Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за външен пиезо адаптор на акустична китара.


boywalking

Recommended Posts

Хайде и аз да питам нещо.

Купих си един Fishman presys blend dual mode pickup electricity box pickups mic can beat out the board с пиезо и вграден микрофон от Китайските сайтове.

 

Поставих пиезото и го свързах директно към Eдпин на китарата, и си направих външна кутия където поставих преампа, за да не си режа Китарата.

Пиезото беше запоено директно на платката вътре в преампа без жак е. Отворих преампа разпоих пиезото и същото го свързах с Едпина на китарата. Към преампа сложих два жака за вход и изход.

Направих проба, чува се звук, но се получава смущение - едно бучене. Когато пипна Едпина се пооправя бученето, но пак го има, явно се влияе от нещо липсва заземяване защото като пипна Едпина явно заземявам. Запоих пиезото отново на платката, поставих го пробвах бучене няма, работи идеално, значи е от Едпина имам два Едпина и на двата бучи.

Преампа е в ред както и монтираните жакове, защото вътре в китарата имам едно Микрофонче дето се лепят специално за Китара е, и с него преампа работи идеално. В момента китарата работи с него, без пиезото и няма проблем. Засега смятам така да го оставя без пиезото.

 

Но ми е интересно от какво може да се получава това бучене или смущение, когато пиезото се запои към Едпина? Някой има ли идея?

Дали не трябва някакъв резистор или диод или нещо друго, за да спре това бучене, . Проверявах няколко пъти спойките и да не съм объркал кабелите но всичко е ОК.

Редактирано от Krasi63
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oliver - компютърът не е устройство за възпроизвеждане и слушане на музика. Включвай китарата в усилвател, по-добре да е за акустична китара. 

 

Krasi63 - имаш някакъв проблем с екранирането на системата. С какъв кабел провиш връзките в самата китара, екраниран ли е?
Какво разбираш под Едпин? Що не говорите на български? 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10uF минуса, изхода и цялата долна линия от схемата не са ли на едно вързани? т.е. маса ? Боравя с поялника, познавам ги чарковете, но кое как се връзва ми е малко мистерия :( Help, че се изтормозих снощи....

 

http://img823.imageshack.us/img823/2072/kond.jpg

 

Дано отвори картинката, значи на моята платка - ограденото в зелено всичко е хванато на едно място, а червният кръг (+ на батерията) е вързана към + на 10uF и към 1,5К кондензатор пак на едно място...

 

Колега тука може някой новобранец да се обърка и нещата да станат неблагоприятни за неговия усилвател!

Нека да разгледаме как е свързано това:

piez-preamp-v1.gif?w=600&h=403

Отговор на въпроса ти е ДА!

Долната линия е масата, която е вързана общо на входа и изхода заедно с минуса на електролитния кондензатор и трите съпротивления!

Горе дето има стрелка и пише 9V е плюса на батерията ДА!

Правилно си ги вързал до тук на едно място са ДА!

 

Това е страшно елементарна схема за 2 минути работа!

И сега какво може да се обърка и не е ясно по схемата за хората НЕ електричари!

1. Да свърже изхода (дет пише OUTPUT) с плюса на батерията! Свързва се само там дето има точки!

2. Да обърне транзистора на опаки!

3. Да повярва и да направи на платка, схема която не работи!

4. Да му продадат кофти части в бакалията и да не си ги замери защото не знае как!

 

Тази схема работи! Нещо си объркал при свързването на има няма седемте елемента и ето ти малко инфо да си почетеш:

http://www.rason.org/Projects/jfetamp/jfetamp.htm

Ако се прави преамп има далеч по удачни и хубави схеми в нета с други активни елементи. Който търси намира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем  с един Shadow SH-1900 и класическата ми китара.

Бръмчи си включен и към пулта и усилвателя в къщи и в пулта в репетиционната.

Включвал съм го и през DI-box / на Берингер/ и през предусилвател VTB1.

Накрая си взех един предусилвател-еквалайзер за китара за вграждане, но не го вградих а го сложих в кутийка. Пак има брум, макар че като намалиш басите брума намалява до поносими граници.

Обаче като пипна масата на буксичката/адаптера е с букса 3,5/  брума изчезва.
Сега, във всички китари масата на електрониката е хваната за струните и като ги хванеш-брум няма, ама тук нема нищо метално и не знам как ще се реши този проблем. Мислил съм и за някаква гривна хваната за ръката ама ако се развихриш и адаптера може да излети.

Кабела кайто ползвам от него до предусилвателя си е оригиналния и между другото е дълъг - сигурно 3-4 метра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

End Pin Jack , Ендпин жак - изтървал съм горе "н"-то.

 

http://www.musiciansfriend.com/accessories/proline-1-4-end-pin-jack

 

Кабела е от тънкия - вътрешно жило, отвън с оплетка. От този двойния, дето се използва за стерео чинчове взимам само единия кабел. Той и оригиналния който е на пиезото е тънък. Пробвах и по дебеличък и пак така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем  с един Shadow SH-1900 и класическата ми китара.

Бръмчи си включен и към пулта и усилвателя в къщи и в пулта в репетиционната.

Включвал съм го и през DI-box / на Берингер/ и през предусилвател VTB1.

Накрая си взех един предусилвател-еквалайзер за китара за вграждане, но не го вградих а го сложих в кутийка. Пак има брум, макар че като намалиш басите брума намалява до поносими граници.

На други места пробвал ли си го освен горепосочените?

Аз правих проби на моето кубе което има два входа, за акустична китара и за микрофон, на него има бутон за активна и пасивна електроника.

Но днес разбрах май какъв ми е проблема.

Кубето ми направи брум и от вградения микрофон които е вътре в Китарата. Отидох в другата стая, там нямаше никакъв брум. Явно контактът не е заземен или е нагорял, утре ще го отворя. Не съм пробвал пиезото, че не ми се сваляха струните за да го поставя, но ще пробвам другата седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.