Jump to content
Българският форум за музиканти

Death Metal


rainroom

Recommended Posts

Значи според мен, ако се дропва китара с къса мензура, просто трябва да се сложат една идея по дебели струни от съответните, подходящи за дропване със китара с дълга мензура. Така ще се постигне подобно напрежение.

 

gorer-e, не мога да изкажа чак толкова компетентно мнение относно това, което си написал, но доколкото чувам, махагона не е с бърза атака, виж ясена е доста по-бърз в това отношение.

абе хубаво, ама така с повечето бриджове е невъзможно да се нагласи правилна интонация, за tune-o-matic бриджовете не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навлизаме в оффтопик но - Трудното нагласяне на интонациите се дължи на неточното положение на нът-а горе. Ако китарата е наистина добре направена, проблема с интонациите го няма, там като се мръдне секцията(аз така наричам saddle - a) с 1мм, интонацията скача с четвърт тон, докато на по-евтините китари, трябва да мръднеш секцията с почти сантиметър за да има същия ефект. Изобщо въпреки лъскавия си вид, евтините нови китарки не се различават кой знае колко като прецизност на изработката от по-сполучливите кремонки или орфеи. Аз дори съм виждал леко накриво(под ъгъл) сложено прагче, което дори при българските ел. китари не съм го виждал(не, че не може да има).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето един некадърен семпъл с метал зона:

http://stratocaster.muzikant.org/mtzone.mp3

Сори за офтопика, ама чувам само едно тъничко чегърт-чегърт? :) Май е бъгав кодек, при мене или при тебе?

 

ами при мен си се чува, на другия компютър също :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cannibal Corpse свирят ли с Лес Пол? :wall: Не зъм забелязал и Dark Tranquillity за го ползват. Emperor свирят с Jackson(и май и Ибанез)...например. :metalist:

Не е заяждане, ама изобщо не съм съгласен.

 

едит: още не съм напълно съгласен че късата мензура дава по-добра(едит: по-мощна,по-рязка :cheers:) атака при заглушаване. Това зависи колко ти е тежка ръката според мен.

 

До колкото съм забелязал специално емперърите ръгат много високи и компресия в звука си, така че съм далече по-съгласен с това което stratocaster казва.

 

едит2: дет с Лес Пол - не, за модерни стилове - да, тогава е ОК.

Съжелявам , че се обаждам но искам само да те поправя за нещо ,което ти вероятно не знаеш, но други хора биха останали с погрешно впечатление от написаното от теб.

И Cannibal Corpse и Dark Tranquility свирят с Лес Пол и това е факт. Лично съм ги гледал наживо няколко пъти, а който не вярва може сам да види Dark Tranquility - Live Damage DVD с какви китари свирят там Niclas Sundin & Martin Hendrikson.

A Rob Barret новия/стар китарист на Кенибъл е едва ли не пристрастен към двата си Gibson Les Paul Custom. Два пъти съм се срещал с него и точно съм му задавал същия въпрос дали с Лес Пол прави по-добър звук за дет-метъл? Вярно е, че той използва и EMG 81 и MesaBoogie Amps, но все пак и самата китара си казва думата. Другият китарист( вече ех-) Jack Owen също свиреше на solid body guitars последните години преди да напусне. Веднъж когато ги гледах през 2004 по време на The Wrenched Spawn Tour-a Jack свири почти целия сет с Brian Moore i2000 i2pCS.jpg

( От този Линк пък може да видите преложения от самия Джак Оуън за това с какви ефекти може да се докара подобен на Кенибъл саунд.

 

Ето и още няколко снимки от личните ми архиви:

cannibal5.jpg

Jack Owen

 

1052alevolent1.jpg

Rob Barrett

 

Malevolent2.jpg

Phil Fascina(Malevolent Creation)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Извинявам се за неточността, поради която се случи това несъгласие :wall: ...наистина е така. В последствие на това което казваш, си спомних че в един клип наистина въпросния китарист на Кенибъл свири с един Лес Пол.

 

Още веднъж се извинявам. :exclaim:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уааааа

евала на ЕджКръщър...

Лудницааааа - Кенибъл Рул!!

аз свиря с хъмбъкери - задължително,няма да споменавам марка китара,зашото има хора в тоя форум дето не се кефят на тая марка...както и да е...според мен трябва адаптрите да се колкото може по-силни...

за ефект - и МТ2 ше свърщи прекрасна работа за дет и не само..а за вси4ки по-тежки стилове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а, и за настройката - Кенибъл са в ре# което ще рече че за тежък саунд не винаги трябва да ти е ниска китарата.....(ама са с яки китари и ампове...)

аз свиря в СИ:metalist: със 13ки:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1052alevolent1.jpg

Rob Barrett

 

Malevolent2.jpg

Phil Fascina(Malevolent Creation)

Ако може - само "за протокола"(не съм дет-метъл специалист).

 

Този LP не е Custom(най-вероятно е Standart).

 

На втората снимка имаме ESP Eclipse(един от добрите LP-стил инструменти).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за ниско настроените китари също е мит. Истинските олд-скул дет метъл банди свирят най-много с 1 тон по-ниско и това не им пречи да са тежки. Аз лично свиря дет метъл от 10-15 години и все още си настройвам(6-струнните китари) в D или C#.

Например Obituary имат изкъртващ китарен саунд без да са ниско настроени. Много се кефя понякога да си включя Marshall-ското комбо с Line 6 Variax китарата имитираща стратокастер и да засвиря някой техен риф. Токова е просто и в същото време убийствено тежко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1052alevolent1.jpg

Rob Barrett

 

Malevolent2.jpg

Phil Fascina(Malevolent Creation)

Ако може - само "за протокола"(не съм дет-метъл специалист).

 

Този LP не е Custom(най-вероятно е Standart).

 

На втората снимка имаме ESP Eclipse(един от добрите LP-стил инструменти).

Забележките се приемат :metalist:

За къстам имах предвид ,че пича си е сложил други адапетери, т.е. е станал Les Paul Customized , a Phil e s ESP Eclipse. Наскоро обаче го следах че и той е минал на Гибсън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Айде да подновим темата, какво ще кажете :( Току що гледах бонус ДВД-то към предпоследния Кенибъл "The wretched spawn" и ми направи впечатление, че Джак наистина свири на ЛП. Даже се сетих за тая тема и исках да споделя, ма се оказа, че Едж вече е писал за конкретната китара. Моя въпрос е каква китара и ефект бихте препоръчали за дет/блек метъл? Става дума за неща, дето могат да се намерят в БГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен все пак ми се струва че дет и блек не бива да се смесват... За хората, които слушат задълбочено и двата стила е пределно ясно, че нещата стоят различно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че блек метъла е възникнал от дета (или поне може да се каже, че са от един корен)? Говоря за добрия стар блек от началото на 90-то, не тия простотии сега (тип Кредъл и тн бози). Добре, ако ви притеснява толкова, нека да насоча въпроса си конкретно за дета :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дроп-тюнинг (и то с няколко цели тона) се прави задължително в съвременният гор-грайнд и гор-дет.

За момчетата от Флорида - да, повечето са само в D.

Лес Пол - не е забранено, може, ако се свири олд скуул, без много дроп (виж по-горе), но с китара с по-дълга мензура ще имате по-малко главоболия с разстройване и неточни стойности на тоновете по грифа а и ще го докарвате на Mortician, Gut, CBT, Embalming Theatre и другите зверски грухтачи. :dance:

Демек, от дет метъл до дет метъл разликата е осезаема и разликата в инструментите също.

Pungent Stench са с Телекастер, ама то тва тяхното е дет'н'рол, така че... :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.