Jump to content
Българският форум за музиканти

Evans Genera 2 Coated


Recommended Posts

Какво ще кажете за EVANS Genera 2 Coated по томовете за горни кожи...и изобщо за двойни Coated кожи за томове....и какво да им сложа отдолу (резонансни)???

 

Досега съм свирил само с Clear по томовете, но ми се ще да пробвам и другия вариант та.....моето очакване е по топъл звук и повече тон отколкото пик...дали ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брат за лайф са убийствени,ама за записи не е много добра идея,макар 1е зависи какво ще записваш.резонансните са си същиъте,не ги сменяй ако имаш стандартни резонаторни кожи!!

аз свиря с Генера 2 клиър томове,Генера 2 коатед за барабанчето,сега се колебая каква да зема за касата,ама ще измисля нещо!!

 

наздраве!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми да, ще получиш повече тон което не е непременно добре според мен ма кат те кефи шо не? :godbless:

 

иначе за резонансни тури кви да е ма да са по тънички за тези ти цели, ако си с оригиналните към къстъма те са малко дебилички:metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре,това с каква цел да се прави,имам предвид да сложи по-тънки резонанси?Аз по принцип се опитвам и двете ми кожи да са почти еднакви,а като настройка гледам да са максимално близки,така смятам,че получавам по-чист тон.А ако има повече пари,човек да пробва всички възможности и да си избере какво му трябва за момента,най-добре.Кажи какъв е ефекта после :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-тънка ресонансна=повече състейн(по-дълго ттрептенето на по-тънката кожа откъдето и по-дълъг тон)

 

по-дебелите правят повече мощ но тона е по-кратък, това се отнася и за бойните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ха,ясно,мерси.Обаче се сещам,че това по-дълго отзвучаване,може да повлияе на пружината на сол.бар. особено първия том,като най-близък.Но това е друга тема,да не разводнявам допълнително тази.Мерси за информацията още веднъж :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тази тема , скоро писах цяла тема , която ще излезе в новия музикантски сайт !

Но с две думи ! Слагай дебели кожи , ако само късаш често тънките !!!

Тънката кожа е по-динамична ! За записи , категорично само тънки кожи !!!

Но , естествено всичко е личен избор !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така или иначе свиря с дебели кожи..не е в това въпроса :bravo:

В крайна сметка ако сложа тънки резонансни ще кънтят ли (отзвучават, бръмчат или както е) много или не? Смисъл не искам на кънтят :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как ги настроиш ! А това зависи , от това какви са ти барабаните !

Казах ти за статията ! Там, всички тези въпроси са обсъдени на дълго и широко !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.