Jump to content
Българският форум за музиканти

премахване на ръжда от китарната механика


Recommended Posts

ами накратко - бях по морето няколко месеца и ми ръждяса едната китара - общо взето де що е метално тръгна. засега е прясна и се маха дори и с нещо остро, но ме интересува има ли си някакъв по-сериозен начин - с препарат или нещо подобно?

помагайте :)

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ги намажеш с машинно масло и след няколко часа(или на следващия ден)да ги избършеш със суха кърпа!Но все пак и не трябва да си държиш китарата на влажно място.В калъфа(куфара)и така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В калъфа(куфара)и така

...Бате и тва не помага...Мене на басчето за 1 седмица в калъфа у едно мазе ми ръждяса и жак-а и клемите на батерията-изобщо ужас...

По морето е даже по-зле...

Аз си реших проблема с най-обикновен кухненски препарат за мифки :)

...поне за хромираните части подейства

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е добра идея - някакъв фин препарат.....

и все пак мисля че е по-добре с преобразувател. после както каза колегата по-горе може да я намажеш с някакво масло - това ще ти осигури защита срещу повторно ръждясване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ще пробвам тези дни и ще рапортувам какво се е получило. мисля с преобразувател да премахна ръждата и после с никелиращ спрей да осигуря защита.

 

мерси на отзовалите се и ако има още някой да добави нещо - да не се притеснява :)

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези спрейове са много калпави и се лющят лесно...

 

по темата - накисни хардуера в бензин, нафта или кола за няколко часа и после го мини с много фина водна шкурка и полир паста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не те спасява от влагата.....мамка му.Пробвал съм кво ли не,и силикагел в калъфа ,и да я увивам в найлон и кво ли не още.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези спрейове са много калпави и се лющят лесно...

 

по темата - накисни хардуера в бензин, нафта или кола за няколко часа и после го мини с много фина водна шкурка и полир паста

И след това ги намажи с един препарат за премахване на ръжда. Той ще почисти оставащите ръжди и ще направи фин филм отгоре за да не ти ръждясва пак.

Препарата за махане на ръжда го продават в магазините за битова химия, ама питай на място, че не знам как се казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^казва се преобразувател на ръжда. гадно мирише и има неприятен вкус - не си ближи ръцете докато работиш с него че ще стане лошо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

докладвам:

 

днес разглобих цялата китара и накиснах всички метални части (с изключение на ключовете и бриджа) в преобразувател на ръжда. ефекта е 100% - всичко се изчисти и блесна. мислите ли, че има нужда да взема някакви други мерки, за да не тръгне пак ръждата след време или така си е ОК?

 

поздрави

 

Петър :pray::D:pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.