Jump to content
Българският форум за музиканти

Запитване на тема усилватели


DeyanBB

Recommended Posts

От няколко години съм с акустична китара и вече се ориентирам към електрическа. Събирам вече от известно време пари и искам да си купя сравнително хубав усилвател, но не съм много наясно с нещата. Разгледах тук и там разни оферти и придобих представа горе-долу коя марка какво предлагат, ама ми е интересно Вие какво може да ми кажете. Най-вече ме интересуват усилватели с вградени ефекти, като имам голям интерес към "уа-уа", "джаз" и старите "vintage" ефекти. Дали може някой от Вас да ме ориентира към такива усилватели? Благодаря предварително! :)

П.С.: Цената която мога да си позволя е до 270 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си процесор с експрешън педал, ако вземеш уауа и усилвател общо за 270 лв или едното, или другото ще е зле. А ако искаш и други ефекти съвсем не се събираш в бюджета. 

Какво е "джаз" ефект? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"уа-уа", "джаз" и старите "vintage" ефекти

Това ако не са някакви забранени субстанции, шмъркотици, етк. от 60-те дето кетарата почва сама да свири да не се казвам - Johnnie Walker.  :yahoo: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе според мен събери още малко пари и гледай в базара тука ще се отвори някоя 100 пъти по-добра оферта от колкото сега да дадеш 300 за нещо ново.

Събери към 400 и чакай някой хубав valvestate или ако си решен да има вградени ефекти някой Line 6 или Berhinger.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента върви абсолютно същата тема, ама кой да чете. Ще бъдеш ли така добър да напишеш какво искаш да свириш, евентуално с каква китара. Желаният саунд е резултат от няколко елемента - китара, ефекти, усилвател. Прояви малко търпение, чети сродни теми във форума, а през това време трупай кинти в касичката. Поне според мен покупката на китара е преди усилвателя. Когато си горд собственик на първата си електрическа китара ще обиколиш с нея магазините и ще намериш своя усилвател.

Така може да си приказваме цяла седмица, извори на акъл много, а файда никаква.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.