Jump to content
Българският форум за музиканти

Процесор?


zep1

Recommended Posts

Здравейте! Свиря от 3-4 години и все се чудя дали да си взема процесор, дали има смисъл. Кубето си ми е желязно - Marshall - много съм доволен, китара ми е Yamaha - също добра, но има ли смисъл да си взимам процесор? Ако трябва да си взимам препоръчайте нещо до 100-150 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

процесора е по-удобен ако свириш различни неща за да си прехвърляш различни бленди вместо да 

гласиш постоянно кубето :)   , и с процесора не е необходимо кубето да е набримчено много яко за да има динамика        

 

Какъв тип музика свириш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

дали пък е чак толкова отрицателна  :slap:

http://weimprovise.net/news/2570 

 ------ интересно какво ли командва педалиерата сигурно нещо изцяло аналогово?! не вярвам, с отрицателна динамика  :whistle:

 

http://mesaboogie.com/news/2011/11/metallica-live-rigs/

 

 

сори за офф топика.....

 

всичко е въпрос на разбирания и предпочитания  :thumbs_up: и удобство

---- факт за процесорите че независимо от нивото на усилване имат еднакъв симулиран звук (с гейн,състейн и тнт  който не се влиаят от силата на звука)

---- факт за кубето е че да звучи яко  трябва да е усилено (предполагам усилено на 1 и усилено на 10 не свири с еднакво ниво на драйва--- а може и да греша)

 

ако не ти е проблем силата на звука кубето си е супер... 

Редактирано от dragon_fire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миди педалиери  и рак процесори - с думи прости предвид че от това

се състои апаратурата на 90 процента от бандите ----- едва ли  процесорите  са чак толкова зле все пак :blush:  

(общо казано процесори нали все пак има по 50 и 50000 долара ) 

иначе всеки щеше да е с лампов Маршал и кабел към китарата а производителите на дигиталки да са умрели гладни  :whistle:

 

Не твърдя че съм 100 % прав но и аналоговата и цифровата апаратура си  има и плюсове и минуси

и да се отрича напълно едната или другата ..... е най-малкото странно понеже не се сещам за нито един иновативен  аналогов носител през последните 15-20 години, нали в крайна сметка за да запишеш звука го натъпкваш  изцяло цифровия си компютър.... поне на тоя етап масово пуснати лампови няма (поне не и с размер по-малък от стая)..

 

Нещата вървят ръка за ръка въпрос, на вкус ,удобство и най-вече пари е да избереш кое е за теб.

Има добри неща и от двете страни!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички. Доста начинаещ съм и предварително се извинявам, ако напиша нещо некоректно или някоя глупост. Винаги съм бил запален по китарите и по-точно по електрическите. Реших се и си купих един старт пакет от интернет сайт за начинаещи. Така накратко китарата стратокастер (евтина е) кубето и то е смешно(без никакви ефекти). Свиренето обаче ми доставя голямо удоволствие и се замислям за процесор, понеже съм си в домашни условия на слушалки. Бюджета разбирасе е ограничен и съм се спрял на това http://www.musicworld.bg/bg/c_528/i_26265/BEHRINGER_V_AMP_3.html Въпроса ми е ще ми свършили работа или това ще са пари на вятъра и ако не да ми предложите нещо по-добро в тази ценова листа. Свиря Металика, Queens of the stone age, Black sabbath и др. но основно ритъм китара. Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той тоя спор  е толкова без мислен..... че няма на къде  :thumbdown:  всеки да свири с каквото го кефи

и каквото може.... ама да се твърди че еди кое си е най-добро и друго не съществува.... 

а за щъркелите кой знае  :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.