Jump to content
Българският форум за музиканти

имало подгряваща група


ronia

Recommended Posts

olygofren разбра за какво става дума ;)

 

RockoBG: Щом този твой опит те е довел до състоянието, което демонстрираш С ПИСАНЕ във форума, не ми го хвали ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- в България има доста групи, концерти, клубове и т.н. дейности, като част от тях са на напълно прилично ниво;

 

- сериозна част (достатъчно сериозна, за да се игнорира) от феновете отиват на тези събития единствено заради простотията, за да се напият, бият, оповръщат и прочее възвишени изпълнения;

 

- същата част от феновете, увличайки и много други в хейтърщината си, демонстрира тотално пренебрежение и безпочвен негативизъм както към подгряващите български групи на големи концерти, така и към малките концерти по клубове и сцени за българска музика;

Мда..."България не ме обича , а аз съм ебати пича " ;)...нищо лично...ама понеже и аз съм от Роковското поколение..и понеже тези глупави пък че и тъпи фенове нищо не разбират..ще спомена един концерт на групи дето ги няма в един клуб дето го няма..групите бяха Бади Бенд и Кокаин, в клуб 113 + , и клуба които побираше около 60-70 човека, беше с над 300 продадени билето..нямаше място да си вдигнеш ръката с бирата...и после феновете били зле...

и друго - има два типа клубни групи, едните отивам и очаквам да чуя кавъри например Акага...звучат суперпрофи, без претенции за уникалност..другите отивам да чуя защото е нещо което е по различно и интересно..и те следва да имат претенции за уникалност, даже са задължителните...проблема иде оттуй че известна част от музиканите не са изживели детското възхищение, " ама гледай как мога да изсвиря това соло същински Вай/Сатриани и тн съм"..а свестните хора не се интересуват от това как си си научил урока, а как ще им предадеш това което усещаш..и когато вместо дъниш баятите три акорда на китара и тн,зарадван че ги знаеш, си излизат да пият бира отвън..и вътре остават кои? - ами тия които им е все едно, важното е да дъни , да са напия, да са изцепя...сори ;), поради тази причина не ми интересно да ходя на концерт, аз на маймуна мога и вкъщи да се реализирам...

 

Някак си звуча песимистично , а не искам...има български групи които са наистина интересни и струващи ( но не са много)...мисля че с времето и икономическия възход, нещата ще стават само по-добре..вече е възможно макар и трудно в БГ да се издържаш с музика...когато аз се занимавах активно с музика единствения начин да си музикант е ако имаш и друга работа...и ставаш хоби музикант ( кат моя милост) а не профи....мен кучета ме яли, но имаш много страхотни музиканти които заминаха в чужбина , свириха макарана на шведските баби и позабравиха да се върнат,,та ако тия хора бяха в БГ , нещата нямаше да опрат до Веселин Маринов...всъщност тази тенденция на обезкръвяване на българската музика е в ход от 60те и Милчо Левиев....

Но - това ще се промени и ше слушаме все по стойностни групи убеден съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм оптимист ама се сещам и за една друга песен

"- Уан, ту, три, дибидибиди...

Китарата (респективно микрофон, бас, палки) колко добре ми седи!"

 

- сериозна част (достатъчно сериозна, за да се игнорира) от феновете отиват на тези събития единствено заради простотията, за да се напият, бият, оповръщат и прочее възвишени изпълнения;

Пишете ме у тая група и не ме занимавайте повече, престанете да ме цитирате и споделяйте мнението си, без моето заглавие из него.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е дали организаторите на събития могат да повишат интереса на публиката към българските групи, като например вдигнат по някакъв начин нивото на изпълненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

RockoBG - за едното от мненията ти - най силното - имаш една голяма и студена бира

 

какво да се први приятелю - вече минаваме кьм по - старото поколение

ама няма да се даваме :)

 

оценявам че и в мнението на олигофрен(нищо лично - той си е избрал този ник) има истина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разбира се! Оня ден слушах некви пънкове (ама малки..., хеле барабаниста)жалко, че от простотия не им помня името ама май се мяркат из форума - 'ма напълниха ми душата.

Просто когато някой каже, че нещата са кофти и разни пичове (чудно що ли?)

приемат, че се говори за любимата им банда.

Аз не очаквам всички да свирят музика която ме кефи, но да го правят с повече бачкане, по-малко мрънкане и да гонят тавана...

 

На 90% от потребителите на тоя форум първият им изобщо инструмент е МИЛИАРДИ пъти по-добър от нашите първи. Инфо навсякъде, уроци, ноти, видео, аудио, в магазините струни бол, ключове, изписва се от Америка к'вото ти душа сака, краден софтуер (трай бефор бай) ето и форум има, споделя се опит, компютри, само питай и ще ти се отговори, поискай и ще получиш,

аре стига мрънкане, тя и публиката проста, проста ама не съвсем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окей, всеки си го разбира както иска. Само да вметна, че сега не е тогава и обратното. Едно време сигурно и в рейса сте ставали да сядат бабите, не ме интересува. И аз някой ден ще викам на младите, че съм ставал на бабите. :)

 

Ако някой пък много се гордее, че под строй и в маршова стъпка се е формирал музикалният му вкус, нека си остане за негова лична консумация.

 

Не искам да се заяждам, но подчертавам - вече не е "едно време".

 

Да се разберем: не става въпрос за това кой обича пича и кой на москвича теглича. А толкова ли е трудно да не очакваш съвършенство и отчаяна оригиналност от всяка прохождаща група? Банда 15-16 годишни пубери, свирещи от 3-4 месеца едва ли биха могли да впечатлят печените музиканти тук. Но само след 3-4 години част от тези пубери ще формира ядрото на бъдещата българска (да речем ъндърграунд) музика. Не говоря за конкретни имена, не говоря за конкретни поколения, преди 10 години и след 10 години ще е същото. Е, ще ги чакаме да пораснат и задобреят страшно, за да си мръднем гъзеца да ги чуем? Ами тогава може и да ги няма. Нищо, има други. Ама те това, ама те онова, не ми харесват. И кръгът се затваря. И хоп - слаба е сцената. Странно? Едва ли, по-скоро е закономерно.

 

Е, толкова ли много струва, така и така си отишъл на концерта, дал си ценни пари за билет, евала, да застанеш до сцената, па да послушаш, па да турнеш едни аплодисменти чат-пат? А не да засмучеш поредната незапомнена бира и после незадоволен да поплюеш тук-там по форумите, обричайки (заедно с другите като теб) поредната възможност на забвение.

 

И разбираш ли, че тези хора там на сцената ще го оценят и запомнят?

 

P.S: Нищо лично към никого, просто този разговор съм го водил много пъти. И знам, че и двете страни са прави. Просто търсим пресечна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаам, пустата носталгия... :) Можело е хората с опита да направят нещо навремето, ама не са. Можеше да са полезни днес на тези без опит, ама не щат. Жалко. Поне да вникнат в горното мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роко, цепиш слюдата...

 

Има ве! По-лесно се раждат и отглеждат таланти в България, ама трудно се ражда индустрията в еди кой си отрасъл.

 

Ей го на: инвестиции (не ги питам отде им е "първоначалният капитал"), цветничко тук-там, закачливо-еротични текстове (идеално пасващи на всеки комплекс), ресторанти, кебапи и бира на корем... и се ражда чалгата.

Е, за 12-13 години вече им се роди индустрията и ей го на Азис 20 000 на стадион "Левски". Пайнер 10-15 силиконови гърли, от които 2-3 да могат да пеят и пълнят един "Локомотив" (стадиона). ИНДУСТРИЯ... 10 години яко набиване.

 

Аз май само си спомням '88 на Содом и '92 на Криейтър толкоз хора на едно място. Ама бях много малък тогава и не съм присъствал.

 

Къде отидоха тези хора?! Вече би трябвало да са на по 35-40 години максимум.

 

Къде?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата за приказката

'МИ и АЗ ПОДчЕРТАВАМ, чЕ Не Е ЕДНО ВРЕМЕ, НЯМА МЯСТО ЗА ХЛЕНч, ПРИ НАЛИчИЕ НА ТОЛКОВА ЕКСТРИ.

Казах - като чуя нещо влизам да проверя, тв'а е!

 

Къде отидоха тези хора?! Вече би трябвало да са на по 35-40 години максимум.

 

Къде?!

Отпред заедно пием бирата... :)

 

п.с. вникнах аз ама бързо пишете.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако си разменим ролите? Може и да си минал през това и да си забравил. Спомни си.

 

Не искам да хленча, просто като вариант: ти си музикант с толкова "екстри", колкото имаме ние - образование, отнемащо половината ти време, работа за смешни пари, отнемаща останалото, постоянен недостиг на средства за любимото ти занимание - музиката и единственото, което те кара да се занимаваш е... ами напук на всичко и всички да правиш това, което обичаш. И да, всички придобивки на съвременната цивилизация - техника, информация и т.н. по-недостъпни за теб от повечето ти връстници по света.

 

И в един хубав ден събираш банда. Разбираш ли - това не е просто тумба хора. По-скоро е като секта - всички сте отдадени на една велика за вас идея и бихте жертвали повечето неща за нея.

 

След много хубави дни на изтормозени репетиции изведнъж уреждате някакво "участие" да го наречем - още по-хубав ден!

 

И изведнъж на това твое радостно събитие идват 20тина максимум приятели, 10тина намусени типове с нервни трепвания в пръстите при всеки грешен тон и 20тина разпасани изродяги, набучени с железа дето и слънце не огрява, и 50 промила алкохол в кръвта си. Накратко: все едно да имаш бебе и да се пръскаш от щастие и гордост и някой да ти каже: "Абе честито, ама ти е много грозно и сбръчкано бебето, не ме занимавай с него. То като порасне ще е пълно дебилче."

 

А ако дойдат макар няколко човека (както, честно казано ми се е случвало и това е изключително приятен спомен за мен), непознати, и кажат: "Браво, пичове, като за вашата възраст/опит/умения въобще не беше зле! Много се радвам, че ви слушах"?

 

Ами ще се кефиш. И ще се въодушевиш и ще искаш още и още. А това е, което наричат хъс. То води до къртовски труд, който както знаем, води до успехите.

 

Просто малко подкрепа се иска. Не е особено трудно.

За жалост обаче по-лесно е да покажеш среден пръст, отколкото да потупаш по рамото.

 

P.S: Тия работи май никой не ги и чете. Важното е да се пише по-бързо и повече. Май ще взема да се спра.

Редактирано от olygofren
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм оптимист ама се сещам и за една друга песен

"- Уан, ту, три, дибидибиди...

Китарата (респективно микрофон, бас, палки) колко добре ми седи!"

 

- сериозна част (достатъчно сериозна, за да се игнорира) от феновете отиват на тези събития единствено заради простотията, за да се напият, бият, оповръщат и прочее възвишени изпълнения;

Пишете ме у тая група и не ме занимавайте повече, престанете да ме цитирате и споделяйте мнението си, без моето заглавие из него.

Аре, че ми писна трийте на воля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто малко подкрепа се иска. Не е особено трудно.

За жалост обаче по-лесно е да покажеш среден пръст, отколкото да потупаш по рамото.

Потупване по рамото "даром" е мечешка услуга - никой няма полза да се надценяват изпълнители,самата "сцена" страда от това.Просто за да те потупат по рамото трябва да си го заслужиш - да не стана като вица: "Мани,научих ЛА струна и сега не мога да се отърва от участия.". :)

 

Нищо лично,да не се засегне някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост за такива "фенове" заслужената и незаслужената похвала са едно и също - нещо, което трябва да бъде панически избягвано. Въобще плюйте да плюем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenball:

Баси!

Не можах да прочета всичко ,което се изписа в Тази Тема! :wall:

 

Много мога да пиша, но малко желание имам за това :headbang:

 

1. :read:

Всеки заслужава - това,което заслужава.

Нито повече - Нито по-малко!

Затова ще има Обичани,Мразени,Недооценени и От ОЩЕ повече хора Неразбрани, а Още Повече хора пък изобщо няма да са чували за тях!

 

2. :read:

Тука Роко каза "Неуспехи ще има докато:

1. Всеки младеж почва да твори преди да се е научил да свири!; curssing.gif

2. Да ПИШЕ (видите ли) музика без да е слушал! За общта нотна грамотност да не почваме;

3. Да прави звук, без да познава елемнтарните (от учебника по физика за 7 и 8 клас) характеристики на тока;

4. Да отговаря на всичко преди да задава въпроси;

5. Да е новатор преди да е минал каквато и да е школа;

6. И докато " 'сичко сам прай!" щото е майстор раиш.

 

 

 

Хората на моята възраст. Обикновено са слушали нещата доста преди така наречените (от мен - разбира се) нео БГ музиканти (естествено има и изключения) да открият топлата вода."

 

По-младите могат и да се Впечатляват и Кефят, но на по-старите (като мен),които сме гледали почти всички концерти ,които сме искали да гледаме от 1985-1986г насам.

Повярвайте ми!

...за 20 г почти нищо не се е променило!

 

Това, естествено, не ни дава Право да Псуваме новите Банди и Техните Опити :happy:

 

3.:read: Няма да има 3.

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.