Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за това кое е по-добро и кое си струва


Badass

Recommended Posts

Съгласен съм с всичко казано от Евтим. Няма смисъл да сравняваме такива китари по музикалните им способности. Ама това едва ли помага на човека.

 

Това което мога да ти дам като съвет е: купи си китара, която ти е удобна за свирене и ти допада на душата. Когато си начинаещ, дори да вземеш '59 Gibson Les Paul за 200 хиляди марки, пак няма да изкараш кой знае какъв звук от него, пък и твоят слух няма да е развит, че да забележиш повечето разлики и да им обърнеш внимание. Ясно е, че след време така или иначе ще смениш китарата, която ще купиш сега. Така че по-добре вземи тази която за теб изглежда по-добре и ти "пречи" по-малко при свиренето. Дори ако мислиш, че едната те прави по-як пич, вземи нея (с риск да отнеса псувните на всички форумджии :)). Ама за целта пипни 2-3 модела, за да може ако има нещо крайно нередно, да го знаеш.

 

Освен това виж каква е разликата между single coil и humbucker и поне прави разлика между моделите по това за какво са направени.

 

И както казаха другите - втора ръка има шанс да вземеш много по-добро нещо от ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, явно в Еропата B-staock е нещо различно :) Купих на приятел (тук от форума) китара на половин цена от e-bay - b-staock, пристигна без да е отватян изобщо кашона, след това 10 минути съм търсил дефекта и се окакза едно съвсем леко хлътване в дървото (под боята) на единия рог... Jackpot! За Guitar center имах в предвид че на почти всички инструменти е свирено, някои са удряни, надраскани... тук никой не ти отказва да пробваш... ходя си доста често там, пробвам, но пазарувам от e-bay предимно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

B-Stock в Европа може да означава, че инструмента е бил демо или е бил купен и върнат от някой глезльо без повод, или е имало някаква малка драскотина без да е нарушена някоя от възможностите на инструмента, но в никакъв случай не означава, че има сериозен дефект. Все пак най-добре е сам да си разопаковаш инструмента, ако знаеш какво очакваш - няма да бъдеш разочарован.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вметна, че refurbished понякога може да излезе по-добре от нов продукт, тъй като refurbished е двойно проверен и дефектите са били отстранени, докато при нов не означава, че няма някои скрит дефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но и означава, че примерно пича го е взел, изтървал го е 5-6 пътти, видял е, че на външен вид не личи и го е върнал "защото не му харесва". Това се случва най-често с лаптопи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорейки за тези цени според мен всичките са си Б-сток :)

 

Сериозно - освен някаква талпа, която да счупиш по ръба на сцената или подпалки, надали ще става за друго. 

 

 

Аз лично поне от каквото съм видял в този ценови ранк Ямахата се държи по-добре. Може да видиш и Dean. По принцип ако има Корейска марка на тази цена обикновено производството е по-добро, но както се каза преди мене - качеството варира много яко и не се знае коя от двете марки ще е по-добра за един модел. Например аз наскоро върнах 3 Ибанец баса и се предадох...и ставаше въпрос за много по-висока класа инструмент. 

 

Не бих взел пакет с усилвател защото те са пълн трагедия. 

 

На старо според мен е възможно да намериш по-добра сделка за тези пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахъм ,ами и аз така мисля вече ,че ще взема епифона ще опитам от компютъра да свиря като си свържа китарата със 3,5   към 6,5мм жак и след това свърща уредбата (за по-добър звук) към компютъра и си инсталирам гитар риг ,дано да стане работа ,ако ли не докато събера пари ще си посвиря малко Ънплъгд (то и така все пак става) и след това като събера към 100-200 лева ще си взема някакъв усилвател и   така ...

 

Мисля ,че тази идея е най-удачна във случая ,вие какво мислите? (Все пак и вашето мнение е важно)

 

Офф - Някой случайно да знае във пакета на епифона дали си има кабел защото във някой Ънбокси които съм гледал в интернет имаше и предоставен кабел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определенията за Refurbished/B-Stock/Scratch'n'Dent/etc. доста често са различни при различните сайтове/търговци, така че спорът кое какво е малко се обезмисля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, извинявам се предварително, че се намесвам в темата на човека, но не искам да отварям поредната тема и аз. Та затова искам да ви попитам нещо, като начинаещ.

 

Твърдо съм решен да си купя китара и съм се спрял на тези 2 пак-а. Единия е Yamaha другия Cort

http://www.musicworld.bg/bg/c_359/i_46156/YAMAHA_GUITARS_TG121UBL_special_price.html - Yamaha

http://www.musicworld.bg/bg/c_359/i_29993/Cort_CGP_X1_BKS.html - Cort

 

Това което ми прави впечатление е, че ямахата е с 2хб и 1с, а Корт-а е само с 2хб. Корта и на външен вид ми харесва повече. И има и двд с инструкции, което ще ми е от полза. :) Слушам предимно hard/rock, heavy & thrash metal и такова искам и да свиря.

 

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо да попитам. Имам един усилвател Vermona Regent 300k, доста стар е и зле съхраняван на влажно място, та не съм сигурен дали работи.

Ще стане ли за китара и дали със стандартния кабел ще мога да го ползвам, или ще ми трябва някакъв преходник. 

Имайки предвид, че е едно 30 годишен, дали ще е по-добре от тези, които са в стартовите пакети?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателя не е никак лош като изработка.Определено ще му трябва освежаване-смяна на всички лампи и електролитни кондензатори.Евентуално може влагата да е навредила на захранващият или изходният трансформатор,така че си трябва преглед,преди да се пусне.Преходник едва ли ще ти трябва,но ако се наложи-търси си 6,3mm към DIN 5-ица.И определено този усилвател ще е по-добър от началният клас китайчета ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателя не е никак лош като изработка.Определено ще му трябва освежаване-смяна на всички лампи и електролитни кондензатори.Евентуално може влагата да е навредила на захранващият или изходният трансформатор,така че си трябва преглед,преди да се пусне.Преходник едва ли ще ти трябва,но ако се наложи-търси си 6,3mm към DIN 5-ица.И определено този усилвател ще е по-добър от началният клас китайчета ;)

Да се редактирам-не се сетих,че този модел е транзисторен.Това напълно изключва подмяната на лампи и и изходен трансформатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак си поръчах комплекта на корт, като за начало. По нататък, ще закарам вермоната в някой сервиз да го прегледат и да се смени, каквото е необходимо.

Някакви идеи, какво би струвало смяната на описаните от теб неща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко на брой,с какви стойности и с какво качество ще бъдат новите кондензатори.Ако ти се занимава-отвори го и направи няколко детайлни снимки на платките вътре.Нови кондензатори можеш да си поръчаш от Фарнел:

http://bg.farnell.com/aluminium-electrolytic-capacitors-leaded

Мисля,че щом търсим звуково качество и сносна цена,най-добрият вариант е Nichicon KA.

Ето ти и схемите на усилвателя:

http://www.harmonycentral.com/t5/DIY-Do-It-Yourself/restoring-a-vermona-regent-300k-guitar-amp/td-p/18074575

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.