Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв съм?


Manolev

Recommended Posts

Тая тема ми заприлича малко на женкия пазар...

Никой от хората във форума не може да ти каже какъв глас си, независимо кои тонове покриваш. То и аз като мецосопран мога да изпищя фа на трета октава, но това не значи, че съм сопран. Зависи от тембър, преходи и тн.

Нали каза, че те е слушал професионалист. Той не ти ли каза какъв глас си или поне какъв предполага, че би могъл да си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Каза ми че съм хибрид между баритон и тенор! :headbang: ,

 

Ето едно много ламерско записче, което показва как мога да пея умерено на високи, без много да се мъча. Часта от песен на Nirvana - Where Did You Sleep Last Night, не ми се смейте много поне се опитвам да пея...Не твърдя, че мога, но пригласям! :think: :cheers: Пак повтарям, не ми смейте! Просто така пея на високи!

 

Ето ви линк към записа :virtuoz:

 

Ако кажете ще рекорд-на нещо на ниски! :virtuoz:

 

Поздрави! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак повтарям, не ми смейте!

Пич... изобщо не е смешно... :headbang::virtuoz: :think: :wow:

 

Първо гласът ти не е мутирал все още, после тук пееш 3-4 тона, как може човек да разбере какъв ти е гласът. После пееш изключително фалшиво, аз не чух един точен тон, камо ли за тон който освен точен да е и верен (под точен тон имам предвид да изпееш определена нота, не малко по-ниско или високо, а под верен - да изпееш тона който трябва).

 

Поста не цели да те обиди или нещо такова, просто съм откровен с тебе. Някак си очаквах човек който иска оценка на гласа поне да може да взима тонове вярно...

 

много работа те чака ако искаш да направиш нещо с тоя глас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Пак повтарям, не ми смейте!

Пич... изобщо не е смешно... :bravo::) :think: :wow:

 

Първо гласът ти не е мутирал все още, после тук пееш 3-4 тона, как може човек да разбере какъв ти е гласът. После пееш изключително фалшиво, аз не чух един точен тон, камо ли за тон който освен точен да е и верен (под точен тон имам предвид да изпееш определена нота, не малко по-ниско или високо, а под верен - да изпееш тона който трябва).

 

Поста не цели да те обиди или нещо такова, просто съм откровен с тебе. Някак си очаквах човек който иска оценка на гласа поне да може да взима тонове вярно...

 

много работа те чака ако искаш да направиш нещо с тоя глас

Е, стига де... То от това, което се чува, човек нищо не може да каже относно твоя глас. Нищо почти не се чува от него. Сложи някакъв друг запис, в който пееш само ти, без китара или друг инструмент. Има тема за песента yestarday. Изпей я и тогава можем да си дадем "тежката дума" :)

Редактирано от Benny Exclusive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи като много висок баритон или тенор, но и аз като другите нищо не мога да ти кажа само по това, които чувам сега. Защо не пробваш да запишеш едно разпяване - гласанда, терци или нещо подобно?

Бтв, понеже вече съм стар и ме кефи да се правя на батко, ще те посъветвам другия път като записваш нещо да гледаш да не се запише и звука от Загорката, освен ако не е нарочно търсен ефект (и все пак наздраве) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вокали,

 

Имам една молба към вас! :idea: Ще ви помоля да ми кажете какъв съм(тенор, баритон или бас)

 

Тоновия обем ми е от Eb малка октава до Bb втора октава? 3 октави и половина! Бива :D Сега ми кажете към коя "порода" се водя? :unsure:

 

Мерси предварително!

 

Поздрави, Петър!

От МИ бемол на малка до СИ бемол на втора не са 3октави и половина, а 2октави и половина :)

тенор си

Не съм чула записа,говоря по данни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сопраното е малко по желание - и да не си сопрано отиваш да ти резнат топките и вдигаш 2 октави от липсата на хормони :)

 

Добре че не ме зарибяват сопрано историите :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ей хлапе, в момента си "ни рак, ни риба". Мутирай първо :happy: и после ще се види какво ще стане от тебе.

 

Според мен LOE не е прав - пееш не фалшиво, а плахо (както правят повечето хора в началото). Но е непростимо да пееш отегчено. Така правеше Кърт Кобейн, когато вече не му се занимаваше с нищо. Като решиш дали ти се пее наистина, сигурно ще можеш да го правиш добре.

 

Освен това няма да стане тенор от теб, не се тревожи :happy:

Редактирано от qbodp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

плахо пеене в комбинация с деткси глас :happy:

 

все пак нещата могат да стават само по добре, аз досега не съм чувал на някой да му мутира гласа и да стане по зле отколкото е бил преди това :happy:

 

но не мисля че греша за фалшивеенето :happy: прави ми впечатление колко много извесни (според БГ стандартите) групи пеят фалшиво когато свирят на живо, примерно преди време случайно засякох някакв лайв на мастило - мацката беше супер зле просто

 

друго си е да минеш през аутотюна :D

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Даам LOE прав си! И за записа- найстина е фалшиво, а и за групите си прав- слушал съм огромни имена в музиката да пеят фалшиво и съм им се чудил, но трябва да си помислим дали ще взимаме пример от тях! :happy:

Редактирано от toshevski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.