Jump to content
Българският форум за музиканти

Малко помощ при избора между няколко китари


RZArector

Recommended Posts

На Hamer-ите в РФ им е толкова зян изработката, че просто не искам да говоря. Не мога да кажа същото за Корт с аналогични цени - 700-800лв!  Имах същия Корт VX-4X-TBK, който преди месец-два продадох в Базара. Изработката не отстъпва на скъпите LTD Deluxe, праговете нивелирани перфектно, tonepros бридж, пасивни EMG, към които имах предразсъдъци, но хич не са лоши. Куфарът е огромен плюс. Зверски удобен за свирене, въпреки че е ръбест - и седнал и прав, с колан е страхотно уравновесен.

 

Е, продадох го, но заради Гибсън...смятам е нормално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям Yves, също ласкаво мога да се изкажа и за KX-Custom - втора година подред ме радва. Имал съм и KX5, Viva Gold II (бая стара, не от новите), щипал съм и на KX1Q и изобщо не мога да кажа, че са лоши, дори напротив - учудващо добри са, като се има предвид и цената им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

първо се извинявам, че пак подхващам стара тема, но нова китара още не е закупена, а избора става все по-сложен и по-сложен - все пак не е лесно да си раздвоен между два стила като блус и метъл.

Горната ценова граница, която съм си определил остава около 700 лв макс., но още събирам мнения и отзиви за различни китари. Напоследък отново се запалих по Les paul и SG китарите. Попринцип SG са ми били винаги слабост, особено от 5 години насам, откакто слушам Cream. От друга страна много мой любими китаристи от блус и рок/метъл средите свирят на Лес Пол. Ясно е, че Гибсън няма да мога да си позволя. Въпроса ми е, какво мислите за Епифон (LP или SG) в този ценови диапазон 500-700лв съпоставени с китарите, които в началото на темата споменах.

 

Попринцип хвърлил съм око на http://www.epiphone.com/Products/SG/G-400-PRO.aspx :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такъв в момента има в базара, че и под бюджета ти. 

Имал съм епифон и бях предоволен от изработка, звук и на практика всичко - страхотна китарка за малко пари. Смених я за Гибсън, иначе не бих си и помислил за друга.

 

Тва са мойте две стинки по темата. Читави китарки за малко пари има, обаче трябва да се пробва. С писане по форумите няма да стане.

Давам пример - скоро избирах бас за начинаещ приятел, и се учудих колко добре звучащи кортове имаше до 400 лв. Само че не всички...трябва да си го пробваш на място и да прецениш. Направо съм изумен какъв бас му взехме за 280 лв. С малко сетъп направо заспа, и звучи доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо се извинявам, че пак подхващам стара тема, но нова китара още не е закупена, а избора става все по-сложен и по-сложен - все пак не е лесно да си раздвоен между два стила като блус и метъл.

Горната ценова граница, която съм си определил остава около 700 лв макс., но още събирам мнения и отзиви за различни китари. Напоследък отново се запалих по Les paul и SG китарите. Попринцип SG са ми били винаги слабост, особено от 5 години насам, откакто слушам Cream. От друга страна много мой любими китаристи от блус и рок/метъл средите свирят на Лес Пол. Ясно е, че Гибсън няма да мога да си позволя. Въпроса ми е, какво мислите за Епифон (LP или SG) в този ценови диапазон 500-700лв съпоставени с китарите, които в началото на темата споменах.

 

Попринцип хвърлил съм око на http://www.epiphone.com/Products/SG/G-400-PRO.aspx :virtuoz:

Аз имам такова СГ,което съвсем случайно пипнах в магазин втора ръка - е пее тая китарка,няма глухи тонове,звучи ярко,според мен няма голяма разлика с оригинала,да не се ихвърлям,ама има и по-зле звучащи стандарт СГ (то мойта си беше с гибсън адаптери,ама я слушах от дървото само), предполагам е въпрос на добра бройка,трябва да се пипне.

Грифа е доволно дебел и малко по широк от на Гибсън ЛП студио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хилбили един приятел продаваше точно същия модел СГ400 мога да го питам дали още я продава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни Esp Ex-260. В момента има някакво намаление и е по-евтина от EX-50. Не знам защо толкова оплюват ESP. 50 серията не съм я пробвал и може наистина да не ги бива, но 200 сериите стават. Особено М-200 с Floyd Rose Special. Все пак е важно на теб да ти харесва, виждам има и други добри предложения в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам точно такава LTD M-200 от метълските ми години. Стои в килера в един калъф от не знам колко време. Гадни фабрични адаптри, ужасен "флойд", по-добре да не се пипа изобщо, но страшно удобен гриф, neck-thru изработка. Дървото беше индонезийско някво (Agathis?), то май и китарата там е правена. Общо взето, удобна китара, но трябват сериозни ъпгрейди за да стане за нещо по-сериозно.

 

P.S. Забравих да споделя, че и праговете бяха за смяна сега като се сещам. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаммм...ако сте приключили да глождите темата, чиито подобия са нагъчили този раздел до пръсване, нека създателят на темата слуша:

Във София има много магазини, най-големите са:

Dynacord - тук можеш да пробваш Cort, ESP, Jackson, Fender или общо-взето можеш да си поръчаш, да ти докарат всичко.

Музикален Център Икономов - Ibanez, Gibson, вече и Fender, както и прекрасните китари Vox.

Форте Мюзик - BC Rich, Fender(тук са докарали много сериозно количество, а са на ниски цени), Lag(аз лично ти препоръчвам тук, защото съм заклет фен на BC RIch, а на тази цена, тук китарите са на много високо ниво)

Един магазин, който не трябва да се назовава(както се казва деютния албум на Malmsteen) - Fender Corporation(Hammer, Jackson, Fender, Gretsch)

Music Division - доста приятен магазин, има Dean, Vintage и доста други марки, виж им сайта.

Telesound - Schecter, Vester(не съм фен на Schecter, но магазина е приятен, пробвай, доста хора се зарибиха, аз просто не намирам нищо, което намирам във моите китари)

Ако ти се ходи до Банкя, там има доста як магазин, ММG - Китари втора употреба, но има много, на много ниски цени и доста яки(един приятел си взе 7 струнен Mockingbird от там, сложи нови части за флойда, които се бяха изтъркали и сега китарата е перфектна, а я взе доста ефтино)

(Ако съм пропуснал някой магазин, който смятате за голям, моля не го добавяйте във 1000та коментара надолу, има тема за магазините, може да се намери лесно)

 

Та, избери си един от магазините, ако искаш и всичките обиколи, пробвай китарите, които са в ценовия ти списък и ти харесват на вид, виж коя най-много ти допада като чувство(недей със материали, адаптри и всички детайли, ако ти харесва, взимай, няма да съжаляваш), не се колебай, купувай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е вече е време и аз да се похваля, днес се сдобих най-после с нова китара  :greenball:  Това, на което се спрях е Epiphone Les Paul Standard. Двадесет различни китари сигурно съм изброил в темата (експлоръри, стрели, SG-та и т.н.), но каквото и да си говорим ЛП-то си е класика в почти всички жанрове - като започнем от блус, минем през различните видове рок и стигнем до някои видове метъл. А защо точно Epiphone Standard, защото модела се доближава най-много, поне визуално до оригинала - Gibson. А иначе ето я ни нея:

2czeexl.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.