Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за пулт PHONIC 2443a


rudibass

Recommended Posts

Колеги! Имам едно питане ..Странно ми е, но може би е възможно.. Пускам пулта, пускам канал , ПФЛ ще избие диодите...на МЕЙН нищо ?!?!?!

Специално на този модел гледам, че канал не се праща към L/R само към 1/2 и 3/4 групи . А на следващия който е 2443Х има такъв бутон до фейдърите..

Та питането ми е .. Е ли възможно наистина тея содомисти от Фоник така да са го направили, че за да пуснеш канал през МЕЙН трябва да го назначиш първо към СУБ и после тоя СУБ да го пуснеш към МЕЙН... Или просто шината, която пуска каналите директно към мейн леко далеко се е попрецакала. Нищо, че е чисто нов ... и го отворих запечатан .

 

С огромно уважение Гого

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, според мен си е повреда, защото досега не съм виждал пулт, на който трябва да пратиш сигнала първо към група и от там към мейн-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам такъв  :greenball: .

Това , че някой не е виждал нещо, не значи че не съществува, нали?

За повишаване на звукотехническата култура - 

TASCAM M35, за многопистов запис с комутационни способности, които много днешни машини нямат.

tascam_m-35_audio_mixing_console.jpg

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно май ще се окаже бъг  .да го е....Сега чакам да ми пратят схемата на пулта и Рипейр менюъла от Фоник...Но все пак това е фирма , при която е напълно възможно да си купиш чисто нов пулт и той да не бачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз преди години имах някакъв Таскам 16/4/2, на който трябва да пратиш сигнала първо към субгрупа и от там към мейн-а.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последния бисер е директно от съпорт отдела на Фоник.. Господине , натиснете и копчето L/R , което е на всеки канал и той ще се комутира към мейн. WTF?!!??!  Те не са си направили труда да видят, за кой точно модел пулт изобщо ги питам...Такива бутони по него няма хахахахаха....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да е ..Получих схема от едно момче инженер, раборил в бившата фирма вносител на Фоник за БГ, Шарк арт.. Та според схемата ..Каналите са си фабрично комутирани към мейн ..   А комутацията към СУБ1,2,3,4, АУКС1,2,3,4 е  опция, не задължителна операция..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.