Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни усилватели (amps)


bulby

Recommended Posts

Имат си чист канал и канал с ефекти - например drive и reverb в моя случай. Може да си свириш с ефектите може и без бях. А и това не са точно ампове - както казаха в друга тема точния термин е комбо - амп + говорител...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено не наричат драйва ефект...

Начи повечето ампове имат няколко канала- примерно с ключе се превключва м/у чистия канал и драйва, може и да са 3..4. Другия вариант, който повечето класически усилватели използват е най-първичния- врътка за усилването на всяко от стъпалата и тей като набримчиш предусилвателите получаваш овърдрайв...

 

Пък оттам нататък може да има и вграден ефект(най-често реверб или хорус) или направо процесор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах аз д акажа ма не се смейте ;) Вкъщи свиря на едно кубенце 15в Sound King а в студиото... там сме с едно кубе 440в дето са го ползвали преди 30г. да озвучават хора на варннеските момченца :cheers: ама къф звук вади.... кърти ей :godbless:

дори няма марка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@7thString, ами знам че не го наричат ефект драйва, ама за мен поне той си e жив distortion(особено в комбинация с много gain) и затова го споменах. Съжелявам за неточността. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Преди два дни си взех едно кубе Маrshall VS8080 /с лампа на преампа/, от един съфорумник и днес за пръв път имах възможност да го усиля до средата, на репетиция. Започнаха страшни микрофонии, каквото и да променям по настройките. Сега се чудя какво да правя и почвам да съжалявам, че е с лампа.

Редактирано от niki-l.s.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни си взех едно кубе Маrshall VS8080 /с лампа на преампа/, от един съфорумник и днес за пръв път имах възможност да го усиля до средата, на репетиция. Започнаха страшни микрофонии, каквото и да променям по настройките. Сега се чудя какво да правя и почвам да съжалявам, че е с лампа.

Може проблема да е в китарата(адаптерите).Ако са евтини адаптери се "варят" с парафин.Имаше тема за това.Съмнява ме да е заради лампата.Даже ако не се лъжа лампата е само на бууст канала.

На моя усилвател като го изрежа докато свиря на бридж адаптер няма микрофонии,но като превключа на нек както и да се въртя квото и да правя от усилвателя излиза само микрофония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни си взех едно кубе Маrshall VS8080 /с лампа на преампа/, от един съфорумник и днес за пръв път имах възможност да го усиля до средата, на репетиция. Започнаха страшни микрофонии, каквото и да променям по настройките. Сега се чудя какво да правя и почвам да съжалявам, че е с лампа.

Може проблема да е в китарата(адаптерите).Ако са евтини адаптери се "варят" с парафин.Имаше тема за това.Съмнява ме да е заради лампата.Даже ако не се лъжа лампата е само на бууст канала.

На моя усилвател като го изрежа докато свиря на бридж адаптер няма микрофонии,но като превключа на нек както и да се въртя квото и да правя от усилвателя излиза само микрофония.

 

С Epiphone Les Paul Standart съм. Свиря на него от 10-тина години и за пръв път имам чак такъв проблем с микрофонията. Не че не се е случвало, но е било обикновенно при надуване на дистера или високите. Всъщност, доколкото си спомням моите адаптери май имат някаква парафинена обвивка, но може и да се лъжа, че много отдавна не съм се бърникал.

Редактирано от niki-l.s.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно не е от кубето,а от недостатъчно качествени адаптери(нормално при по евтини китари).Пробвай да свириш с по малко гейн на драйв канала(предполагам че имаш микрофонии само там)или помисли за смяна на адптерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е от лампата ;). Досега не съм имал такъв проблем. Китарката не е от най-евтините все пак. Ще си помисля за смяна на адаптерите, но първо ще опитам със смяна на лампата. Така или иначе сигурно е ползвана поне 10-тина години, всички надписи по нея са изтрити, а и опита ще ми излезе по-евтино. Благодаря ви момчета за желанието да ми помогнете!

Редактирано от niki-l.s.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си прав за лампата,когато са мого стари ЕЦЦтата стават шумни.Аз самият имах такова кубе навремето и си спомням ,че с един Ибанец тип леспол(от старите правише жестоки микрофонии)ако го усилиш,а на същата сила с един друг Ибанец Артист също с хъмбъкъри и подобен на Леспол,нямаше никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих китарката и видях, че адаптерите са си фабрично парафинирани, за което благодаря на Epiphone. От лампата е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 % е от лампата, ама тая лампа в тоя амп е сложена само за рекламен трик. има изцяло транзисторни ампове, които звучат в пъти по-добре от въпросния

нали се сещаш, човек който не разбира чете - лампа ала бала и го купува щото има лампа :blink:

такава можеш да намериш от някой съфорумник - попитай в раздел поправка и ремонт, ще ти се отзоват

као искаш може да пробваш и с друга китара за да си 100 % сигурен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 % е от лампата, ама тая лампа в тоя амп е сложена само за рекламен трик. има изцяло транзисторни ампове, които звучат в пъти по-добре от въпросния

нали се сещаш, човек който не разбира чете - лампа ала бала и го купува щото има лампа smile.gif

 

@stratocaster, предполагам искаш да кажеш, че има други ампове, коита на теб повече ти харесват.

 

@niki-l.s., притежател съм на Valvestate Mk1 (не точно този модел) и смея да твърдя, че лампата определено има значение за звука на ампа - сменял съм я и с различни ECC83 звука придобива различен отенък. В момента съм с RFT и съм доволен. ECC-та мисля че продаваше bigjav. Владо Балев също може да ти е от голяма полза както и metalhammer от форума. Честит амп и със здраве да си го ползваш :blink: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно звука на ампа съм много доволен. Тоновете звучат изключително приятно, леко звънтящо и със сигурност лампата играе своята роля особено за драйва. Мисля, че отсега нататък нуждата от каквито и да е дистери ще отпадне, защото този драйв в усилвателя е с много голям диапазон.

Delian, би ли ми казал нещо за RFT, това друг модел лампа ли е, аналог на ЕЦЦ83 или е марка?

Редактирано от niki-l.s.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.