Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво да пъхна в тези дупки?


Recommended Posts

Problem2.jpg

 

Над дупките пише:

 

from tape;

to tape;

prog up;

release;

arrpegio trig in.

 

Та какви сигнали взимам(подавам) от(към) този дзвер и какво ще се случи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е този дзвер както ти го наричаш???

Обясни по-подробно...

От снимката нищо не се разбира...

Клавир ли е някакъв, саунд модул ли, рикордър ли, кво ли......??? :think:

Кажи какво е и дай подробности за да се опитаме да ти помогнем...!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен това ми прилича на старичък синтезатор, който може да си запазва настройките на аудио касета и съответно да си ги зарежа от там.

 

Най-добре кажи марка/модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така по цвета ми прилича на корг но не съм сигурен - определено е японско нещо (корг/роланд/ямаха)

 

to tape: от там изпращаш "блендите" запаметени в синта към касетофон(трябва да внимаваш с нивото - нито много силно(ако кривне после няма да може да си ги прочете) нито много слабо(същото нещо) (WRITE или SAVE)

 

from tape: там влиза от касетофона с който вече си записал нещата за към паметта на синта (READ или LOAD)

 

tape enable/disable е нещо като защита срещу случайно изтриване на банките и просто включва/изключва входа и изхода за към и от касетофона

 

low/high определя нивото с което влиза и излиза от синта към касетофона и обратно - с проба ще разбереш как да го нагласиш

 

prog up (program up) е за педал с който сменяш "блендите" с една напред(нагоре) - всяко настъпане набира номера на програмата с +1

 

arpeggio trig in (trigger in) ти е за педал с който пускаш(тригер) арпежиатора

 

realease предполагам е някакъв вид холд педал при който като пуснеш педала свири release-а на саунда но не съм сигурен дали е така - просто предполагам

(GND = ground)

 

залагам 50% на корг :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като казах цвят и се сетих че по едно време имах едно casio cz5000 (phase distortion) синт който беше същия такъв цвят но не си спомням имаше ли входове и изходи за tape....

 

определено нямаше арпежиатор(имаше някакъв кошмарен sequencer)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се играта Guess The Synth да ви е харесала...

 

Ето и резултатите:

Има участник познал верния модел...

 

Да това е Poly61! Позналият верния отговор e scaldor, който може да участва и във втори кръг!

 

Ще пробвам запис и пускането му и ще видя какво ще се получи - благодаря за препоръките.

 

Ето ви втори рунд:

1. Педалите за блендите и арпежиатора обикновени прекъсвачи ли са?;

2. Този с release какъв би могъл да бъде? ;)

 

П.П.:

Награди няма да има :twisted: - участвайте смело :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да - обикновен холд педал върши работа - само провери накъде е ON накъде OFF - при някои синтове е наопъки

 

а release със същия тип педал(ако беше такъв като volume педал щеше да пише CV - control voltage)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Продават се и педели с променлив поляритет. Аз такъв си купих - универсален за 20 кинта от малкия цум. Малко е клошарийка, но върши работа. А ръководство не идва ли с тая машинка м?

Редактирано от NoSoul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз съм сигурен , че е Poly61 :) Виждал съм такъв на живо и тея входове и изходи ги помня :)

 

пс. Брей , сега видях , че човека е написал какво е :) Мноу съм зле . Може да се изтрие ;)

Редактирано от RockMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При КОРГ е отворена веригата при ненатиснато положение и респективно затворена при натиснато, докато при РОЛАНД е обратно !!!

 

На сустеин педала става вапрос:blink::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При КОРГ е отворена веригата при ненатиснато положение и респективно затворена при натиснато, докато при РОЛАНД е обратно !!!

 

На сустеин педала става вапрос:):(

А как се оправя това нещо при Корг-а? В смисъл със същия съсстейн педал, с който си свиря на Роланд-а не може ли да стане?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може но трябва да му обърнеш поляритета...

Тоест да отвориш жака и да размениш положението на проводничетата!!!

Това което е маса да е + и обратно това което досега е било + да стане маса...

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.