Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да въздействаме на публиката?


backstage

Recommended Posts

За пример давам Слави Трифонов. Един певец в прилични умения в областта на пеенето, но в никакъв случай не може да се каже, че има страхотен глас, дори напротив. Но умее да въздейства на публиката по един мн.характерен начин. Според мен един певец трябва първо той самият да почувства песента и вече след това да се опита да предаде емоцията на публиката. Очаквам вашите мнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слави въздейства на публиката с кичозното си излъчване :D ако сбирщина чалгари може да се нарече публика

 

лично на мен ми въздейства толкова силно че като го видя и сменям канала

 

всичко зависи от публиката - различните тълпи имат разлини схващания за нещата, примерно някой фенове на блек метъла се кефят когато вокала ги залива със свинска кръв :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави е противоречива личност - и то силно изразено

той повече привлича като шоуартист макар и простеещ

а като певец - по скоро разсмива

а това че чалгарите му се врьзват - защо да се учудваме

Милко Калайджиев сьщо е култова личност в чалга средите :D

 

ако трябва да се отговори на конкретния вьпрос - вьздействието най вече се пада вьрху плещите на водещия бенда - като и другите трябва да помагат

и за всеки е индивидуално

(наприемер Епизод - много добре измислиха този вьзрожденско - патриотичен метьл - който като свирене не носи нищо ново - но пьк като текстове -макар и отпреди 100 години - вьздействието е силно

и запьлват ниша, за която друг не се е сетил)

според мен трябва да има умереност - значи прекалената шутовщина ала Слави дразни , но сьщо така не трябва да се получава и добре познатото

някакви пичове забиват като пирони - и гледат надолу кьм земята ( най вече в китарите си :wow: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А някой в първо лице ще се изкаже ли? Мисля че така ще е по-интересно (поне на мен ми е по-интересно). ;)

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз ако може да се каже 4е изоб6то въздействам на публиката то е според моето настроение и настроението което носи песента ...но най 4есто им въздействам добре хаха особено със маймунджелъците си като свира със зъби и тем подобни простотии

Редактирано от rudibass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

събличам се гол,как майка ме е родила и работата става... въздействам страхотно. публикарта е доволна. групата също. жени се тълпят за автографи върху гола плът.

.. пробвайте става. само за славчо не съм сигурен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
За пример давам Слави Трифонов. Един певец в прилични умения в областта на пеенето, но в никакъв случай не може да се каже, че има страхотен глас, дори напротив. Но умее да въздейства на публиката по един мн.характерен начин. Според мен един певец трябва първо той самият да почувства песента и вече след това да се опита да предаде емоцията на публиката. Очаквам вашите мнения

backstage ти болен ли си?!? :D С.Трифонов певец

Явно някои хора дотолкова много сериозно го приемат 4е го издигат в култ.

:happy: Вярно 4е има хора които си мислят 4е 4алгата е единствения "стил" музика които съществува.По лошото е когато тия хора хукнат по Германия и USA и по4нат да ти обясняват как се 4увствали българи зад граница като си слушат 4алга-гаргарите а по самолетите се правят на цигани зада покажат какви "големи българи са".

 

Трагедия е оба4е когато за някои които претендира 4е е музикант ,музика зна4и 4алга ,а Слави зна4и певец. :think:

 

:wow: Слави е шоумен, ако сте гледали и постарите му предавания би трябвало да видите 4е тои се занимава с подиграване,осмиване и иронизиране на разни неща дали ще е песни,политици или разни популярни ли4ности все тая важното е да стане базик да стане шоу....

Още от предаването ку-ку все тва си прави, даже и ку-ку бенд е със смисал на щантав бенд ..за да могат да си правят всякакви простотии и маитапи.

 

Много ми е смешно когато някои по4не да обяснява как били свирели в разли4ни стилове и как Венко свирел грешно?!? :happy: :green: или барабаните му небили от наи-свесните.

Като то за шоуто може и два лигена да сложи и пак ще е ОК

Така 4е за тия другари изтината е дали ще стане интересно и смешно а не дали имат музикални и пев4ески дарби.

 

просто лош пример даде, при шоумените гледаме за-маимунджълъци при певците- за пеене.

 

Ина4е на темата за въздеиствието на изпълнителите/няма зна4ение певец или инструменталист/е важно каква ли4ност си какво присъствие имаш на сцена и какво ново имаш да кажеш с дадено пър4е пък било то и кавър. :headbang: :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много често въздействам на публиката (раздвижващо) без да целя нещо определено. Чисто и просто си вилнея на сцената, а повярвайте ми, някой път изненадвам дори себе си като се видя на някой видео запис на приятел. Който е идвал на концерти на I.T.S.I или на ALL OF US знае за какво говоря.

Според мен много е важно да грабнеш още от началото на лайфа публиката - както с музика, така и със сценично поведение. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На публиката на Слави не е трудно да се въздейства ;) , а интелигентата публика не се нуждае от и----e (като Ози дето го прави но на сцената) върху главите на първите редове. Предполагам, че щом с музика не става, всичко трябва да се опита - та било то и разказване на вицове . :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На публиката на Слави не е трудно да се въздейства ;) , а интелигентата публика не се нуждае от и----e (като Ози дето го прави но на сцената) върху главите на първите редове. Предполагам, че щом с музика не става, всичко трябва да се опита - та било то и разказване на вицове . :think:

Интересно какво ли е правил Ози? :think: ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.