Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi Drumming...


Baby Thomas

Recommended Posts

Ако не може директно от семплера, може пак с прословутия инпут-трансформер- казваш му на D# огато е с едно велосити да тигерва една нота, а когато е сдруго велосити - друга нота..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...кажи с какъв семплер си правиш кита

Директно в DFH си го правя. Нареждам инструментите и после за всеки вид удар assign-вам определен клавиш!

 

П.П. Мислих си дали няма да стане с "траф-а", но не знам как точно... :) Пък и предпочитам да е директно в DFH-то.

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с кой дфх - двойката? този който си върви с контактски плейър?

 

аз си правя кит направо в контакта с единицата и адоновете и там можеш всичко да си базикаш както го искаш и изходите и микса между close/room mics

 

и заема много по малко cpu

 

отделно че контакта има мултипроцесор съпорт и със дуалкор прави чудеса от храброст :)

Редактирано от scaldor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не. Няма грам контакт вътре, нито щеспел :D

ДФХ 2 трябва да е това, макар, че версията на плъгина е 1.5, но мисля, че няма по-нова. Семплера, където се зареждат семплите си е негов. Днес отново прегледах цялата документация и явно не е възможно да се направи тоя трик - с едно копче два различни "удара". Обаче по начина, който ми предложи ecmjazz мисля, че ще се получи супер. Утре ще пробвам и ще докладвам! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Скоро планирам състейн педал за касата (ОГРОМНИ благодарности на ecmjazz, че ме открехна как става трика на химика :) ).

Възможно ли ще е да ни открехнете и нас??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето:

 

Sustain%20to%20Kick%20Transformer.jpg

 

Това е снимка как трябва да ви изглежда Input Transformer-а в Cubase а за трака на който са ви барабаните. За това какво е инпут трансформер, къде се намира и за какво служи ви оставям да си прочетете в ръководството - всичко си пише..

 

Забележете, че там където пише:

MIDI Controller No. не трябва вие да го пишете на ръка, а от падащия списък да изберете Value 1.

където пише:

MIDI Controller Value в същност би трябвало да изберете от падащия списък Value 2,

и вместо:

CC 36 (Foot LSB) трябва да въведете просто миди-номера на нотата, която искате да се свири при натискане на състейн педала - за GM-подредбата е 36 ако не се лъжа..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.