Jump to content
Българският форум за музиканти

имало подгряваща група


ronia

Recommended Posts

:think: Според мен вината е както отчасти в организаторите, така и в някои "фенове" от публиката, изживяващи се като хейтъри! ;) Аз и до сега не мога да си обясня как може да има хора които ходят по концерти само за да се напият, да освиркват групите (само без хедлайнерите вероятно) а и през по голямата част от концерта го пропускат и изобщо не са в публиката а се наливат някъде навън! ;)

С очите си видях как група "фенове" освиркваха Васко от Suffer H докато минава покрай тях точно преди концерта на Slayer! :) Не мога да разбера кво ги дразни тоя човек... а неговото предаване е единственото по рода си за метъл в България! Дори и по концерти съм виждал да освиркват Suffer H а и други групи! В крайна сметка дори ако не ти харесва самата им музика трябва да проявиш нужното уважение към хората които се опитват да направят нещо в тази държава а и в момента са на сцена! :wall:

П.П. Иначе на някои концерти изобщо не съм забелязвал подобни изцепки (освирквания на групите, било подгряващи или не)... примерно на Hatebreed и на Obituary всичко протече супер яко и откъм подгряване и според мен нямаше нито един недоволен фен! ;)

Редактирано от icho7ryches
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Културата на българската публика е много, МНОГО ниска... сигурен съм, че всички тук сме се уверили в това :D Има наистина много стабилни фенове обаче, пред които ти е баси кефа да свириш. "Старата школа" (сиреч, дъртите метъли) не са сред тях обаче. Публиката < 18 си е най-добра мен ако питате...

 

А българските банди за съжаление на повечето големи концерти ги ползват за настройка на звука на хедлайнерите :D

 

Сед, бут тру :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия път като ида на коцерт, ш'си туря кустума от бала, 'е зема от магазина един букет цветя и така ше 'одя.

После на вратата ще викам: "извинявайте, простете, ама нали, може ли?" докато ме газят с кубинки.

Вътре ше седна на първия ред и ше пляскам преди да излезе групата, а между двете банди ше пия захарен памук и кола.

 

 

Аре да се стягате, 'е пичове. Случайно някой да си е задавал въпроса защо Рок концерти не се правят в зала българия. Публиката била невъзпитана щото видите ли някой напсувал някой. И ако някой ме подсети за 1 БГ банда да подгряла 1 чужда горе доле успешно

 

Аз лично пия отвън докато почне концерта (единствения за вечерта). И предпочитам да съм простак и невъзпитан вместо да слушам творческите напъни на целия свят и Антракс да не свирят, баси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и ти ще ме извиняваш, ама как искаш да те накефи някоя БГ група като дори не си правиш труда (труд?) да я чуеш? :stop: За феновете на твоята възраст е доста по-важно да пият още една, две или колкото могат повече бири, вместо да чуят нещо родно. :wow: Не казвам, че наща сцена е кой знае какво, но има какво да се чуе, ако има желание. Сори, ама докато има хора с мислене като твоето, ще има и неуспехи в родната сцена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неуспехи ще има докато:

1. Всеки младеж почва да твори преди да се е научил да свири!; :curse:

2. Да ПИШЕ (видите ли) музика без да е слушал! За общта нотна грамотност да не почваме;

3. Да прави звук, без да познава елемнтарните (от учебника по физика за 7 и 8 клас) характеристики на тока;

4. Да отговаря на всичко преди да задава въпроси;

5. Да е новатор преди да е минал каквато и да е школа;

6. И докато " 'сичко сам прай!" щото е майстор раиш.

 

 

 

Хората на моята възраст. Обикновено са слушали нещата доста преди така наречените (от мен - разбира се) нео БГ музиканти (естествено има и изключения) да открият топлата вода.

Метъл зон и две каси не винаги са рецепта за модерна банда, пич.

Освен това ходя на концерт за да видя любимците си и да куфея на музиката която харесвам (бирите определено ми помагат да разпусна), а не да слушам репетиците на добра апаратура на БГ (преди злополучния антракс) и Руски (Каварна преди Кълт) тийнове.

 

 

Не че нещо, но Хиподил са действащата "Хамериканска" (ако мога така да се изразя) банда у нас в момента. Останалите пичове са твърде в изкуството и възвишените феерии от звуци. А относно подкрепата - може и да спонсорирам болярка и ариана отвън по време на тяхното изпълнение, ама съм си платил билета, нали? Пък ако чуя че някой СВИРИ ше вляза.

 

Лошо че не сварихте времето когато на "Щурците" ни водеха задължително. Пък аз лапе. И не може да си 'одиш... Пукало ми е в 3 клас за Рокенрол

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неуспехи ще има докато:

1. Всеки младеж почва да твори преди да се е научил да свири! :curse:

2. Да ПИШЕ (видите ли) музика без да е слушал!:

3. Да прави звук, без да познава елемнтарните (от учебника по физика за 7 и 8 клас) характеристики на тока;

4. Да отговаря на всичко преди да задава въпроси.

5. Да е новатор преди да е минал каквато и да е школа.

 

Хората на моята възраст. Обикновено са слушали нещата доста преди така наречените (от мен - разбира се) нео БГ музиканти (естествено има и изключения) да открият топлата вода.

Метъл зон и две каси не винаги са рецепта за модерна банда, пич.

Хахаха Роко къртиш брато!!! :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек... адски далече си от истината... просто явно не си видял, не си чул в скоро време нищо... и говориш общи приказки колкот' да не заспим... Никой не ти говори за групи от рода на Хиподил, БТР, АХАТ и други рокаджии... тука иде реч за по-тежка музика. Кажи ми само, на колко концерта си отишъл в клубове като о!Шипка, Гепи, Зона 51 и подобни... става дума за групи като The Revenge Project, Hyperborea, Wartime и други, малко по-нови? Имаш ли представа за качеството на тяхната музика и тяхйното свирене... явно не, след като говориш небивалици. Запознай се с творчеството на подобни групи и ела пак ми кажи, че не е заради хора като ТЕБ мизерна сцената у нас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отчетете право на опонента си в "диспута" да има собствено мнение и не си позволявайте лични нападки!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 99-ти път съм ЛИЧНО отговорен за падениетао на българската музика. :curse::curse: Виноват :think: Извинявам се

Роко - пророко ми е другото име. Казвам и Симеон става премиер.

Казвам и затривам музиката по принцип.

Мрак и непрогледна тишина...

 

 

Случва се и да мина през Шипка и всеки път си казвам че е за последно.

Най- често ми е в неделя и пак същото...

 

Се'а к'во да река. Хубавото е че не съм глух.

 

Познавам някои от изброените... както и съм "запознат с част от творчеството" (как ме кефи тоя лаф) им.

 

Редовно гледам едни предавания по ММ.

 

И продължавам да мисля същото... Смея да твърдя, че личните ми кеф и предпочитания рядко влизат в оценката ми.

 

Казах, че има изключения, но освен това казах, че преди да се дават отговори, е хубаво да се задават въпроси първо наум и т.н.

 

В крайна сметка деца на информационната революция сме. База за сравнение дал Бог. Дори и с бедни като нас хорица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, че това е твоето виждане за нещата. Само не виждам какво те кара да се гордееш толкова с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе аз мисля 4е си е много добре на нашенските концерти вие кво изкате като металягите в щатите със сресани коси ,изгладени дрехи и изпрани мозаци. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, що така си чешете езиците!?

Няма я индустрията бе, момчета... и чат-пат момичета.

 

Затова сегашните "супер-групи" от bg-сцената (нарочно го написах така... щото е модерно раиши) просто са жалки напъни, но трябва да ги има и да "операт пешкира", както се казва! Нека да има bg-таланти, нека има "червени пътеки" и за нашите Остава, Мастило, Д2, ди4о, пи4о...

Излошно е да се спори по въпроса:

"Ама защо пък точно те?! Ами не "ТЕ", или Аз?!"

 

Ами, щото все някой трябва ДА Е! Най-малкото, за да се почне отнякъде.

Някои имат късмет да познават точните хора и да са на точното място.

Пробивът на Nirvana е един от малкото примери за това.

Не че са ултра-добри инструменталисти с n наброй отличия... просто Кобейн се е натягал... само той си знае как и защо!

 

В нашата малка родина си имаме наследство от БКП-то! И то е: връзките и както се казваше в един стар български филм: "Колкото си по-кух, толкова по-лесно се издигаш!"

 

Това време ще си отмине и аз съм птимист... уж!

 

Все се чудя, ако прз Швеция бе минал комунизмът, как щяха да имат толкова групи като Abba, Roxette, Opeth, Majestic, Darkane, Dismember, Unleashed, прогресив гении като Flower Kings... мога така да си изреждам до утре.

 

А доколкото не ме лъже паметта шведите са 9 милиона.

Е, верно са на 4 пъти по-голяма територия и имат ИНДУСТРИЯ.

А ние... 50 години се водихме по гениалната мисъл на Матксизма-Ленинизма и научният комунизъм!

 

Сега да не ме обвините в расизъм, щото плюя по Карл Мордохай Леви - Маркс!?

 

И си патим... дядо ми, който си беше комунист ми го каза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо подобно имам предвид.

Мно'о цивилна паплач в метализма (и в рока, и в хипарията, и в алтеранативни неща и пр.) се навъди...

Не съм за ограничение, ама 'баси претенциите предявяват всички:

Ама "Каппа" анцузи, ама да не се пие, ама да не ме настъпват на концерт, ама много хора на тия концерти - пречат ми, ама аз свиря хубаво - що не ме слушат? и т.н.

Хората говорят за банди и шоубизнес, а ние за "новаторски" идеи и изкуство.

 

Както казва Георги Русев:

- .. .. ..... .. .. ..........!

- Ааааа, чичо, не така.......... - е отговорът ВИНАГИ И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

 

 

 

 

ОпитЪт, мила, опитЪт...

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@RockoBG: Виж сега и ми кажи кой от следните факти можеш да отречеш (без да се хвалиш с опит и да гледаш на всички тук като на твои ученици и последователи):

 

- в България има доста групи, концерти, клубове и т.н. дейности, като част от тях са на напълно прилично ниво;

 

- сериозна част (достатъчно сериозна, за да се игнорира) от феновете отиват на тези събития единствено заради простотията, за да се напият, бият, оповръщат и прочее възвишени изпълнения;

 

- същата част от феновете, увличайки и много други в хейтърщината си, демонстрира тотално пренебрежение и безпочвен негативизъм както към подгряващите български групи на големи концерти, така и към малките концерти по клубове и сцени за българска музика;

 

- като резултат концертите на български рок и метъл групи са слабо посещавани в огромната си част; онези, които са ги посетили, изпиват чаша бира и си отиват недоволни, защото "ми не ме грабнаха, само се набутах с двата кинта";

 

- сериозна част от младите групи не са на високо ниво, което лесно може да се обясни с доста странични фактори, които сумарно оказват смазващо влияние върху развитието на тези групи (тук няма да се впускаме в политикономически и етнографски беседи) - но при тоталното пренебрежение, което цари към тях, това едва ли е особена изненада.

 

Та питането е: наистина ли заслужават това отношение тези банди? Точно като един момент от един филм, не знам кой, снощи го даваха: ожениха едно момиче за 10-тина годишно момченце и после свекървата я биеше, че нямат деца. ;) Ако мога така метафорично да се изразя.

 

Карам максимално възпитано, за да не се затрие и тази тема. Разчитам на същото отношение.

 

А наистина има нещо, което не е наред и е време да се види как може да се поправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.