Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов усилвател.


Recommended Posts

Когато нямаш пари дори за струни и пробития говорител,набор 52,който използваш за дисторшън ти се струва като Маршал.DIY не е предпочетения избор,а просто нямаш друг такъв. B) И аз ако можех да си позволя каквото ми хрумне апаратура,до сега да съм хвърлил поялника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз пък предпочитам вместо да дам 200-300лв (защото повече не мога да събера за сега) за някво кирливо кубенце, което съдържа дистер, паъур амп и говорителче да дам 50-100лв за нови части и с тях да си направя лампов амп B) , който звучи по-добре и от кубе за 500

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям DIY. Само че за да има резултат, трябва да има умения и знания. Съвременната електроника е толкова наукоемка и нформацията е толкова много, че когато подхождаш без нужните ресурси (материални и ментални) си обречен на провал или най-малкото на посредственост. Именно затова са похвални усилията за превъзмогване на финансовите проблеми, но те трябва да се подкрепят от сериозни знания. Извинете ме, ако някой се засяга на чест, ама как да свиря на цигулка като не знам какво е това? А често попадам на фрапиращи мнения, които показват липса на основни познания, а са изказвани с такава самоувереност че да се чуди човек...

А и за апаратурата - вярно че трябват много пари, ама може ли без пари да се купи инструмент за свирене, още повече качествен? И аз не мога сума време да си върна вложените средства за измерителна апаратура, ама без нея просто нищо не става. Както споменах преди, никой не ти купува добрите намерения (пътя...), а краен продукт, било той техника или музика.

Завъртяхме едни философски съждения..... B)

Да завърша - нека всеки се занимава с каквото желае и колкото желае - това е посоката, но да влага повече усилия, за да става по-компетентен и знаещ (за техниката). За музиката не съм много компетентен, но знам едно - там освен всичко друго трябва да я носиш вътре в себе си, иначе си чиста чалга.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.