Има само 2 варианта, така, че не е фатално ако сбъркаш първия път. Добре ще е обаче, да използваш кабел, който има 2-3 жила, и отделна шримовка.

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...533;entry173441

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.