Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

Първо виж в контролния панел в аудио настройките дали изобщо ти е нагласен някакъв миди драйвер- пробвай да подкараш някаква миди песен в уинамп примерно. В Кейкуолк в едно от менютата имаш миди конфигурация- отиваш там и гледаш в output листа какви драйвери имаш. Пробвай различни. Ако с никой не стане или нямаш никакви листнати нещо не ти е наред с драйверите на картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Казаха ми, че мога да използвам програмата като ефект процесор за китара.

Въпроса ми е дали мога да я използвам за риъл тайм ефекти, а не първо да записвам и след това да обработвам звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На редицата , дето са копчетата за Mute , Solo и Record има следното . demo1.JPG . Цъкаш това лилавото докато стане demo2.JPG . Тогава работи в риъл тайм . Обаче трябва първо да си настройш АСИОто в Options -> Audio . Ако не ти е селектиран асио драйвер за изход , отиваш в Options - Audio - Advanced и там избираш за вид ASIO . След това рестартираш програмата и готово .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

появи се нов проблем:

когато зададох ASIO като driver mode и рестартирах програмата, вече не се чува никакъв звук

последвах инструкциите за бутоните но не се чува нищо

 

 

 

малко съм невежа в тия истории

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

появи се нов проблем:

когато зададох ASIO като driver mode и рестартирах програмата, вече не се чува никакъв звук

последвах инструкциите за бутоните но не се чува нищо

 

 

 

малко съм невежа в тия истории

 

ами ако си с някаква евтина карта на дъното просто забрави.

бих те посъветвал да си намериш СОнар 2, тя е идеална за по слаби карти. в options - audio има настроики Live Input

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами картата ми е Realtek AC97 но иначе се оправих с проблема - просто преинсталирах програмата и се оправи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте фенове на Сонар с радост съобщавам че от съвсем скоро може да се порадваме и ние

простосмъртните на СОНАР 7 / как :metalist: /

http://www.cakewalk.com/Products/SONAR/Eng...Upgrade/new.asp

 

Има много подобрения, нови ВСТ и специални плъгини за мастеринг разработени от CAKEWALK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йес , йес , йес ! Супер кеф ! Остана само да го пуснат в Try Before Buy вариант и кефа ще е пълен .

 

пс. f1_sound , ако случайно знаеш откъде мога да се здобия с това чудо по "нашия" начин - пиши едно ЛС , ще съм благодарен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма той колегата, мисля точно това имаше в предвид....че е излязъл в нашенски вариант. :metalist:

 

Иначе анонса за официалния е преди 1/2 година май.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Довечера ще се чуе дали бачка този неофициален рилийз :metalist: Иначе аз съм голям фен на Сонар - досега правих всичко с сонар 6 , но едно нещо много ме дразнеше . И това беше куция МИДИ редактор (не че много го ползвах , ама като ми се наложи и ми става малко тъпо като цъкна два пъти на иконката FL Studio) ... Иначе като гледам сега в седмицата са го пооправили малко .Дано е по-полезен от предишния .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мога ли да питам как е работата с вст инструментите в сонар? ...Nexus, Albino, Orient World......RMX....защото ако ми хареса мисля да си го купя - за това което предлага е безсрамно евтин :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има във Views -> Synth Rack . Там си адваш VST-то и вече останалото е като при кюбейс . Избираш трака и за изход посочваш съответното ВСТ . Аз работя само със сонар (не че съм го купил ...) , но мога да кажа , че не съм имал проблем с никое ВСТ - било то инструмент или ефект :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.