Jump to content
Българският форум за музиканти

ПОСТАНОВКИ НА РЪЦЕТЕ!


Recommended Posts

оф,след дълго мислене как да го разгледам тоя въпрос,реших да си снимам ръцете и след кратко обяснение да ка4а съответната снимка!!

примерите са заснети само с лява ръка!!

почвам с Традиционната постановка

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/13/12294_172.JPG

според мен има едно основно предимство за лявата ръка.аз след дълги години мъки да си изравнявам ръцете(оттначало свирех с немска,послед френска постановка,в момента не съм точно сигурен коя,коя е ама...)традиционната постановка не изисква да си сравняваш постоянно ръцете,дали си хванал палката както с дясната,дали удара има същата амплитуда и т.н.

в началото ми беше малко странно докато свикна и не бях убеден че има същата сила както другите постановки,но след няколко месеца открих че няма никаква разлика и ми е доста по спокойно.

но ако не се използва правилно(то си важи и за всичко останало)води до неприятни провлеми с ръцете!!

та ето 3те основни момента на хващане

1.палеца се поставя на 1/3 от дължината на палката и трябва да има добър захват,да може да я придържа без помоща на другите пръсти

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/13/12292_147.JPG

2.показалеца изпълнява спомагателно придържаща функция и помага при свиренето на вторичните,неакцентирани удари

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/13/12291_145.JPG

3.средния пръст има почти същата функция като показалеца и тези да пръста трябва да се тренират както поотделно така и заедно!!

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/13/12293_159.JPG

когато съберем и 3те компонента се получава(или при мен изглежда така)това:

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/13/12294_172.JPG

 

скоро ще постна и постановката която използвам за дясна ръка!!

 

наздраве на всички!!

 

DRUMVARNA :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готина постановка е Traditional Grip-а:headbang: изглежда много гъзарско някак:headbang: Аз отскоро се мъча да посвирвам по малко и така, но не ми се отдава много :headbang:

 

Между другото като пускаш снимки...има един бутон над полето, в което пишеш мнението IMG е бутона...натискаш го и тези линкове ги слагаш там и после снимките се виждат направо в мнението ти :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е не съм знаел 4е сте го разгледали тоя въпрос!!ама нищо пос пециално не пише там!

сега ще ка4а и малко снимки за Mathc grip,поне както аз я използвам тази постановка

 

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/13/12296_187.JPG

http://www.picvalley.net/v.php?p=u/13/12295_181.JPG

 

 

това е захвата който ползвам!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свиря със всички постановки (е не едновременно :D )!

Всяка постановка (според мен) си има предимства в различните стилове ! СМЯНАТА НА ПОСТАНОВКА ОКАЗВА ВЛИЯНИЕ И НА МИСЛЕНЕТО НА БАРАБАНИСТА !!!

Същото е, и при краката !!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вече свиря само традишънъл!

преди и аз сменях ама няма голям смисъл,защото ще ти куца лявата ръка с една от постановките.мисля че и за краката важи!!или петите долу или горе!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това кой как ще свири (с каква постановка) е индивидуално решение !

Аз обаче, съм за исползване на всички постановки според стила музика и динамиката !

Една от най-големите ми грешки е , че 20 години свирих само с петата горе и едва от година практикувам и петата долу ! Свиренето ми се промени до неузнаваемост !

Същото, смело мога да кажа, е и с ръцете !

На такова мнение, е примерно и Харви Мейсан, както и Томас Ланг !

Никога, не е късно да опитате !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

съгласен съм единствено за Суинг петата долъ за краката!!

Томас Ланг аз не го харесвам,не е мой тип дръмър!!

за ръцете и кажи ми някой голям дръмър да свири ж момента и с 2те и да ги сменя според стила!!!

преди да,но сега всички свирят Традишънъл!!

Уекъл,Гадд,Смит,Колаюта,Донати

другите които свирят матч грип и сменят за малко на традишънъл не им е за постоянно,Денис чембърс е така и други!!

аз съм минал през всички постановки също и в момента свиря само традишънъл,ввярно трудна е за освояване,но след това е супер!!

някой ден ако се засечем някъде ще поспорим както трябва,така с писане не стаа :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Neil Peart свири с mached grip по принцип и само за един албум-Test fo Echo свири с традишанъл.И съответно на лайф като свири парчета от албума минава на трад.грип.Той е един от малкото,да не казвам единствения, рок барабанист,който свири с традишънъл.Искам да ви разкажа какво аз знам за захватите,но не ме плуйте,защото не съм чел,ами само съм слушал от различни източници.Първо аз свиря с mached grip, но мога и традишанъл.Така наречения традишанъл,според мен просто маршови,се е използвал главно от оркестрантите,които са свирили маршове.Навлязъл е в свиренето на сет от американските джазмени,които съответно са се учили от барабанистите по оркестрите.Става въпрос за 40 и некоя година,но напоследък в БГ е много модерно да се свири така,може би защото изглежда добре.Според мен този захват е подходящ за стилове,в които не се изисква силно 2-ро и 4-то време,а не за популярна музика-рок,поп,фънк,пънк и тн.Замислете се Портной дори си обръща палката на обратно за лява ръка,за да има повече атака.Това е нещо,което аз практикувах още преди да съм и чувал за Портной,просто защото нямах толкова сила,че да удрям по-силно с лявата ръка.:metalist:

Готино е да можеш да свириш с всички захвати,но замен нормалния(mached grip ) е по-добър от маршовия. :godbless:

Редактирано от bonzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я го погледни Neil Part колко дъпго свири трад.грип!аз също съм го гледал,и не е единствен рок дръмър който ползва трад.грип!

Портной си обръща палката брато щото е тънка,как да има атака??като я обърне се оправят нещата!имай предвид че и Weckl когато преди свиреше от време на време Мач грип и той обръщаше палката,щото и неговите са тънки!!

 

ето ти видео как се свири POWER TRADITIONAL GRIP!!!!!!

 

наздраве!!! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички !

Всъщност споделям мнението на Бонзи, че всеки трябва да свири по начина, който му е най-удобен, т.е. този ,който най-добре му помага а не пречи на свиренето му. Боли ме оная работа Върджил или който и да е, с коя постановка свири - избиите си от главата идеята че само така ще просвирите като тях. Просто са необходими две предпоставки за найстина яко свирене -

дарба и много, ама много труд.

 

Специално по повод снимките спостановката съм готов да поспоря, тъй като дядо ни Дейв Уекъл го е показал, че и аргументирано е обяснил как е добре да се хваща палката. За съжаление, на цитираните от мен снимки видях нещо доста по различно, което аз не споделям като правилно.

 

Но все пак свят широк , хора различни. Да прави кой каквото иска, само да не ми се бърка на мен в работата.

 

Аре пичос, успех !!! B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах, темата е кой от нас с каква постановка свири, а не джавкане, перчене и доказване на недоказуеми неща. И с двете постановки са изсвири велики и паметни неща, което показва, че и двете са еднакво рационални! Ян Пейс ползва и двете, както и покойния Кози Пауъл (защото ставаше дума за рок барабанисти). Къде се пропусна Саймън Филипс, който също ползва и двете постановки? Сигурно са стотици ползващите и двата метода.

Лично аз ползвам уеднаквена постановка. Така ми е по-удобно. Опитвал съм традиционална, но нямам толкова време за губене да разграждам едни навици и да надграждам нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен еднаквата постановка ми е в пъти по-удобна не на последно място и поради факта че нямам китки от кашкавал и опредлено класическата ми натоварва лявата ръка чисто физически и то не щото не мога ами просто си ме приболява при голяма амплитуда, друг е въпроса че никой никога не ме е учил на традиционна;)...все пак забелязвам че колкото повече свиря толкова по-лесни ми стават и най неудобните допреди няколко месеца за мен неща, примерно в момента наистина мога да свиря традиционна постановка макар и прадимно на барабанче и фус и то не много умело , мисълта ми е следната, при желание и работа над себе си и невъзможните неща стават възможни...иначе съм съгласен с повечето мнения дотук и определено има такова нещо че смяната на постановката ти сменя и мисленето и свиренето ти се променя което се отнася и до други неща като реденето на барабаните и височината на столчето и кво ли още не,бла - бла - много се разписах ма като видях кой е прописал в тая тема не можах да се въздържа;)<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички !

Всъщност споделям мнението на Бонзи, че всеки трябва да свири по начина, който му е най-удобен, т.е. този ,който най-добре му помага а не пречи на свиренето му. Боли ме оная работа Върджил или който и да е, с коя постановка свири - избиите си от главата идеята че само така ще просвирите като тях. Просто са необходими две предпоставки за найстина яко свирене -

съгласен съм

 

със каква постановка ще свириш се определя от физи4еските и анатоми4ни особенности на изпълнителя а не от някаква мода или подражание към някои барабанист.

 

Има описани редица фактори /дължина на пръстите ,еласти4ност,доколко и как се огъват и тн.../по които се определя с коя постановка трябва да запо4не един на4инаещ.

 

Това с владеенето на няколко постановки или смяната им избщо не е плюс.

 

Смяната на постановка се прави само в краен слу4аи, ако на4ина по които свириш довежда до здравословни проблеми.

Редактирано от aladin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ме прощавате,ама аз имах за идея да разгледаме кой с каква постановка свири,не разни странични генилани мнения!!

kiossovski

да ме извиняваш брато,ама си гледал WECKL преди 10 год.за последна май!!!

виж му сега ръцете и тогава коментирай!!

той ползва МЮЛЕР техника и за 2те ръце,а на мен това не ми допада особенно!!гледай му последните уроци и някак сувсем странно той си е сменил захвата и на 2те ръце,да не повярваш!!! :think:

за VIRGIL DONATI като говорим,той е повлиял на Уекъл и за краката и за ръцете,гарантирам ти!!

аз се снимах за да покажа аз как държа палките,а не за да ми обясняваш ти как Уекъл държал палките преди 10 год.!!

също съм на мнение че като се почне с една постановка след като си изпробвал всички други и си си харесал точно тази,свириш си само с нея!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.