Jump to content
Българският форум за музиканти

Custom лампа


Recommended Posts

Здравейте,

 

От доста време ми се ще да си взема лампов усилвател (тъй като карам с китара -> уа-уа -> босчета -> компютър), но фабричните (примерно Фендер) са ми доста скъпи (1000+). Тъй като не съм профи музикант не искам да дам толкова пари, но все пак искам да имам качествен (на което държа) звук, когато свиря. Харесва ми класическия рок саунд и затова съм се насочил към мекия лампов звук.

 

Колко пара ще ми струва да дам на някого от разбиращите тук да ми направи такова нещо? Видях, че има хора, които разбират повече от мене, но не знам дали ще ми излезе по-тънко така.

 

(Аз съм в София, което предполагам има значение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Според мен къстъм не идва евтино, особено когато казваш, че искаш качествен звук. За ламповите, а и за транзисторните усилватели параметър определящ крайната цена е мощността.

Кажи каква мощност търсиш. Само стъпало ли да е или да има и преамп. Какъв. Какви лампи искаш ?

 

Само за информация да ти кажа, че 2 трафа струват над 200$.

Лампи има от 10 евтини до 30-40 и нагоре $ за парче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да е много мощен - 10-15 вата. Съвсем като за домашно ползване. Преамп може би ще ми дойде по-дебело. Може би само амп засега.

 

На мен не ми е ясно колко точно ще ми излязат частите, а за труда - още по-малко.

 

...не знам дали няма да ми излезе по-евтино да си взема един Лайн6 и някак да нагласим работите с 1 транзисторен амп и да приключа с въпроса... как мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, държа да е ламба, щото свирих на транзистор (15ватов) на сцена няколко пъти, но звукът е толкова сух, че дразни чак (аз съм с единични адаптери). Ако може транзистор да се "подмаже" малко с нещо (примерно т'ва Лайн6 не знам дали върши работа)...

 

Освен да мина през някои от магазините тук в София, където "батковците" си изхвърлят старите ламби и да си взема една такава... освен после да се сменят ламбите вътре и т'ва е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, държа да е ламба, щото свирих на транзистор (15ватов) на сцена няколко пъти, но звукът е толкова сух, че дразни чак (аз съм с единични адаптери). Ако може транзистор да се "подмаже" малко с нещо (примерно т'ва Лайн6 не знам дали върши работа)...

 

Освен да мина през някои от магазините тук в София, където "батковците" си изхвърлят старите ламби и да си взема една такава... освен после да се сменят ламбите вътре и т'ва е...

Кой продукт от всички 1000 на Line 6 смяташ че ще превърне звука на какъвто и да е транзистор в прекрасен лампов? Да не би PODxt?

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идея си нямам, честно да ти кажа. Затова и питам, щото не знам.

 

Никога не съм ползвал Лайн6, за да кажа. Един познат има някакъв Лайн6 (същият е поне като на картинката този ПодХТ) и ми показа к'во може (но една лампа си казваше последната дума накрая на жицата :dance:)

Редактирано от tihomir.lazarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PODxt може да е готин процесор, но в никакъв случай не е Светия Граал... Пред транзисторно кубе може да послужи като "катализатор" за много "извратени" звуци но не бих го сложил пред лампа... B) Ти спомена че свириш през PC и според мен би било по добре да си потърсиш някой лампов предусилвател за да постоплиш звука... ако свириш на живо вече всичко става сложно ;)

 

едит: PODxt и POD 2.0 имат сходни визии а разликата е повече от значителна :greenangel:

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че това мнение може да ти е от полза. Разгледай темата, особено мненията в които се говори за VMB(не че са много де)...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако искаш лампа, какъв звук искаш, леко претоверен, динамичен драйв ли? Или по-мощен драйв за сола?

 

За процесор отпред - Зависи за какво го използваш - ако просто го използваш за дилей/реверб/хорус пред ампа ще ти свърши работа. Ако обаче използваш драйвове от процесора, това, дали ще ти свърши работа зависи от:

1.Качеството на процесора

2.Вкуса ти.

 

Та ако наистина искаш нещо слабичко лампово, то е най-добре да ти направи някой някакъв 10-ина ватов лампов амп.

С какъв говорител искаш да е? 8"?

 

Ако наистина не държиш на маниакален звук, можеш да си вземеш едно peavey тranstube от малките, звучи малко тъничко, но донякъде имитира динамиката, и хармонициите на лампов усилвател. Не е скъпо, ако минеш през муз. магазин, можеш да го пробваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш хем лампово, хем евтино, намери си едно старо радио с усилвател 2хEL84 , изкарай трафовете /гледай да не са ръждясали/ и може би някой от колегите тук ще се навие да ти сглоби нещо.

Предполагам, че все още може да се изкопае отнякъде и някое MV3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей пичове, евала!

 

Мерси много за информацията. Нека отговоря подред на всеки:

 

Тия ВМБ къде мога да ги намеря/чуя? Колко пара вървят?

 

Може да ви се види смешно, но ми липсват някои основни неща в начина на свързване. Значи, смятам да си ползвам бос камиончетата преди лампата (хорус, овърдрайв, ривърб). Като цяло лампата искам само да ми стопли звука, не толкова да я ползвам като як кривоч. Аз харесвам по класическия рок звук. Свиря със сингъл койл страт, защото харесвам по-ярък звук, затова не си взех хъмбъкъри.

 

Значи по въпроса какъв драйв искам за лампата - леко претоварен, другото ще го направя с камиончетата (предполагам ще стане като звук).

 

Това, което ми е нужно е нещо 10-15 ватово (мда 8" е добре като за мен в момента).

 

Относно peavey-то - нека някои също да се изкаже дали е добър избор като тънкаш и звук.

 

Даже си мисля, че може би само един лампов предусилвател ще ми свърши работа. Крайно стъпало може и да ми е някое транзисторче... какво мислите?

Редактирано от tihomir.lazarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, една голяма част от усещането при свирене с лампа, идва от крайното стпало.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.