Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за Apollo.


Scarecrow

Recommended Posts

Здравейте, от скоро съм хвърлил  око на http://gemamusic.net/product/1137/apollo-dvx-1200-set.html тази китара, но може да се укаже някое китайско менте  та искам да ви питам какво мислите за марката , добра ли е ,качествени ли са китарите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Менте" означава да пише Фендер, а да е китайски боклук. В тоя ценови диапазон няма смисъл да се надяваш на нещо, което се доближава до хубава и качествена марка :) Което не означава, че няма да ти хареса и, че няма да ти върши работа особено ако си начинаещ. Ако е така обаче, ти препоръчвам

- да не си вземаш "стрела" а нормална страт форма, за да ти е удобна да свириш седнал

- да посъбереш още някой лев и да си вземеш примерно Yamaha

- още по-добре - да гледаш какво излиза във форумния базар!

- да прегледаш една от всичките стотици теми на тема евтина китара и да видиш какво казват хората

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях ходил преди година там и пробвах почти всичко, което беше налично.

 

От тия Аполо всичко което беше с Флойд разстройваше яко, което може да е въпрос на сетъп, обаче предвид, че моя Ibanez с EDGE III пак си разстройва... Може да се сети човек що за качествено тремоло е.

 

Най-добро впечалтние направи едно копие на ES-335. Беше на цена около 230-240. За тия пари си заслужаваше, определено.

 

Отиваш и пробваш, но не с очакването, че ще са супер китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е евтина ,но добра хеви метъл китара ,то може да погледнеш тази:

http://www.musicworld.bg/bg/m_2120000/i_23943/f_360/Cort_KX5_BKM.html

подплътено със видео-материал:

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът пита за конкретна марка и не е нужно да почвате с препоръките кой с какво свирел. Ако не познавате марката по-добре си спестете "компетентните" мнения. Защото няма база за да са такива. Говоря за конкретна марка и модел.

Познавам добре тая фирма. Инструментите им са добри за ниската си цена. Не може да очакваш чудеса, но за тия пари толкоз. Най-добре отиди в някой от двата магазина на Гема и пробвай на място. Повече китари има в магазина на Пиротска, до Халите. Така ще прецениш реално, а не от нашете мнения. На китарата ще свириш ти, а не "познавачите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз специално съм имал Аполо, преди доста години я мъкнех разглобена по командировки, после я подарих на един малък китарист да се учи ( надявам се да се учи все още).

Китарата си е китайска.

Нищо особено не е, но с малко работа по нея е сносен първи инструмент, не по-лош от тези на същата цена и със същия произход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам приказна китара Аполо а ла ЛП, мерил съм си пишока с доста по отракани инструменти и моята не отстъпва (много ;) )
НО!!! Моята бройка е избирана и допипвана от лютиер, има гибсънски адаптери и е правена около 2000 г., и още подробности (Даже не предполагах, че се правят още) 
Аз не я давам за нищо. Има хора из форума могат да потвърдят. От друга страна тия стартовите пакети и на Фендър са за печката, смятай на Аполо к'во лайно е.
Но каккто казваше баща ми "Чпвек като има късмет и на сън се насира" - Пробвай - мен ме огря, може и на теб да ти се получи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да пиша , че твоето Аполо е най-удобната и готина китара .Не е като другата ти лопата със сап за гриф. Тази е нежна и готина , като...абе наистина страхотна китара. Много ми хресва.  Ама тази на Роко ,другите какви са аз не знам,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност съм имал ел.китара Аполо ,която продадох преди години.Според мен като качество е между посредствен и сносен

инструмент.Корт е по-известна марка и шансовете за добра бройка са във пъти по-големи.Да не говорим ,че качеството на изработка е също високо.Естествено най-добре е автора на темата да пробва и сравни китарите и да си избере по-добрата.

Ако му е трудно да прецени да помоли някой по-опитен китарист за помощ при избора му. :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е трудно сам да прецениш помоли някой   опитен китарист за помощ при избора!

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазинът на Гема ще намериш Иван Гемижев. Той е син на собственика и китарист на Аlley Sin, ще ти помогне да си избереш добра китара. Самият той държи едно Аполо от поне 10 години, за репетиции и не иска да се раздели с него. А за това време фирмата доста подобри качеството на инструментите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че имат изненадващо удобни летви. Снощи преслушах една и освен кофти електрониката, си беше готина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми в сравнение с бившата ми ямаха която пак беше в този ценови диапазон - по-мътен звук, малко повече шум при повече гейн, пукащ превключвател и така. То няма и как да се очакват чудеса, споделям какво ми направи впечатление :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.