Jump to content
Българският форум за музиканти

Аматьорски акустичен бас


Recommended Posts

Здравейте. Това с лепилото и аз си го мисех по същия начин, само че се чудех какво лепило да използвам, мислех за някакво епоксидно. Щом се получава с лепило за дърво ще пробвам с него, имам точно Хенкелско водоустойчиво
Г-н Бояджиев, на по дебелите прагчета тази част, която се врязва в дървото не е ли със същата дебелина като на по-тънките? При мен прорезите са толкова широки, че си мисля че с градински трион са нарязвани....Аз си мислех, че само това, което стърчи над фингърборда е по широко, а това, което е забито вътре на всички е еднакво, но знам ли.....Иначе прагчета ще поръчвам нови, че старите не се получава нещо изправянето им, въпреки че си направих такова приспособление и ги начуквах внимателно с дървено и гумено чукчета:

030461721.jpg?r=0

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

От февруари месец досега хората 5 пъти до луната отидоха, а аз още не съм готов :) Даже се бях отказал заради оакания гриф,  ама благодарение на Fats , който ме посъветва в една друга тема какво да правя пак продължих. Надявам се утре вече да лепя отзад, след това ще лакирам. Досега само отпред е лакирана със шеллак. Днес ще си поиграя със пиезото и предусилвателя, преди да лепя, че после ще ми е трудно. Заболтих тялото отзад с една дъска и сложих струните, даже я настроих :) Оказа се, че съм се посправил и с праговете, с нисък екшън няма бъзове. Ето и една снимка как ще изглежда, абстрахирайте се от цвета на главата, магарето, нъта....на мен ми харесва ама стана много тежка....

031026494.jpg?r=0

Редактирано от rbtrjll
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.