Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни+Море=...;-((


muhtar

Recommended Posts

привет хора.помагайте,щото си е е..ло мамата :o Взимам си аз комплект струни и си свиря на плажа в едно pub-че.да обаче,на 3-тия ден струните ръждясват,а на 5-тия се късат 1&3-та.купувам си аз нов комплект(разли4на марка струни),свиря-става същата простотия(почти).Та въпроса ми е кажете ми някоя марка струни,дето ще издържат пове4е време,че ми олекна джоба мамка му.Дотук за около месец свирня-по 4 часа на вечер на плажа съм сменил 4 или 5 комплекта струни.свиря с акустична китара.Ей това прави соления възух с метала :o (даже и микрофона ми хвана ръжда :().Днес си взех D''addario,и довечвра ще ги пробвам,пък дано издържат повече!!! :guitar: :o айде със здраве и на :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си Фаст Фрет и мажи струните преди и след всяко свирене, може и да помогне :o

туй е препарат за почистване и се води, че ги предпазва нещо, аз съм доволен от него

и Дънлоп също имат такива готини мазилки :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отговора ти,обаче другия проблем е че се късат.досега много рядко сам късал струна.А и като вземем факта,че ги настройвам половин тон по-ниско... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз от как живея на морето, струните ми се късат е така без дори да свиря, писна ми! Незнам дали е от марката или от въдуха, амааааааа таман се настроя да си подрънкам и оооп некоя струна сдала багажа... и то не тънките а дебелите се късат, което е хипер простотия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж ся, чисти ги след всяко свирене със сухо памучно парцалче да излезе мръсотията от тях. после ги мини с парцалче, напоено с кокосово масло (има го в аптеките) и гарантирам че ще издържат в пъти повече

или както казаха колегите - някво мазило от рода на фаст фрет

чистенето е задължително в тези условия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за електрички съм пробвал моделите. 2 комплекта, различни размери. Модела "Наноуеб". Въпросното покритие не позволява на мизерии/пот/мръстотия/етц. да стига до струнките и по този начин ги предпазва. Струват около 2 пъти повече от обикновените (10$ ги взех), но издържат 3-4 пъти повече. Сегашните ми са от около нова година и едвам наскоро започнаха малко да ме дразнят. Спокойно мога да изкарам още няколко месеца. За справка други разни марки са в подобно състояние на около 1-2 месеца свирня...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей

аз от няколко месеца съм по морето и няма оправия. за струните единствено помага Фаст Фрет.... но за ръждата по китарите, стойките, микрофона.... няма оправия... рисковете на професията. затова на морето винаги с най-скапаната апаратура и тва е....

 

поздрави

 

петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет хора.помагайте,щото си е е..ло мамата :curse: Взимам си аз комплект струни и си свиря на плажа в едно pub-че.да обаче,на 3-тия ден струните ръждясват,а на 5-тия се късат 1&3-та.купувам си аз нов комплект(разли4на марка струни),свиря-става същата простотия(почти).Та въпроса ми е кажете ми някоя марка струни,дето ще издържат пове4е време,че ми олекна джоба мамка му.Дотук за около месец свирня-по 4 часа на вечер на плажа съм сменил 4 или 5 комплекта струни.свиря с акустична китара.Ей това прави соления възух с метала :angry: (даже и микрофона ми хвана ръжда :blink:).Днес си взех D''addario,и довечвра ще ги пробвам,пък дано издържат повече!!! :guitar: :singer: айде със здраве и на :cheers:

Виж с ГОЙ не става ли! така съхраняват оръжия :dance::D:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.