Jump to content
Българският форум за музиканти

m-audio fast track mk II


lyu_records

Recommended Posts

Здравейте колеги имам няколко конкретни въпроса относно m-audio fast track mk II

Изглежда така:

m_audio_FastTrack_mkII.jpg

 

1. Как се държи с Windows7 (в спецификациите, които намерих пише само за минимални изисквания win vista и xp s.p. 3)?

2. Как седи въпроса от съпорт на драйвери (в официалната страница няма никакви, или поне аз не успях да намеря там)?

2. Добре ли се сработва с Cubase?

3. Каква е латенцията при различните настройки на драйвера?

Решил съм да си взема някаква малка USB карта за лаптопа и се спрях на тази.

Надявам се на коментари от колеги които я притежават и имат обективно мнение по тези въпроси.

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност май ще е C400. Не знам дали е от бирите, ма съм пропуснал факта, че няма миди. :blush:

Гореспоменатите въпроси се отправят към C400

Благодаря предварително!

198138d1321630232-m-audio-fast-track-c40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз избирам интерфейс от доста време, и разпитвам производителие за информация. Почти всички ми отговарят - Focusrite - 8 пъти, Motu - 4 и т.н. само Avid не ми отговориха. Освен това имай на в предвид, че скоро Avid продадоха M-audio на Alesis и може би там ще се търсят драйвъри, но като цяло по форумите не се славят с добра подръжка и драйвъри.

http://www.thomann.de/gb/steinberg_ur22.htm

http://www.thomann.de/gb/tascam_us_322.htm

Ето ти два интерфейса в същия ценови клас, които според мен ще ти свършат работа за домашно студио. Tascam все още е нов, както и Steinberg. Предимството на таскам, е че има DSP. Все още не се знае за драйвърите, защото са нови, но според ревютата са ок.

Ако имаш въпроси - питай.

MIDI  - ако е за клавиатурка - 99% вече имат USB , така че може и без миди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност за мидито аз имам клавир M-audio keystation 61es, който е с миди и USB, но за мобилната карта предпочитам да е с миди, защото може да се наложи да му връзвам в репетиционната синтезатор за барабани с тригери. А точно такава карта търся двуканална с миди.

Мерси колега ще по прочета за тези, но като цяло съм си фен на M-audio! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще се опитам да отговоря за първата карта (М-Аудио) до колкото мога. Имам точно такава от около 2 години. Ползвам я на две 64 битови седмици (лаптоп и настолен), нямам никакви проблеми с нея.

 

Драйвери до колкото си спомням имаше в официалния сайт. Скоро обаче не съм ги теглил.

За латенцията не мога да ти отговоря защото си я ползвам с дефолтни настройки и всичко е 6+

За Cubase също не мога да ти кажа, ползвам Reaper.

Миди няма...

 

Мога да ти предложа да си вземеш лаптопа и да дойдеш да я пробваш и да си прецениш.

В София съм - пиши ми ЛС ако искаш.

Редактирано от jkolarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаст трак серията от няколко месеца не принадлежи на м-аудио а на авид, които обръщат повече внимание на про туулс решенията и мбоксовете, зарад туй по-добре се насочи към скарлетт 2и4, който има и алуминиево тяло, докато фаст трака е изцяло пластмасов, което при носене наляво надясно определено е предимство, от друга страна с400 изглежда някак си по-класи, докато скарлета с това червено е с некъв тийнейджърски вид, но фокусрайта е с много добър лайв съпорт, и с много добри преампове. За тоя новия стайнберг чувам хубави неща, таскама въобще не съм чувал, но в общи линии смятам че е нужна поне половин година от пускането на някой продукт за да се добие по-добра представа за качествата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и C400 не отстъпва. Доста положителни коментари намирам в нета, а на официалната страница на AVID има и съпорт!

http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/download/Fast-Track-C400-Drivers?popup=true&NewLang=en&DocType=1450&q=c400&site=kbase&filter=0

Мисля да е C400 в комплект с Pro Tools тъкмо ще го разцъкам, казват че бил по добър от Cubase в някои аспекти пък да видим.

Ще мина на RTAS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

     Гледам отворена тема за М-Audio Fast Track II . Купих си преди време такава с вървящата към нея версия на Pro Tools M-Powered Essential 8 .

    От скоро започнах да я използвам активно и като цяло съм доволен. Вчера ми излезе това съобщение : 

 

 

WARRING

Loss of Plug-In authorization keys may occur.

 

This system contains one or more driver(s) formatted with NTFS, which

have volume names longer  than 11 characters. This combination is

 known to corrupt some InterLok Plug-In authorizations. If you know

which drives are authorized and they are not configured this way, or if

you have no  InterLok protected plug-ins , then you may continue. In

order  to remedy  this issue before corruption can occur click “Yes” to

quit Pro Tools and rename NTFS volumes to names that are 11

characters or less . Next, re launch Pro Tools and this dialog should not appear.

 

Quit Pro Tools?

 

 

                                                                                                 “Yes” or  “No” 

 

Сега не мога да фляза в програмата и т.н. Може ли някой да даде съвет, какво трябва да направя в тази ситуация?

 

Благодаря предварително. :)

 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с каквото ти предлага - виж си имената на дисковете по компютъра и ги кръсти с нещо по кратко, например C: (SYSTEM), D:(DATA) и виж дали ще стане. Провери и имената на евентуално закачени външни дискове и/или четци за флаш карти и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тханкс  :godbless: , точно така , имената на дисковете не трябва да са по дълги от 11 символа.Такъв е и отговорът на този проблем във форума  на avid.com . :)

Промених имената на дисковете с по кратки думи и всичко сега е наред. :)

 

Благодаря за вниманието.  :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.