Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

От скоро време се сдобих с нова китара, но този път е електрическа. Въпросът ми е какво кубе мога да си взема, което да не е много скъпо, но да вади приличен звук. Не е нужно да е много гоямо и си мислех да си взема едно употребявано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На такъв общ въпрос няма как да получиш полезен отговор. Прочети подобните теми и се ориентирай какво точно ти е необходимо, а после питай по-конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора - от въпроса ти става ясно, че младоста е изпреварила желанието за образованост в материята, която те интересува! В базара се предлагат доста прилични кубета на приятна цена! Лично аз смятам, че някой "английски" вариант, макар и старичък би ти свършил идеална работа, като за начало! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри усилватели в ценовия клас който сам избрах поради липсата на такъв мога да дам 1, 2 примера с които съм запознат и вадят що годе приличен звук за парите си.

 

http://www.musicworld.bg/bg/m_1950000/i_26174/LINE6_Spider_IV_15.html

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_425/i_21614/Marshall_MG15CD.html

 

Другото нещо което трябва да направиш ако китарата ти е от евтините ЗАДЪЛЖИТЕЛНО я екранирай, защото 99% съм сигурен че ще имаш шум като я включиш където и да е.

Малко повече по темата виж тук: http://forum.muzikant.org/topic/8690-aaedhaiedhaiaa-ia-eeoadha/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще си свириш в къщи за удоволствие не ти трябва някакъв мощен усилвател, а по-скоро нещо по-малко и най-вече функционално - възможността да изкараш повече звуци без наличието на различни допълниотелни ефекти (на първо време, обаче) не е за пренебрегване. Личното ми мнение, е че удачен избор би бил да си вземеш амп, който има повече вградени ефекти и най-вече различни амп симулации. Такива ампчета са Roland Micro Cube, Roland CUBE-15XL, Fender Mustang amp, Vox също имаха някакви кубета с много вградени ефекти и симулации и т.н. Поне щом казваш, че тепърва започваш с ел. китара, за мен най-практичното решение е именно кубе, с което ще можеш да изкараш една по-богата палитра от звуци. Вече в последствие ще искаш и отделни камиончета и т.н., но всичко с времето си :)

Аз лично си дрънкам за удоволствие в домашни условия и съм супер доволен от моя амп - Roland Micro Cube като за тази цел. Вече ако ще го ползваш  за репетиции, тогава ще ти трябва нещо по-мощно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кажеш какъв ти е бюджета, какъв стил музика свириш и каква ти е китарата е почти всичко нужно за да може някой да опита да даде адекватно мнение.

И все пак ако свириш вкъщи разучи въпроса със свиренето през компютър. От както инсталирах Amplitube 3.8 не съм свирил вкъщи през кубето си въпреки, че е лампово и не е лошо... 
Инвестицията на първо време може да е левче за преходник към 3.5мм жак и 2 часа четене по темата  за драйвери, софтуер, латенция. Силно препоръчвам да започнеш със софтуер, защото възможностите му от ефекти и симулации на усилватели е огромна и това ще ти даде възможност да си изградиш някакво предпочитание за звук и да знаеш какво да търсиш когато тръгнеш да купуваш по-сериозна техника.
Стартовите домашни усилватели са на светлинни години от това, което могат да правят съвременните софтуерни симулации, до сега не съм чул малко транзисторно бюджетно кубе, което да ми хареса.

Ако все пак избереш варианта със софтуера ти препоръчвам да направиш някаква скромна инвестиция в евтина аудио карта с инструментален вход. Това ще ти реши доста проблеми с шума, глухият тон и латенцията(забавянето на звука). Прочети темите в раздел софтуер във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай bratmito напълно е прав ако няма да ти трябва за извън къщи.

Ако случайно решиш да ползваш този вариант вместо кубе и имаш някакви проблеми или ти трябва помощ със софтуера пиши ЛС.

Това е звука, който аз изкарах от Guitar Rig с малко чоплене и четене - http://forum.muzikant.org/topic/128540-metallica-the-unforgiven-solo/?do=findComment&comment=772204

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshall mg15CD(аз съм с това и е перфектно за вкъщи) или 15R,LINE6 SPIDER IV 15,peavey vypyr 15(това е нещото,за което мечтая да ми усилва звука),Roland 15x cube също става.Fender Frontman не ти препоръчвам,защото бях с такова и лично аз го ненавиждам.Де да знам теб може и да ти хареса ако свириш музика от 60те или 70те.За тежка музика тое фендер не ми допадна.А наистина няма да е лошо да кажеш каква музика би искал да свириш като стил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мгого скьпо не много голямо вади приличен звук четири задоволителни бленди плюс ревьрб и четери мод ефекта http://rockshock.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=603&category_id=61&option=com_virtuemart&Itemid=53〈=bg

 

забиваш китарата в кубето и дрьнчиш не ти трябват компютри момпютри най семлото е най добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря предимно Guns n Roses. В интернет видях Peavey vypyr 15 и ми хареса демото в youtube. Това кубе добро ли е ? Бях си харесал и Marshall mg 15w, нo мисля да събирам още малко пари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с въпросното Маршалче.Лично на мен ми харесва,а аз свиря предимно блек и траш метъл.Ще стане за музиката,която харесваш,но моя съвет е ако имаш нервите да посъбереш пари и да вземеш Peavey-то,то е уникалното кубе!Най-добре е обаче да ги пробваш преди да купиш.Ако питаш мен - или Маршала,или Peavey-то.Има и много други варианти.Което прецениш,че е най-подходящо за самия теб - него вземи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли споделил твой записан звук на усилвателчето, което така хвалиш?

 

Аз съм останал с приятни впечатления от Roland Micro Cube.

Peavey Spider 15 и посоченото маршалче не съм ги пробвал, но може би също са прилични варианти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно коментара на Евтим:Значи понеже не се ровя много във форума ако ми кажеш къде мога да споделя с вас всички едно мое траш парченце с удоволствие ще го кача :) Хем човекът,който е пуснал тази тема ще добие представа за Маршалчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.