Jump to content
Българският форум за музиканти

Noisy Cricket Mark II


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ние двамата освен да те заразяваме с ентусиазъм за друго едва ли ще сме ти в помощ ама поне ентусиазма ни е много :) така че давай смело, снимай и пиши. И при тебе работата ще стане, щом ние се оправихме горе долу и то без жертви.

 

След твоя пример и други ще се престрашат и като нищо след една година всеки български китарист ще си е направил поне по един миниатюрен китарен амп, щот така налага новият фешън ;) а ние гордо ще наблюдаваме отстрани създаденото от нас чудовище ;)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

за всички се отнася:

:crying:  :slap: Добре, че поне не ползвате високи напрежения! Иначе рязко ще се намали популацията от китаристи-CPY.

Сега обаче е ОК. Най-много да не "звукне", което не е болка за умиране. Заниманията обаче имат един съществен плюс. Участващите научават от първа ръка същността на техническото действие. Особеностите и основите . Това ги премества от позицията "това е фасулска работа" в позицията " това май иска знания и способности" . Реултатът е повдигане на нивото на знания и друг вид отношение към заобикалящия ни свят. :thumbs_up:

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. Тук подкрепям с две ръце. Само бих добавил че всъщност са три етапа, поне при мен бяха:

1. С това никога няма да се справя, много е сложно, дали да се захващам, ужас, що се бутам между шамарите и където не ми е работа...

2....Я! Проработи! Лесна работа, хванах му цаката .... БУМ...ПРАС...(миризма на изгорял стар чорап, искри, пожарогасител до бюрото :) )....

3... Опа. Я да се върна към етап първи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номерът е да се стигне до границата на компетентност  :yes:

Лошото идва, когато се опитва да се прескочи...

Е, баш тук се вижда на кой колко му е ума  :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E хайде де. Аз до момента не съм получавал фойерверки, въпреки добрите възможности пред мен :) Внимание, четене и измерване ...

Според мен е важно това, което Валяка написа.

Аз за себе си първо научих и изчетох много, потвърдих това което винаги съм знаел - че нищо не знам и трябва да увелича четенето и измерването, ergo много съм доволен :)

 

Да не отвличаме безкрайно темата - bluelemon - цялата конфигурация изглежда култово! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз винаги съм бил на някакъв междинен етап (по скалата на jabs) - ако ми е ясна теорията и основните моменти, предпазливо пристъпвам към реализация, без излишно самочувствие и с премерен риск (в случая 9-12 волта ;) ).

 

Edit: Оп, някой вече го е казал с други думи :)

Редактирано от n1k0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Тенкю! :)

 

Вече съм събрал сергията и почвам да свиря че не стаа иначе. До края на годината съм си поставил задача да имам поне 10 парчета за трибют...  :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Горното беше в рамките на шегата. Сега сериозно: ясно е че всяко начинание, предприето без предварителен анализ, подготовка, обмисляне и трезва преценка на моментните възможности е обречено на провал. Независимо дали става въпрос за хоби или професия. Може да се майтапим, но зад дреболиите които произвеждаме има и труд и четене. С това спирам да спамя и се извинявам че разводних хубавата тема. Млъквам :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bluelemon: би ли постнал обобщена схема на отрочето си? Това, което се получи след всички промени по оригиналната схема, че така ми е малко трудно да се ориентирам. Благодаря :)

 

Също искам да попитам дали да предвидя охлаждане за 386 когато почна да правя схемата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Затрудняваш ме малко :) Ще го напиша, понеже са дреболии. От схемата на усилвателя не съм сложил гейн контрол и 7 и 8 крак са на късо. C4 също съм го махнал, а на мястото на C3 съм сложил 10uF. Ключа между C3 и C4 го няма и там няма връзка. Това е по усилвателя. Отпред съм добавил електра дистъра, като R1 е 2М и на входа преди кондензатора към маса съм турил 1М съпротивление. Всъщност нищо съществено.  :virtuoz: По зор ми беше офборд свързването. Охлаждане не съм слагал.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

:blush:  Сори майна. Всъщност са 1 и 8 и не са накъсо, а изобщо не са вързани. "With pins 1 and 8 open the 1.35 kΩ resistor sets the gain at 20 (26 dB)." Понеже нали се ползва външен драйв и затуй. 

Ключа в оригиналната схема работи като grit switch, един вид някакъв драйв, който обаче е гаден.

Редактирано от bluelemon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.